A Fidesz totális támadást indított a Political Capital ellen
További Belföld cikkek
- Megelégelték a magyar ingázókat, betonakadállyal zártak le egy utat Ausztriában
- Meglepően sok magyar elégedett a munkahelyével, ön közéjük tartozik?
- Kemény szigorítások jöhetnek az elektromos rollerekre
- Újabb hangfelvétel Magyar Péterről: „Kiszórt kib***ott sok pénzt, 103 milliót a Hősök terei izére”
- Erős nap vár a parlamentre, számos új törvény születhet
A Fidesz, a KDNP, a kormány és a Magyar Idők láthatóan összehangolta a kommunikációját, amely a Political Capital (PC) elemzőcég baloldali kormány idején kapott megrendeléseit boncolgatja. Hétfőn a parlamentben Németh Szilárd Fidesz-alelnök és Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára is erősen támadta a céget a 2006 és 2010 között készített tanulmányok miatt, illetve az ezért kapott 190 millió forint miatt.
A Vs.hu el is kezdte publikálni a tanulmányokból kiszűrhető adatokat, és ezután írt csak a kormánypártiságát soha nem leplező Magyar Idők arról, hogy „hajmeresztő, olykor nevetséges javaslatokat tett a Gyurcsány-kormány idején a balliberális kötődésű Political Capital a polgári titkosszolgálatnak”, vagyis az Alkotmányvédelmi Hivatal elődjének, a Nemzetbiztonsági Hivatalnak (NBH).
Ezután Hollik István KDNP-s képviselő a baloldali kormányok tanácsadói szerződéseinek kivizsgálását kérte a kormánytól, Lázár János miniszter pedig a múlt heti kormányinfón nyilvánvalónak nevezte, hogy
a szervezet is fiktív megrendelés keretében a politikai lojalitásért kapott egy csomó pénzt.
A dolgot a parlamentben is folytatta a kormányoldal hétfőn. Németh Szilárd Fidesz-alelnök arról beszélt – ezt a hétfői Magyar Idők is részletesen megírta –, hogy a Gyurcsány- és Bajnai-kormány az Együtt – Egymásért Alapítványon „mint közvetítőn keresztül fizette a Political Capitalt”. Ennek vezetőjét hat évre ítélték jogerősen, „komoly bűnözői körökkel állt kapcsolatban” – mondta Németh Szilárd.
Németh arról nem tett említést, hogy a PC éppen hétfőn adott ki közleményt arról, hogy sem a cégcsoport többi cége „soha semmilyen szerződéses vagy egyéb gazdasági-pénzügyi kapcsolatba nem került az Együtt – Egymásért Alapítvánnyal vagy annak vezetőjével”.
A cég szerint az Alkotmányvédelmi Hivatal honlapján közzétett, a Political Capital szerződéseihez kapcsolódó dokumentumok közé – „tévedésből vagy megtévesztő célzattal” –, olyan dokumentumok is kerültek, amelyeknek semmi köze a cégcsoporthoz. A PC pert is indít a Magyar Idők ellen, és „politikai indíttatású vádaknak” tartja az egészet.
Pedig az Orbán-kormány idején is utaltak
Németh Szilárd a beszédében azt is sérelmezte, hogy a PC-sek úgy készíthettek az NBH-nak tanulmányokat, hogy mint cég és egyetlen munkatársa sem esett át a nemzetbiztonsági átvilágításon. Dömötör Csaba államtitkár pedig erre tett még egy lapáttal. Válaszában ugyanis azt mondta, hogy a PC által készített dokumentumok
botrányosan gyenge minőségű tanulmányok, sok esetben nevetséges javaslatok.
Dömötör szerint a PC például azt a javaslatot adta, hogy helyezzenek el buszmegállókban tájékoztatókat, legyen bulvárosabb a titkosszolgálati évkönyv, és az NBH tartson előadást iskolákban.
Ez csak azért érdekes, mert a PC közleménye szerint az általa végzett munka ellenértékének utolsó részletét éppen az Orbán-kormány felügyelete alatt álló Alkotmányvédelmi Hivatal utalta át 2015. augusztus 17-én, „ezzel is megbecsülve a korábban számos alkalommal írásban is elismert, jól végzett munkát”.
Dömötör államtitkár mindenesetre jelezte, hogy az előző, szocialista kormányok idején a tanulmányokkal kapcsolatos megrendelések tíz cégcsoporthoz kötődnek, és a kormány megvizsgálja a kifizetések törvényszerűségét, hogy történt-e teljesítés. És persze ha a kormány törvénytelenségre bukkan, megteszi a szükséges lépéseket.