Elvitték a megszállási emlékműtől a tüntetőket
További Belföld cikkek
- Pályahiba miatt nem jár a 3-as metró egy szakaszon
- Mikulásruhát és párásítót lopott a betört kirakatból egy kenderesi férfi
- Egy dologban egyetértenek a történészek: valami nem stimmel a karácsonnyal
- Újabb közös előterjesztéssel rukkolt elő Karácsony Gergely és Vitézy Dávid
- Lázár János beköltözik Hajdú Péterhez, kényes kérdésekre ad választ
Eltávolították a tüntetőket a budapesti Szabadság térre tervezett emlékmű építési területéről a rendőrök kedden délután.
A rendőrök felszólították a német megszállás áldozatainak emlékműve megépítése ellen tiltakozókat, hogy hagyják el a munkaterületet, ellenkező esetben kényszerintézkedést alkalmaznak. Azokat a tüntetőket, akik nem tettek eleget a felszólításnak, elvitték.
Az Index helyszíni tudósítója szerint körülbelül egy tucatnyi tüntetőt igazoltattak a rendőrök, és az építési területen tartózkodók ellen szabálysértési eljárást indítottak. Az akcióban rengeteg rendőr vett részt, jóval többen voltak, mint a demonstrálók. A tüntetők kicsit arrébb két kupacban gyülekeztek, az egyik csoport nem szeretett volna nyilatkozni a sajtónak arról, hogy mi lesz még kedden délután, a másik csoportban pedig a bázisdemokrácia szokásainak megfelelően éppen mindenféle kérdésekről szavaznak.
A kordont két méterre sem lehet megközelíteni a rendőrsorfaltól, és az egész környéken, egészen az Arany János utcáig nagyon sok a rendőr. A tüntetőknek elvileg van engedélyük délután egy tüntetésre, de az engedély pont oda szól, ahol most a rendőrök álltak, így a gyülekező demonstrálók attól tartanak, hogy visszavonják az engedélyüket - jelentette a helyszínről munaktársunk.
Nem sokkal hét óra előtt ellenzéki politikusok beszéltek.
A helyszínen van amúgy Mécs Imre (ex-SZDSZ, ex-MSZP) , illetve Suchmann Tamás és Hováth Csaba MSZP-s politikus is.
A keddi számában a Népszava már jelezte, hogy eldurvulhat a helyzet a Szabadság téren, és akár a rendőröket is bevethetik a demonstrálókkal szemben. Úgy tudják, hogy a kivitelező cégnek elege lett a polgári engedetlenségi akcióból, ami miatt péntek óta nem tudja befejezni az emlékmű építését, és birtokvédelmet kért. Ezt a józsefvárosi jegyző hétfőn meg is adta, megjegyezve: a terület elhagyása a rendőrség közreműködésével is kikényszeríthető.
A megszállási emlékmű miatt már hetek óta minden délután tüntetnek a Szabadság téren főként civilek, de néhány alkalommal politikusok is megjelentek. Az eddigi forgatókönyv az volt, hogy az építési terület körül napközben felállított kordont délután elbontották a demonstrálók, akik egy rögtönzött kiállítást is berendeztek az áldozatok emlékére.