F. Zs. nem bírta elviselni, hogy dobták, ezért november és január között 11 281 sms-t küldött az exének, 139-szer hívta, és az egyik közösségi oldalon is megpróbált kapcsolatba lépni vele. A hódító akciónak azonban csak egyetlen eredménye lett: vádat emelt ellene az Esztergomi Járási Ügyészség.
A vádlott az ügyészség szerint alkalmi viszonyban állt a sértettel, és a szakítás után folyamatosan és többféle módon avatkozott be önkényesen exe életébe, annak ellenére, hogy az többször kifejezetten kérte, hogy hagyja békén őt.
Ha teljes három hónapot számolunk, akkor a vádlott havonta 3630, naponta 122 üzenetet küldött a telefonján lévő ingyenes sms-küldő alkalmazással. Mivel egy sms maximum 160 karaktert tartalmazhat, és feltételezzük, hogy a küldő kihasználta a rendelkezésére álló kereteket, 11 281 sms összesen 1804960 karaktert ért.
Egy amerikai tanulmány szerint mini-QWERTY billentyűzeten (ilyen akár lehet mobilon, ráadásul a prediktív billentyűzetek miatt már nyugodtan számolhatunk úgy, mintha ezzel írnánk) a legnagyobb elért átlagos sebesség 59 szó per perc, amit a tesztalanyok elértek. Az átlagos (angol, más adatot nem találni, de a magyar sem lehet nagyon eltérő) szó hossza 5 karakter. 59×5 azaz 295 karakter per perc az átlagos leggyorsabb gépelés, azaz az elkövető 6118,5 percet töltött az üzenetek írásával. Ami 101,98 óra vagy 4,25 nap.
Cikkek, esélyek, portrék, eredmények, térképek – minden egy helyen!
Ne maradjon le semmiről, kövesse az Indexen az amerikai elnökválasztás legfontosabb pillanatait és böngéssze a Fehér Ház blog tartalmait!
November 1-től folyamatosan frissülő hírfolyamunkban számolunk be minden fejleményről, a voksolás éjszakáját kiemelt figyelemmel kísérjük. A választás másnapján reggel hét órától élő videós műsorral jelentkezünk, interaktív térképeink segítségével pedig minden információt megtalál!