Keresés

34 találat az Indexről, és 1 a környékéről.

2020. július 30., 22:01

Faragó Tamás hivatalosan is a Nemzet Sportolója lett

A testület tagja az lehet, aki a 60. életévét betöltötte, sportolóként kimagasló eredményt ért el, és versenyzői pályafutása után is meghatározó szerepet töltött be a magyar sportéletben.

2020. február 29., 16:35

Meghalt Székely Éva, olimpiai bajnok Meghalt Székely Éva, olimpiai bajnok

A volt úszó, a nemzet sportolója 92 éves volt. Az 1952-es olimpián szerzett aranyérmet. Legsikeresebb úszótanítványa lánya, Gyarmati Andrea volt.
Az oroszlánszívű birkózó lett a nemzet sportolója

2018.11.20. 11:34 Módosítva: 2019-04-11 20:24:54
A 68-as olimpiai bajnok Varga Jánost levélben kérték ki szüleitől, hogy világbajnokot neveljenek belőle. Nagy küzdőként, törött bordával nyert először. Sosem maszatolt, döntetlennel is olimpiai aranyat tudott szerezni. Egyet el is csaltak tőle.

2017. április 23., 10:28

Meghalt Földi Imre, a Nemzet Sportolója Meghalt Földi Imre, a Nemzet Sportolója

Magyarország első súlyemelő olimpiai bajnoka májusban lett volna 79 éves. Lánya Eb-győztes, az edzője volt. Tatabányán sportcsarnok viseli a nevét.