Magyarországon is vizsgálják a marihuána orvosi bevezetését
Már Magyarországon is vizsgálják a gyógyításban felhasználható cannabis orvosi alkalmazásának lehetőségét, írja a Népszabadság az egészségügyi államtitkárság közlésére hivatkozva.
A szert a világ több országában eredményesen használják a szklerózis multiplex, a rákbetegség sugárterápiáját kísérhető hányingerek, rosszullétek enyhítésére, a gerincsérülésekből eredő fájdalmak, valamint a kóros szemnyomás mérséklésére. A cannabis hatvannál is több gyógyhatású anyagot tartalmaz, 1937-ig idegnyugtató szerként hivatalosan forgalomban volt.
Több ország azért óvatos a cannabis bevezetésében, mert attól tart, hogy az engedélyezésével valamiféle drogturizmust indítanának el. Az eddigi példák azonban ezt az aggodalmat egyáltalán nem igazolták.
Hazai toxikológusok szerint a magyarországi felülvizsgálat teljesen felesleges, hiszen számtalan országban már nemcsak tesztelték, hanem hosszú évek óta hatékonyan alkalmazzák is a cannabist. A párhuzamos vizsgálatok csak időhúzáshoz vezetnének. Akadnak azonban olyan pszichiáterek, akik szakmai szempontból nem pártolják a cannabis alkalmazását. Ők úgy vélik, hogy a könnyű drogok beengedése a gyógyításba megnyitja az utat az úgynevezett „kapudrogok" előtt.
A cannabis termesztése és fogyasztása Magyarországon jelenleg törvénysértő.