Botka helyett Botka jobbkeze nyert
Szegeden az 1-es számú egyéni választókerületben még nincs végeredmény – 95,89 százalékos a szavazatok feldolgozottsága –, de a Kormányváltás színeiben induló Szabó Sándor előnye már behozhatatlan a fideszes Bohács Zsoltnak. Szabó a szavazatok 39,58 százalékát kapta, Bohács több mint kétezerrel kevesebb szavazatot gyűjtött, közel hat százalékkal maradt el az MSZP-stől.
A korábbi háromból két választókerület lett Szegeden, az 1-es a keleti és északi városrészből áll. 2010-ig Szeged inkább baloldali fellegvár volt, de most se Botka László, se Újhelyi István nem indult egyéni mandátumért. A fideszes Bohács Zsolt négy éve egyéniből jutott be innen, Szabó Sándor, a Kormányváltás jelöltje a szegedi polgármesteri kabinet vezetője. A Jobbik egy önkormányzati képviselőt, Rácz Tibort indította, az LMP nem sokkal a kampányidőszak előtt cserélt, önkormányzati képviselője helyett egy, a politikában új szereplőt, Tanács Esztert jelölte.
A csongrádi megyeszékhelyen 2002 óta Botka László a polgármester, aki az 1998-tól 2002-ig tartó kormányzati ciklus kivételével parlamenti képviselő is volt. Botka 2006-ban a Csongrád megyei 3-as számú egyéni választókerületben szerzett mandátumot, 2010-ben viszont 7 százalékkal lemaradt a Fidesz-KDNP-s Bohács Zsolt mögött, ezért az országos listáról került be az Országgyűlésbe. Botka az idei választáson a Kormányváltás közös listájának hatodik helyét kapta meg, ezzel biztos befutónak számít.
Csongrád megye 2-es választókörzetét Szeged nyugati része és a várostól nyugatra lévő települések alkotják. A Fidesz-jelölt B. Nagy László 2010 óta képviselő, akkor megyei listáról került be. Az Összefogás a 2012-ben a Szegedi Szabadtéri Játékok éléről viharos körülmények között leváltott Bátyai Edinát indította. A Jobbik színeiben a párt szegedi elnöke, Tóth Péter, az LMP-ében egy önkormányzati képviselő, Tatár Gábor indult. Ebben a körzetben nem voltak olyan izgalmak, mint a másik szegediben. A 44 százalékot szerző B. Nagy jelentős különbséggel előzte meg Bátyait.