Országos vagyonvesztési rekordot állított fel egy PM-es képviselő
További Belföld cikkek
- Magyar Péter miatt zárhatták le a Vas vármegyei gyermekotthonokat is
- Hadházy Ákos támogatná Magyar Pétert, hogy miniszterelnök legyen
- A MÁV hibájából maradt el egy színházi előadás Győrben
- Székely János püspök: Az ünnep az egy kincs, és ezt mindenki érzi
- A Madách Imre Gimnázium leváltott igazgatója szerint az iskolai mobiltörvény abszolút hungarikum
A politikusok között egy budai PM-es a vagyonvesztő rekorder. A XII. kerületi önkormányzat képviselőjének, Sipos Péternek tavaly januárban beadott vagyonnyilatkozata szerint még több százmillió forint értékű ingatlana, befektetési jegye, követelése volt, ám az idei bevallásában ezeknek csak a hűlt helyüket találtuk.
A politikus – aki 2010-ben még az LMP színeiben került be a hegyvidéki önkormányzatba, majd a pártból kiválva csatlakozott a PM-et megalapító „szakadárokhoz” – első, négy évvel ezelőtti vagyonnyilatkozatában a következő tételek szerepeltek:
- Egy 133 882 négyzetméteres biatorbágyi ingatlan. Az egyelőre beépítetlen területet még 1998-ban, illetve 2002-ben vásárolta.
- Egy 1833 négyzetméteres építési telek, ami a budapesti XII. kerületben van, és aminek ő a haszonélvezője.
- Egy szintén XII. kerületi, 124 négyzetméteres társasházi lakás, amit 1993-ban vásárolt, és aminek felerészben a tulajdonosa.
- Az ingatlanokon kívül jelentős pénzügyi befektetései is voltak: 37 millió forintnyi befektetési jegyek, 22,5 millió forintnyi megtakarítás és 147,6 millió forintnyi egyéb pénzkövetelés.
- Ezeken kívül 11 millió forintnyi önkéntes magán-nyugdíjpénztári vagyont is feltüntetett, egy 2007-ben vásárolt Honda Civic Hibrid autót, valamint azokat a cégeket, amelyeknek a tulajdonosa.
2010-től 2013-ig csak apróbb változások voltak Sipos vagyonnyilatkozatában, mígnem a 2013 januárjában beadott vagyonbevallásában a felerészt az ő tulajdonában álló XII. kerületi lakás már nem szerepelt.
Ennél jóval látványosabb, hogy az egy évvel később, azaz idén januárban beadott vagyonnyilatkozatában az autóján és a cégein kívül lényegében minden eltűnt.
Nincs már meg a nagy értékű biatorbágyi ingatlana, a XII. kerületi építési telke, de még a befektetési jegyei, a megtakarítása, sőt az előző évben még 133,5 millió forintra rúgó egyéb pénzügyi követelése sem. Ráadásul ezek úgy tűntek el, hogy 2013-ban még 51,8 millió forint megtakarítása és több mint 40 millió forintnyi befektetési jegye volt.
Megkérdeztük a politikust, hogy hová tűnt a vagyona, és miért vált hirtelen nincstelenné. Sipos azt állítja, mindent a három gyermekére íratott, még a pénzvagyonát is nekik adta. De szerinte a vagyonbevallási egy „lüke rendszer”, így az ilyen típusú vagyontranszfer nem nyomon követhető. Arra a kérdésünkre, hogy mégis miért döntött így, és miért nem a felesége nevére íratta a vagyont, az 1954-es születésű Sipos azt válaszolta, hogy ő már öreg. „A döntésem mellett szólt az is, hogy az átírást most illetékmentesen meg lehetett tenni” – mondta.