1165 kilométer, 424 perc
2019-ben ért véget az Index gigantikus projektje, a Kéktúra. Magyarország legjelentősebb túraútvonalát 28 részben mutattuk be, amit most összeraktunk egyetlen hatalmas videóba.
2019-ben ért véget az Index gigantikus projektje, a Kéktúra. Magyarország legjelentősebb túraútvonalát 28 részben mutattuk be, amit most összeraktunk egyetlen hatalmas videóba.
Az osztrák–magyar határon álló írottkői kilátónál egyszerre van vége az országnak, a Kéktúrának és az ország leghosszabb túraútvonalát bemutató sorozatunknak. A 28. résszel befejeztük Magyarországot átszelő utunkat, találkoztunk egy régi ismerőssel, akit utoljára 1200 kilométerrel ezelőtt láttunk.
Széles fennsíkja eléggé hátul van a túrázók úticéljai között, pedig nagy, árnyas bükkösei sok mindent rejtenek. Kéktúrázás kutyákkal.
Misztikus temetőt, eldugott romvárat és szarvaslábat is találtunk az egyik legszebb hegység, a Vértes mélyén.
Avagy minek megy éjszaka az erdőbe az, aki nem akar eltévedni?
Megmutatjuk, hogy lehet kitalálni. Jó, ha kéznél van például a Göncöl-szekér. Kéktúra, 18. rész.
Özönlő emberek sporttúra-felszerelésben izzadva-lihegve: ilyen amikor a Kéktúra és a Kinizsi Százas találkozik.
Zsivány, Oszoly, Kevély, Teve: így készült a Kéktúra-sorozat sziklamászós része.
Függőleges tánc botlábakkal a magyar hegymászás bölcsőjénél. A Kéktúra-sorozat eddigi legsziklásabb és legizzasztóbb része.
Duna-alatti alagútban, egykori légvédelmi bázisok elhagyott kantinjain és sikárló növényeken át vitt az utunk.
A főváros légvédelmét ellátó titkos rakétabázisokat mára benőtte a dzsungel. Több órás túrával be lehet hatolni a területükre. Kéktúra, 15.rész.
Ősagárdi agarak, hatalmas barlangcsarnok és még hatalmasabb mészkőbánya. Így készült a Kéktúra-sorozat 14. része a Naszálynál.
A petényi bánya lezárt tárnái érdekes ritkaságot rejtenek. A Naszály környéke tele van bányákkal és barlangokkal, végigjártuk őket. Kéktúra, 14. rész.
És így van csilpcsalpfüzikéül a nem megmondtam, hogy ne gyere be, meg ne gyere erre, he!
Ebben a Kéktúra-részben lefordítjuk, mit csivitelnek az erdei madarak, és lelepleződik az énekesmadarak ketrecharcosa.
Miért van az, hogy mindenki fordítva ült a biciklin, és mennyi szemetet lehet összeszedni 36 km-en? Adatok, tippek és trükkök.
Évente tízezer köbméter hulladékot szednek össze a Budai-hegység erdeiben. Mi is hozzájárultunk a magunk módján. Kéktúra, 11. rész.
Mi indukálja a bőgést, és mivel fejeződik be? Hány másodperc egy szarvasbika nászéjszakája? Adatok, tippek és trükkök.
Igazi és álszarvasok a Börzsönyben, a bőgőbajnok titkai, vadászok és túrázók egymás mellett élése a Kéktúra sorozat 11. részében.
Ezúttal a navigálásra koncentráltunk, mert nem egyszer előfordult már velünk, hogy a túra során elkeveredtünk egy másik útra.
Nem akárki, Németh Csaba ultrafutó, a Kéktúra nagykövete kísért el minket, és magyarázta el a sporttúrázás trükkjeit és tippjeit.
A kulcsszó ezen a túraszakaszon a szikla, és ha már szikla, akkor miért ne legyen sziklamászás is?
A 12 éves Vili szerint ez volt az eddigi legjobb kéktúra, vagy öt kilónyi kristályt cipelt haza a petényi bányából, ahova egy liliputi bányavonaton csattogtunk be.
Cserregő Cserhát, avagy főszereplőink a madarak.
Óriási sárban, szottyos időben kezdtük, hogy az út végén, szikrázó napsütésben megvilágosodjunk. Jövő ősszel folytatjuk.
Özönvíz és sáros bakancs, csipkefonal és magnószalag: Nógrádban túráztunk. Kéktúra, 10. rész.
Első nap a verejtékben áztunk, másodikon az esőben. Kalandok a palócok földjén.
A legextrémebb nyári alvóhelyen éjszakáztunk, de csúnyán beáztunk. Kéktúra a rengeteg víz jegyében.