Szijjártó Brüsszel kültelki sunyiságáról beszél
További Belföld cikkek
- Megelégelték a magyar ingázókat, betonakadállyal zártak le egy utat Ausztriában
- Meglepően sok magyar elégedett a munkahelyével, ön közéjük tartozik?
- Kemény szigorítások jöhetnek az elektromos rollerekre
- Újabb hangfelvétel Magyar Péterről: „Kiszórt kib***ott sok pénzt, 103 milliót a Hősök terei izére”
- Erős nap vár a parlamentre, számos új törvény születhet
A Magyar Hírlap interjút készített Szijjártó Péterrel, amiből többek között kiderült, hogy a külügyminiszter is sikeresen elsajátította a kormány legújabb szitokszavát, a nihilistát.
Mint mondta,
az Európai Unió nincs felkészülve az újabb migránsinvázióra, tényleges megoldás helyett a brüsszeli aktatologatók diktálnak, akik az eddigi önigazoló nihilista semmittevést folytatnák.
Az alákérdezős interjúban Szijjártó megismétli azt a régóta hangoztatott nézetet, hogy az EU veszélyes bevándorláspárti politikájával szemben egyedül Magyarország és a visegrádi országok képviselik a józan ész politikáját. Nyugat-Európa egy éven keresztül nem volt képes közös megoldást kidolgozni a menekültáradatra, ezért a tagállamoknak kellett választ találnia a válságra, Magyarország pedig hatékony választ adott.
Kerítést építettünk, megváltoztattuk a törvényeket, és megerősítettük a határ élő erős védelmét. Mi mondhattuk el először, hogy a területünkön keresztül nem érkezik illegális bevándorló Ausztriába és Németországba.
Szijjártó arra a kérdésre, hogy mi lesz akkor, ha Brüsszelben fű alatt akarják keresztülverni a kötelező kvótát, azt felelte, hogy
igen, ez reális veszély, ezért fontos, hogy a népszavazáson minél többen mondjunk nemet, hiszen az ilyen sunyi kültelki megoldásokat csak így lehet megakadályozni.
A Magyar Hírlap újságírója miután külön megdicséri a külügyminisztert az eleganciája miatt, amiért inkább nem kommentálja az osztrák elnökválasztás elhalasztását, illetve azt állítja, hogy az EU vezetői képzeletbeli világban élnek, a következő kérdésnek aligha nevezhető mondatot veti be:
A luxemburgi külügyminiszter szinte hadat üzent Magyarországnak, az Európai Parlament szociáldemokrata elnöke sem fogta vissza magát.
Szijjártó pedig azt feleli erre, hogy
Jean Asselbornt és Martin Schulzot nem érdeklik a magyar emberek, és valójában nem érdekli őket a jogállam és a demokrácia sem, csak az, hogy minél több illegális bevándorló érkezzen Európába. Még egyszer: szerintük bárki bármit mondhat, de ha valaki nem azt mondja, amit ők, kirekesztik, megbélyegzik.
Miután az újságíró felveti, hogy nem Magyarország a Fehér Ház kedvence, és változna-e ez, ha Donald Trump lenne a következő amerikai elnök, a külügyminiszter nem megy be a szépen letérkövezett utcába, hanem azt felelni, hogy
nem a mi kezünkben a döntés, jósolni fölösleges, majd az amerikaiak választanak. A mi érdekünk függetlenül mindentől, hogy a kétoldalú viszonyban a politikai kapcsolat is a gazdasági és katonai együttműködés szintjére emelkedjen.
Az interjú végén szó esik a kormány különös kinevezéseiről, miszerint jónéhány ellenzéki kapott magas posztot az elmúlt időszakban. Erre Szijjártó azt a magyarázatot adja, hogy
Kóka János cége magyar mérnököket alkalmaz, magyar embereknek ad munkát, pont annyi támogatást kapott a külgazdasági intézményrendszertől, mint bármely más vállalat. Eörsi Mátyás volt SZDSZ-es politikus jelölését támogattuk a Demokráciák Közössége főtitkári posztjára, mert egy magyar liberálissal könnyebben szót értünk, mint egy hollanddal, svéddel vagy luxemburgival. Az MSZP-s múlttal rendelkező Dobolyi Alexandra neve azért merült fel a kisinyovi nagyköveti posztra, mert az egyik legnagyobb európai pártcsaládban pont ezzel a térséggel foglalkozott. Minden esetben, így a diplomáciai kinevezéseknél is kizárólag szakmai döntéseket hozunk.