Kövér László nem lépne ki az EU-ból, ugyanakkor
További Belföld cikkek
- Az egyik legközvetlenebb és legsúlyosabb kihívásról beszélt Kövér László
- Lehallgatási botrány: Azt érik el, hogy a kutyámat se bízzam rájuk!
- Áprilisban újranyit a Hotel Silvanus
- Megvan, mikor állítják fel az idén az Ország Karácsonyfáját
- Kiderült, mikor temetik el a 11 évesen meggyilkolt Till Tamást
Több fideszes politikus után Kövér László házelnök, a Fidesz választmányi elnöke is állást foglalt abban a kérdésben, hogy ki kellene-e lépnie Magyarország-nak az EU-ból.
A brexitről szóló népszavazás után egy héttel, csütörtökön ugyanis Lázár János jelezte, hogy nem tudna jó szívvel a bent maradás mellett voksolni. Eztuán megkérdeztünk több fideszes vezetőt, mit gondol a kérdésről, és - a Fidesztől szokatlan módon - elég vegyes válaszokat kaptunk.
Kövér László Magyar Hírlapnak adott interjújából kiderült, hogy Lázár Jánossal vagy Kovács Zoltánnal ellentétben nem akar huxitot, de vannak fenntartásai az EU-val kapcsolatban.
Ebben a pillanatban nem gondolom, hogy Magyarországnak ki kellene lépnie, vagy az EU szétesése lenne az érdekünk.
Kövér eztuán gyorsan hozzátette, hogy az EU-vezetői "ugyanakkor nem veszik észre, hogy a problémák rendszerszintűek. A tagállamok választói azt látják, tőlük nagyon messze, Brüsszelben, az emberek feje felett döntenek". Kövér szerint "valójában nem Junckerék hajtanak végre puccsot a tagállamokkal szemben, ők csak az erős tagországok bábjai. A brüsszeli bürokráciát a régi tagállamok tartják a kezükben."
Az unió alapító államainak a Brexit kapcsán tartott külön tanácskozásáról szólva Kövér László megjegyezte: ez a gesztus arról árulkodik, hogy ezeknek az országoknak a politikusai nem tekintik egyenrangúnak a később csatlakozottakat, különösen nem a kelet-közép-, illetve délkelet-európai országokat.
Társadalmi atomkatasztrófa fenyeget
Kövér László szerint a mai értékviták megmutatják, hogy vannak akik az erősebb unió nevében a nemzetek önazonosság-tudatát, a nemzeti büszkeséget, szuverenitást minden szinten le akarják bontani, erről szól a migránsok kötelező elosztása, a kvóta is.
Szerinte ma már nyugati baloldali-liberális körökben a vérfertőzés dekriminalizálásának szükségességéről értekezni sem számít botránynak. "Ez a mentalitás és a belőle fakadó politika életellenes".
Szerinte nagyon súlyos következményei lehetnek, ha a nemzetállami keretek szétesnek, "a csernobili atomerőmű-robbanáshoz tudnám a folyamatot hasonlítani". "Az a kísérlet, amelyet a balliberális, kozmopolita oldal végez az emberek nemi, vallási, nemzeti identitásának módszeres aláásásával, társadalmi értelemben egy atomkatasztrófával fenyeget" - fogalmazott az Országgyűlés elnöke.
(Borítókép: Kövér László az Országgyűlés elnöke az ügyészség napja alkalmából tartott ünnepi rendezvényen a Legfőbb Ügyészség dísztermében 2013. június 11-én. MTI / Bruzák Noémi)