Mesterházy, Orbán, Vona, Bokros csodálatos húsz éve - 1999
- Magyarország a NATO tagja lett
- A NATO légi háborút indít Jugoszlávia ellen
- Deutsch Tamás az államvizsgája után sportminisztériumot kap
- Steffi Graf befejezi teniszpályafutását
- Az ország megismeri Pepó Pál nevét
Bokros Lajos még mindig a Világbankban ül és elégedetlen az Orbán-kormány teljesítményével.
"Nem látom sehol a reformokat. Sőt, bizonyos területeken, például a nyugdíjreform esetében inkább csak a visszalépéseket látom." (Rádai Eszter: Pénzügyminiszterek reggelire. Budapest, 2001.)
Mesterházy Attila tanársegéd lett a közgáz Világgazdaságtan Tanszék Európa munkacsoportjában. Ebben az évben tagja és alapítója a Fiatal Baloldal Országos Elnökségének.
Orbán Viktor kormányoz. A kisgazdák ámokfutását egészen addig eltűri, amíg gond nélkül leszalámizhatja őket. A vidéki Magyarország templomkertjeiben az idős nénik kedvencévé válik. Egy fél országgal kedvelteti meg a dakotahumort.
"A keresztény Magyarország kifejezés annak idején, a két háború között okkal vagy ok nélkül bánthatta az ország protestáns polgárainak érzékenységét. 1989 után pedig a keresztény kurzus kifejezést próbálták kevésbé tájékozott emberek riogatásra használni. Ezzel szemben nekem meggyőződésem, hogy ha a jövő Magyarországának fundamentumai között nem lenne ott nagyon jelentős örökségként a keresztyénség, akkor ez a Magyarország nagyon szegény és kiszolgáltatott ország lenne." (Reformátusok Lapja, 1999. április 4.)
A történelem szakos Vona Gábor a jobboldali egyetemisták által létrehozott Jobboldali Ifjúsági Közösség alapítójaként, az ELTE BTK Hallgatói Önkormányzat elnökségi tagjaként és a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége (KÉSZ) egyetemi alapszervezetének tagjaként kezdi politikai szárnybontogatását.
- Van egy jó, soha nem publikált sztorija Bokrosról, Mesterházyról, Orbánról vagy Vonáról? Írja meg nekünk!
- Vannak soha nem látott képei is? küldje el!
Nézze meg, hogy mi történt főszereplőinkkel 2000-ben.