Orbán megnevezte a miniszterjelöltjeit
Orbán Viktor kormányfő (félkövérrel az új miniszterek):
- Semjén Zsolt tárca nélküli miniszterré,
- Pintér Sándor belügyminiszterré,
- Balog Zoltán az emberi erőforrások miniszterévé,
- Fazekas Sándor földművelésügyi miniszterré,
- Hende Csaba honvédelmi miniszterré,
- Trócsányi László igazságügyi miniszterré,
- Navracsics Tibor külgazdasági és külügyminiszterré,
- Varga Mihály nemzetgazdasági miniszterré,
- Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszterré,
- és Lázár János a Miniszterelnökséget vezető miniszterré
való kinevezésére kíván javaslatot tenni az államfőnek – derül ki abból a levélből, amelyet a miniszterelnök küldött Kövér László házelnöknek a jelöltek parlamenti bizottsági meghallgatásával kapcsolatban. A dokumentumot Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője juttatta el csütörtökön az MTI-hez.
Orbán Viktor levelében kérte az Országgyűlés elnökének intézkedését, hogy a miniszterjelölteket – akiket a miniszterelnök javaslatára az államfő nevez ki tárcavezetőknek – a feladatkörük szerint hatáskörrel rendelkező parlamenti bizottságok meghallgassák.
A listán – a mostani kormányhoz képest két új név van, Trócsányi Lászlóé és Seszták Miklósé.
Seszták a kevésbé ismert kormánypárti képviselők közé tartozik. A politikust frakciótársai csendes embernek írták le, akitől „nagy ívű beszédeket nem várnak”, viszont a háttérben sokat dolgozik. Jogi, gazdasági szakkérdésekkel foglalkozik. Főként adó- és pénzügyi tárgyú törvényekhez nyújtott be módosító javaslatokat. Egyike volt annak az öt kormánypárti politikusnak, akik 2011 nyarán benyújtották azt az indítványt, amely szerint társaságiadó-kedvezményt kapnak a látvány-csapatsportot (pl labdarúgás, vízilabda) támogató vállalkozások.
Egy képviselőtársa pedig azt mondta, hogy a KDNP kelet-magyarországi szervezetépítésében is aktívan részt vesz. Politikai pályájáról a politikus akkor az Indexnek azt mondta: nem akar országosan ismert politikus lenni, így többek között államtitkári posztot sem akar szerezni.
Trócsányi László pedig 2000 és 2004 között Magyarország brüsszeli nagykövete volt, 2007-ben az Alkotmánybíróság tagjává választották, ahol tisztségét 2010-ig töltötte be. Az Orbán-kormány idején nevezték ki Magyarország párizsi nagykövetévé.