Mesterházy, Orbán, Vona, Bokros csodálatos húsz éve - 1996
- Kirobban a Tocsik-ügy
- Horn Gyula kormányfőt fogadja II. János Pál pápa
- A Postabanké lesz a Magyar Nemzet
- Bomba robbant Piliscsabán egy menetrendszerinti autóbuszjáraton
- A tálibok beveszik Kabult és felakasztják a kommunista afgán elnököt
– Burány Sándor fővárosi MSZP-elnök 2009-es emlékei szerint – belép az MSZP kispesti szervezetébe, Bokros ezt cáfolja. Pénzügyminisztersége alatt hatszor fenyegetőzik lemondással, hetedszer azonban már ő maga is komolyan gondolja. Nem akar, állítása szerint, hamis költségvetést terjeszteni a parlament elé. Az egészségbiztosító deficitjét ugyanis soha nem a valós értékben kalkulálták.
"A kormányülés elején még bíztam abban, hátha csoda történik, de a végén erről már szó sem voltam. Mert közben lezajlott Sándor László [szakszervezeti vezető] és köztem egy nagyon éles, sőt durva vita. Ő útszéli hangon kezdett velem ordítani, és ezután a kormány is két pártra szakadt. Suchmann Tamás Sándor László mellé állt (meggyőződésem, hogy Horn szócsöveként), és engem a földbe igyekezett döngölni, sűrűn hivatkozva a nép érdekére. Én meg újra és újra azt mondtam, nem vagyok hajlandó aláírni egy hamis költségvetést, ehhez felelős miniszter nem adhatja a nevét. Azt javasoltam, hajtsunk végre a bevételi oldalon reformértékű változtatásokat, vezessük be az egészségügyi adót, akkor valóságossá válik a hiány, ezt azonban hevesen ellenezték. Gyula – mondtam –, akkor te terjeszted be és írod alá, mert én soha. Ezután a mellettem ülő Lotz Károlytól kértem egy darab papírt, ráírtam, hogy lemondok, odaadtam a miniszterelnöknek, és elmentem." (Rádai Eszter: Pénzügyminiszterek reggelire. Budapest, 2001.)
Mesterházy Attila új külsővel, spanyol szakállal tér haza a valladolidi egyetemről, ahol egy évig ösztöndíjjal tanult.
Orbán Viktor már nem nyírja frizuráját három milliméteresre, viszont interjút már ritkán ad pulóverben, nyilvános szereplésein általában öltönyt visel. Pártja a kisgazdákkal együtt vezeti a népszerűségi listát.
"Nem tudjuk, mit hoz a jövő. Óvatosnak kell lennünk az 1998-as kormány összetételére vonatkozó bármilyen következtetés levonásában a mai erőviszonyok alapján. Ami a kisgazdákat illeti, nem az együttműködés kialakítása, hanem a békés egymás mellett élés megteremtése van napirenden. [...] Idáig nem voltak (négyszemközti tárgyalások Torgyán Józseffel). Parlamenti folyosókon szokásos rövid beszélgetések előfordulnak." (Népszabadság, 1996. október 26.)
Vona Gábort leteszi az érettségit, és felveszik az ELTE BTK történelem szakára.
- Van egy jó, soha nem publikált sztorija Bokrosról, Mesterházyról, Orbánról vagy Vonáról? Írja meg nekünk!
- Vannak soha nem látott képei is? küldje el!
Nézze meg, hogy mi történt főszereplőinkkel 1997-ben.