Az Emfesztől ment vissza Pintér mellé
További Belföld cikkek
- Hatalmas torlódás van Röszkénél, a közúti határátkelőhelyen már csak a belépést engedélyezik
- Ismét meghalt valaki lakástűzben, az új évben ez már a második ilyen tragikus eset itthon
- Drasztikusan csökken a dohányboltok száma, több száz településen nincs dohánytermék
- A Balatonban már hatalmas károkat okozott, most a Dunában pusztít a vörös mocsárrák
- Szalay-Bobrovniczky Kristóf: már az alapkiképzés után is járnak felsőoktatási felvételi többletpontok
Bruttó 880 ezer forintos tiszteletdíjat kap Pintér Sándor legfontosabb bizalmi embere a Belügyminisztériumban. A stop.hu által kikért lista alapján politika főtanácsadói rangban Valenta László keresi a legtöbbet Pintér tanácsadói közül, pedig a többiek is kipróbált, régi motorosok a szakmában.
Az Index információ szerint Valenta László 2010 májusában, szinte a választásokkal egyidőben otthagyta korábbi munkahelyét, hogy csatlakozzon régi barátja és üzlettársa mellé a BM-ben. Előtte évekig az Emfesz biztonsági igazgatójaként dolgozott. A 200 milliárdos forgalmat lebonyolító gázszolgáltató menedzsmentjében Valenta volt az egyike azon keveseknek, akiknek pontos információi lehettek a cég 2009-es egy dolláros eladásának körülményeiről. Valenta itt is bizalmi ember volt: az Emfesz vezérigazgatójának oldalán részt vett azokon a sajtóeseményeken is, amelyeken Góczi István az azóta több bírósági ítéletben is elmarasztalt tranzakciót magyarázta.
Valenta Pintér főkapitányi működése alatt az ORFK gazdasági helyettese volt, majd az első Orbán-kormány idején - szintén Pintér mellett - a BM kabinetfőnöki tisztét töltötte be. Később számos vállalkozásban üzlettársa is volt a miniszternek. Mostani főtanácsadói kinevezése után ismét milliárdos cég felügyeletét bízták rá. A vörösiszap-katasztrófa után Bakondi György kormánybiztos felügyelete alá rendelt Mal Zrt.-nél Valenta László lett Bakondi ellenőrzésért felelős helyettese.
A BM sajtóosztálya által a stop.hu-nak megküldött listán szerepel Samu Attila, a BRFK egykori sajtófőnöke is, aki 556 ezer 600 forintért ad kommunikációs tanácsokat. Hasonló összeget fizet a tárca Kocsis Kálmánnak is, aki 1990-1996 között állt az Információs Hivatal élén. Később hazánk Bosznia-Hercegovina-i nagykövete volt, ahol megbízatása befejezésekor felkérték az ottani titkosszolgálati reform levezénylésére.
Örményi István már Pintér első minisztersége idején is politikai főtanácsadóként tevékenykedett a miniszter mellett, akkor és most is rendészeti és igazgatási ügyekben számított rá a tárcavezető. Ő havonta 770 ezer forintot kap bruttóban. Sömjéni László csaknem 600 ezer forintért szolgál tanácsokkal a belügyminiszternek, ő az előző kormány idején az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium büntetőpolitikai főosztályát vezette.