Szivárványszínbe borult az Erzsébet híd
További Belföld cikkek
- Péter Szabó Szilvia: Nem vagyok köteles eltűrni a lejárató kampányt
- Kiengedték a börtönből a korábban tévesen elítélt Kaiser Edét
- Törvénysértő felújításról beszélt a minisztériumi dolgozó, egy nappal később kirúgták
- Lázár János olyan fejlesztéseket ígért meg, amelyeket korábban még ellenzett
- Vitályos Eszter Magyar Péternek: Te prédikálsz a nők elleni erőszakról?
Hasznos információkat közöltek a ma délutáni Budapest Pride szervezői arról, hogy a résztvevők hogyan, mikor, hol gyülekezzenek, és milyen biztonsági intézkedéseket vezettek be a rendezvényen.
Az esemény felvezetéseként péntek éjszaka az Erzsébet híd is szivárványszínekbe borult.
Az idei felvonulás fél négytől este hatig tart:
Gyülekezés: fél négykor a Nagymező utca-Andrássy út találkozásánál, megközelítés az Oktogon felől (a Deák tér felől nem lehetséges a megközelítés)
Érkezés: este hat óra körül a Tabánhoz. A felvonuláshoz csak a gyülekezési helynél, a Nagymező utca és az Andrássy út találkozásánál lehet csatlakozni, az indulás után már nem.
A felvonulás programja
- 15:30-16:00 Gyülekező
- 16:00 - Fischer Iván karmester, a Budapesti Fesztiválzenekar zeneigazgatójának megnyitóbeszéde; Milanovich Dominika, a Budapest Pride sajtószóvivőjének megnyitóbeszéde és a csatlakozó csoportok köszöntése.
- 18:00 körül - Megérkezés a Tabánba, beszédet mond: Hanzli Péter, a Budapest Pride sajtószóvivője és Molnár Adrienn, a PeMel (Pécsi LMBTQ Közösség) aktivistája.
A szervezők közölték, hogy zenével, zászlókkal, transzparensekkel szólalnak fel szövetségeseinkkel együtt azért, hogy "leszbikusként, melegként, biszexuálisként, transznemű vagy queer emberként is önmagunk lehessünk és önazonosan, félelem nélkül élhessünk".
A felvonulás mottóját ("20 esztendőnk hatalom") József Attila verse ihlette, "mert az intézményes homofóbia és transzfóbia révén az LMBTQ közösség mindennapi valóságának még mindig része a kirekesztettség, olykor az otthontalanság és a rendszeren kívüliség érzése" - írták a szervezők.
Kik vesznek részt a felvonuláson?
A felvonuláshoz csatlakozhat bárki, aki egyetért a Budapest Pride céljával és eszmeiségével - írták a szervezők, akik meghívtuk a legföbb közjogi méltóságokat és más közéleti szereplőket, többek között Orbán Viktor miniszterelnököt, Áder János köztársasági elnököt, Tarlós István főpolgármestert, a pártok és a civil szervezetek vezetőit.
Több mint 30 csoport jelezte előzetesen a részvételét, ezek a következők: A Város Mindenkié Csoport, Amnesty International Magyarország – TransVanilla, Büszke Szülők, Democrats Abroad – Hungary, Demokratikus Koalició, Együtt, Győriek, Háttér Társaság, Hivatlanul - Tanári csoport, Keresztények a melegekért, Labrisz Leszbikus Egyesület, Mérei Ferenc Szakkollégium, MigSzol (Migráns Szolidaritás Csoport), Milestone Institute, Miskolci Mások Közössége, NANE, Nőkért Egyesület, Párbeszéd Magyarországért Párt, PeMeL - Pécsi LMBTQ Közösség, Patent Egyesület, Poliamoria Magyarország, Pride@Celanese, Szegediek, Szimpozion Egyesület, Társaság a Szabadságjogokért, Tolerancia csoport, Vegans for Gays, ZöldFront Ifjúsági Mozgalom.
Minden táskát megnéznek
A rendezvény területét, az érkezést és a távozást a rendőrség biztosítja. A felvonulók biztonsága érdekében a beléptető kapuknál ellenőriznek mindenkit: megnézik a táskákat, csomagokat.
Tilos szúró-vágó eszközt, fegyvert és a testi épség megsértésére alkalmas egyéb eszközt a rendezvényre hozni. A felvonulást nyíltan ellenzőktől, illetve az azt megakadályozni kívánóktól megtagadják a belépést.