Az LMP egyik megyei vezetősége is a menekültkrízis áldozata lett
További Belföld cikkek
- Belgrádban ingyenes lesz a közösségi közlekedés, de megoldható lenne ez Budapesten is?
- Emeletes busz karambolozott Mosonmagyaróvárnál, több ember megsérült
- Az Egyesült Államok likvidálta az Iszlám Állam vezetőjét
- Rétvári Bence: Magyar Péter politikai haszonszerzésre használja a gyerekeket
- Jelentős kedvezményt kapnak a budapesti bérlettel rendelkezők a reptéri buszon
Nyomkövetővel történő megfigyelést bűncselekménnyel alaposan gyanúsítható emberek esetén lehet alkalmazni, ahol fennáll a bűnismétlés vagy szökés gyanúja. Számunkra elfogadhatatlan a háború elől menekülő emberek eleve bűnösként történő kezelése, dehumanizálása (az ötlet a kutyák kötelező mikrochipjét idézi).
Az LMP Csongrád megyei szervezete egy hete közleményben tudatta, hogy nem tudja elfogadni a párt menekültügyi csomagjának nyomkövető karpereces pontját.
Nem kellett volna. Az LMP országos elnöksége egyáltalán nem vette félvállról a belső kritikát, rövid úton felfüggesztették a közlemény megfogalmazóit, a csongrádi szervezet élére pedig ideiglenes vezetőt helyeztek.
Azt írták, hogy a menekültek nyomkövető karpereces figyelése Magyarországon precedenst teremthetne arra, hogy egy jól elkülöníthető embercsoport tagjai - akár előítéletek alapján is - vélelmezett társadalmi kockázatra hivatkozva bizonyos jogaiktól automatikusan megfoszthatóak.
Az egyik helyi vezető az Indexnek azt mondta, néhány nap alatt rengeteg – szerinte is jogos – beszólást kaptak a karperec miatt. Ezért döntöttek úgy, hogy inkább nyilvánosan felszólítják Schiffer Andrást, a párt társelnökét, vonja vissza az általa bejelentett 24 pontos menekültügyi csomag vonatkozó részét.
a kidolgozásba még külső szakértőket is bevontak, az információk széles körben hozzáférhetőek voltak, mind az elnökség, mind az országos politikai tanács megtárgyalta, a nyomkövetőről pedig külön is szavaztak.
Vida Attila, az Országos Elnökség titkára az Indexnek azt mondta, „elfogadhatatlan, hogy egy párt tagjai vagy testületei szembemennek a demokratikusan, és teljesen legitim módon született döntésekkel”.
Vida elmondta, hogy az országos pártelnökség eljárt az ügyben, és felfüggesztette a csongrádi közlemény kiadásában érintettek párttagsági jogviszonyát. Az elnökségnek nincs jogköre kizáró döntést hozni, ezért a négy felfüggesztett ügyét az etikai bizottság is megvizsgálja, és ez a független testület hozza meg a döntést.
A felfüggesztésekkel a csongrádi elnökség is megszűnt, a szervezet irányítását egy Budapestről kinevezett koordinátor látja el.