Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEMNagy a vetélkedés Mikola István helyéért
További Belföld cikkek
- Megérkezett a havazás, baleseteket és fennakadásokat okozott az utakon
- Uszály ütközött a Margit híd lábának, több hajóban is kárt tett
- Orbán Viktor: A békéről beszélni Európában olyan volt, mintha ördögöt idéznél
- Kemény üzenetet küldött David Pressmannek lehetséges utódja: Hagyd abba ezt az ostobaságot
- Parázs vita alakult ki Magyar Péter és Fülöp Attila között
Több név is forog a Fidesz berkeiben az országgyűlés egészségügyi bizottságának elnöki posztjára. Mint korábban megírtuk, Mikola István eddigi elnököt Magyarország OECD-nagykövetévé nevezik ki, Pesti Imre bizottsági alelnök pedig otthagyta a főpolgármester-helyettesi posztot és a budapesti kormányhivatal kormánymegbízottja lett.
A két meghatározó politikus távozásával alaposan átrendeződik a Fidesz egészségügyi hátországa. Információink szerint a bizottsági elnöki posztot a testület fideszes tagjai közül többen is erősen ambicionálják.
Kézenfekvő választásnak látszik Horváth Zsolt. A politikus hosszú ideje foglalkozik egészségüggyel, 2000-2001 között Mikola István politikai államtitkára volt a minisztériumban, és a Fidesz ellenzékben töltött nyolc éve alatt végig keményen dolgozott.
A képviselő megkeresésünkre nem cáfolta, hogy ha felkérik rá, szívesen elvállalja a posztot. "Jól ismerem ezt a területet, és tudom, mit kell csinálni"- mondta.
Korábbi hírek szerint fideszes körökben Heintz Tamás nevét is emlegették Mikola lehetséges utódaként vagy bizottsági alelnökként. Heintz Tamás 2006-ig háziorvosként dolgozott.
Újabb információk szerint az elnöki vagy alelnöki posztra két olyan képviselő is pályázik, akik az egészségügyi bizottságban új embernek számítanak. Kettejük közül kevésbé meglepő Zombor Gábor neve, aki 2006 óta Kecskemét polgármestere, s akinek kampányában Horváth Zsolt is segédkezett. Zombor 2006 óta képviselő, de az első ciklusban még az ifjúsági, szociális és családügyi bizottság tagja volt, az egészségügyibe 2010-ben igazolt át.
Sokkal meglepőbb, hogy forrásaink egy teljesen új bizottsági tagot - Kovács Józsefet - is erősen esélyesnek látnak az egészségügyi bizottság elnöki tisztére. A gyulai Pándy Kálmán Kórház főigazgató főorvosa 2010-ben jutott be egyéniből a parlamentbe. A belgyógyász-gasztroenterológusnak egészségügyi menedzser végzettsége is van, korábban a Magyar Kórházszövetség elnökségi tagja volt, 2008-tól a Magyar Vöröskereszt Országos alelnöke.
Az elnöki poszt betöltéséről Lázár János frakcióvezető előterjesztésére dönt majd a képviselőcsoport. A legközelebbi ülés február 10. környékén várható. A korábbi szokások szerint borítékolható, hogy akit Lázár János jelöl, azt fogják megválasztani elnöknek.