Mesterházy, Orbán, Vona, Bokros csodálatos húsz éve
További Párhuzamos életrajzok cikkek
- Az Egyesült Államok megszállja Irakot
- Aláírják Magyarország EU-csatlakozási szerződését
- Megölik Zoran Djindjic szerb miniszterelnököt
- Medgyessy Péter meghirdeti az Európa Tervet
- Meghal Cserháti Zsuzsa
Innentől szaporodnak meg újra a hírek Bokros Lajosról. Egyre többet publikál és nyilatkozik. Az Élet és Irodalomban 130 pontban foglalja össze csomagját: másfél kulcsos, kedvezménymentes jövedelemadót, a közalkalmazotti bértáblák eltörlését és az állam karcsúsítását sürgeti. Más is történik a volt pénzügyminiszter életében: a Raiffeisen Értékpapír és Befektetési Rt. július 17-i közgyűlésén az igazgatóságba választották, a PSZÁF jóváhagyása után az igazgatóság elnöke lesz.
Ma, amikor a szakszerűtlen és felelőtlen gazdasági és szociális politika hazánkat a valutaválság szélére sodorta, emlékezzünk a negyven évvel ezelőtt meggyilkolt Kennedy amerikai elnök szavaira: Ne azt kérdezd, hogy mit tehet érted az ország, hanem azt, hogy te mit tehetsz az országért. Ha ez lesz jövőnk vezérelve, akkor lesz jövő.(Bokros Lajos 130. pontja)
Mesterházy Attila majdnem bejut a parlamentbe, de a képviselőségről lemondó Csehák Judit mandátumát végül Havas Szófia kapja. Mesterházy Attila úriemberként lemond jelöltségéről, mivel szerinte szociálpolitikával és egészségüggyel foglalkozó politikusé volt a mandátum, távozásával a terület gyengülhet, ezért hasonló szakpolitikusnak kell betöltenie a helyet. Egy évvel az athéni doppingbotrány előtt (több sportolónkat megfosztották címétől doppingvétség miatt) Mesterházy részt vesz az egységes doppingkódex kidolgozásában. Túlél egy váltás is az ifjúsági minisztériumban: a lemondott Jánosi György helyett Gyurcsány Ferenc az új főnök.
"A második doppingellenes világkonferencián részt vevő, ön által népes magyar delegációnak nevezett delegáció igazából két főből állt. A kongresszus célja az volt, hogy az úgynevezett doppingellenes kódex szövegtervezetét a tagországok végleges formába öntsék, nem pedig hogy elfogadják. Következésképpen nem rendelkeztünk olyan végleges kódexváltozattal, amelyet aláírhattunk volna. Ily módon a konferencián egyetlen ország sem írta alá a doppingellenes kódexet, pusztán egy szándéknyilatkozatot írt alá a résztvevők egy része, amelyben kinyilvánították az egyetértésüket a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség céljaival és működésével kapcsolatban. Egyúttal ezzel az aláírással jelezték, hogy részt kívánnak venni a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség, a WADA működésének az anyagi támogatásában." (Mesterházy Attila felszólalása a parlament 2003. május 5-i ülésén)
Orbán Viktort a megyékben meggyőzik arról, hogy vállalja el újra a pártelnökséget. Hozzá is lát a tagozati rendszer kidolgozásához, de az ellenfelei ettől még nem csinálták össze magukat. Juhász Ferenccel, Lendvai Ildikóval pereskedik, a parlamentbe nem nagyon jár be. Dávid Ibolyától egyre inkább feláll a szőr a hátán.
"A magyar közélet jelentős változás előtt áll, összeomlott a célok helyébe az ellenségképet helyező politika, s a jólétet nem ellenségekkel, hanem közös célokkal lehet megteremteni. Ezek megvalósításához határozott kormányzati lépések szükségesek." ( Index, 2003. október 19.)
A Jobbik Magyarországért Mozgalom néven párttá alakul a JOBBIK. Az Alapító Nyilatkozatot Vona Gábor írja. Vona a párt (egyik) alelnöke, emellett gimnáziumban tanít, és levelezőn jogot hallgat. Májusban megnősül. A párt médiafigyelő szolgálata kiszúrja, hogy a Tilos Rádióban karácsonykor elhangzik a „kiirtanám az összes keresztényt” mondat.
"Olyan kampányt kell kiépítenünk, amely kikerüli a drága plakátokra építő módszereket, ez pedig majd nagyon sok munkát igényel tőlünk. Ki kell mennünk az emberek közé, fórumokat kell tartani, szórólapozni kell, de megyünk előre, és bízunk abban, hogy nem hiába." (Vona a Heteknek, 2003. június 13.)
- Van egy jó, soha nem publikált sztorija Bokrosról, Mesterházyról, Orbánról vagy Vonáról? Írja meg nekünk!
- Vannak soha nem látott képei is? küldje el!
Nézze meg, hogy mi történt főszereplőinkkel 2004-ben.