János, Pál
17 °C
31 °C

Hetedszerre lett képviselő Kósa Lajos

2014.04.07. 16:34

Az MTI összeszedte, hogy a vasárnapi választások egyéni körzeteinek eredménye alapján kik azok, akik 1990 óta a legtöbb parlamentnek voltak tagjai. A felsorolás nem veszi figyelembe azokat, akik idén listáról kerültek be az Országgyűlésbe, így például Orbán Viktor sem szerepel rajta, pedig ő is hetedszerre lesz képviselő a következő Országgyűlésben.

Az egyéni eredmények alapján a legtapasztaltabb képviselő Kósa Lajos fideszes képviselő lesz a következő parlamentben, ő Debrecenben nyert egyéniben, 1990 óta folyamatosan benn ül a parlamentben, így a hetedik ciklusát kezdi.

Hatodszorra jutott be a parlamentbe:

  • Burány Sándor (MSZP-Együtt-DK-PM-MLP) Budapest 9. választókerület, Budapest X. kerület
  • Kiss Péter (MSZP-Együtt-DK-PM-MLP) Budapest 11. választókerület, Budapest IV.kerület
  • Lezsák Sándor (Fidesz-KDNP) Bács-Kiskun megye 4. választókerület, Kiskunfélegyháza

Ötödik képviselői megbízatását kezdi meg:

  • Balla Mihály (Fidesz-KDNP) Nógrád megye 2. választókerület, Balassagyarmat
  • Becsó Zsolt (Fidesz-KDNP) Nógrád megye 1. választókerület, Salgótarján
  • Czerván György (Fidesz-KDNP) Pest megye 9. választókerület, Nagykáta
  • Hörcsik Richárd (Fidesz-KDNP) Borsod-Abaúj-Zemplén megye 5. választókerület, Sátoraljaújhely
  • Farkas Sándor (Fidesz-KDNP) Csongrád megye 3. választókerület, Szentes
  • Fónagy János (Fidesz-KDNP) Budapest 3. választókerület, Budapest XII. ker
  • Font Sándor (Fidesz-KDNP) Bács-Kiskun megye 3. választókerület, Kalocsa
  • Hadházy Sándor (Fidesz-KDNP) Pest megye 3. választókerület, Szentendre
  • Hargitai János (Fidesz-KDNP) Baranya megye 3. választókerület, Mohács
  • Harrach Péter (Fidesz-KDNP) Pest megye 4. választókerület, Vác
  • Kovács Zoltán (Fidesz-KDNP) Veszprém megye 4. választókerület, Pápa
  • Lasztovicza Jenő (Fidesz-KDNP) Veszprém megye 3. választókerület, Tapolca
  • Pánczél Károly (Fidesz-KDNP) Pest megye 11. választókerület, Dabas
  • Pósán László (Fidesz-KDNP) Hajdú-Bihar megye 2. választókerület, Debrecen
  • Potápi Árpád János (Fidesz-KDNP) Tolna megye 2. választókerület, Dombóvár
  • Rogán Antal (Fidesz-KDNP) Budapest 1. választókerület, Budapest V. kerület
  • Simicskó István (Fidesz-KDNP) Budapest 2. választókerület, Budapest XI. kerület
  • Simon Miklós (Fidesz-KDNP) Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 6. választókerület, Nyírbátor
  • Szászfalvi László (Fidesz-KDNP) Somogy megye 2. választókerület, Barcs
  • Tállai András (Fidesz-KDNP) Borsod-Abaúj-Zemplén megye 7. választókerület, Mezőkövesd
  • V. Németh Zsolt (Fidesz-KDNP) Vas megye 3. választókerület, Körmend
  • Varga Mihály (Fidesz-KDNP) Budapest 4. választókerület, Budapest II. kerület
  • Vitányi István (Fidesz-KDNP) Hajdú-Bihar megye 4. választókerület, Berettyóújfalu
  • Zsigó Róbert (Fidesz-KDNP) Bács-Kiskun megye 6. választókerület, Baja

 Negyedszerre jutott be:

  • Cseresnyés Péter (Fidesz-KDNP) Zala megye 3. választókerület, Nagykanizs
  • Hende Csaba (Fidesz-KDNP) Vas megye 1. választókerület, Szombathely
  • Hiller István (MSZP-Együtt-DK-PM-MLP) Budapest 16. választókerület, Budapest XX. kerület
  • Kontrát Károly (Fidesz-KDNP) Veszprém megye 2. választókerület, Balatonfüred
  • Lázár János (Fidesz-KDNP) Csongrád megye 4. választókerület, Hódmezővásárhely
  • Manninger Jenő (Fidesz-KDNP) Zala megye 2. választókerület, Keszthely
  • Nyitrai Zsolt (Fidesz-KDNP) Heves megye 1. választókerület, Eger
  • Szűcs Lajos (Fidesz-KDNP) Pest megye 7. választókerület, Vecsés