A hét közepén még jön a tavaszias idő
![DMOHA20151130016](http://kep.index.hu/1/0/1051/10511/105111/10511199_3dccecc57447b55c08b471ea262202b4_wm.jpg)
Kedden és szerdán is tavaszias időjárás lesz, az ország legtöbb pontján 10-16 fok közötti hőmérséklet lesz a jellemző. A kora tavaszias időjárás nem tart sokáig, csütörtöktől szép fokozatosan csökken a hőmérséklet, de fagy közeli állapot egyelőre csak a reggeli időszakokban várható.
Kedden és szerdán szórványosan lesz felhős az idő, előfordulhat zápor, zivatar, illetve erős szél is várható. Később felszakadozik a felhőzet, de némileg csökken a hőmérséklet.
Csütörtöktől érkezik a lehűlés, cserébe több helyen napos idő várható. Máshol viszont sűrű köd lesz, ami nappal tartósan megmarad. Ezeken a területeken reggel alig 1-2, de délután is csak 5-6 fok várható, a naposabb részeken akár 10 fok is.
A hétvége végül teljes szürkeségbe borul. Pénteken, szombaton és vasárnap borult lesz az ég, sok helyen lesz ködre számítani. Nappal maximálisan 6-9 fokra lehet számítani, ami éjszakára 1 fok alá is süllyedhet. Szombaton és vasárnap erős széllökésekre is lehet számítani.
A heti időjárás-előrejelzést a Köpönyeg és az Időkép alapján állítottuk össze.