Ezerkétszáz tanárral lesz kevesebb

2010. augusztus 27., péntek 08:34

Mintegy 1200 pedagógus-álláshely szűnik meg az új tanévben, derül ki az oktatásért felelős államtitkárság háttéranyagából, amiből a pénteki Magyar Nemzet közöl részleteket.

A pedagógus-elbocsátásokat az iskolabezárások és az intézmény-összevonások eredményezték. Összesen harminchét közoktatási intézmény szűnt meg, ebből hét végleg bezárt, írja a Magyar Nemzet.

Az államtitkárság háttéranyaga szerint a legnagyobb mértékben az általános iskolákban csökken a főállású pedagógusok száma: ezekben az intézményekben 1241 fővel lesz kevesebb tanár.

A gimnáziumokban 63 fős, a szakközépiskolákban 72 fős, a szakiskolákban 24 fős létszámcsökkenés várható.

A tavalyinál több pedagógus egyedül az óvodákban dolgozik majd: 193 fővel nő az óvónők száma.

Az oktatásért felelős államtitkárság tájékoztatása szerint 1000-1200 aktív korú pedagógus megjelenésére kell számítani a munkaerőpiacon.

Shopline

C-Travel ajánlatok

Hirdetés

KIPUFOGÓ KLINIKA
Ha csörög, ha zörög, ha lejárt, ha lóg, hozza hozzánk! Kipufogó-Műszakivizsga-Gyorsszerviz
Nyaraljon Tunéziában!
Akciós tengerparti utazások - Tunézia 36.900 Ft / fő / 7 éjtől