Boross Péternek elege lett a parlamentből
További Belföld cikkek
- A Tisza Párt fővárosi frakcióvezetője szerint nincs szükség két főpolgármester-helyettesre
- Újfajta bűncselekmény jelent meg a ferihegyi repülőtéren
- Sűrű köddel indul a kedd, széllökések rondíthatnak bele a november végi idillbe
- Péter Szabó Szilvia: Nem vagyok köteles eltűrni a lejárató kampányt
- Kiengedték a börtönből a korábban tévesen elítélt Kaiser Edét
Boros Péter sajtótájékoztatóján felolvasta az MDF tagságának írott levelét. Ebben kifejti, hogy túlvállalta magát, és amikor nyolc évnyi szünet után 2006-ban visszatért a parlamenti munkába, nem számolt a közviszonyok romlásával. A volt miniszterelnök szerint a parlamenti ülésterem mára elsődlegesen nem a törvényhozás, hanem a terméketlen politikai küzdelmek színterévé vált; a túlzott feszültség jegyében a felszólalások többnyire agresszíven előadott politikai deklarációk.
A sajtótájékoztató résztvevőihez szólva megjegyezte, hogy a politikusok nemcsak csúnyán beszélnek, de igazi képviselői egyéniségek sem tudnak születni, mert 50-100 ezer forintos büntetések járnak "ha nem úgy szavaz, ahogy a parancs elhangzott".
A magyar parlamentarizmus múltjára utalva azt mondta, hogy korábban a képviselők még verekedtek is, de ő mára úgy látja, hogy egy verekedés néha enyhébb tett annál, mint ami ma a magyar Országgyűlésben elhangzik. Boros aggódik az ország és a parlament jövőjéért is. Azért, hogy "ilyen mentalitás, ilyen sekélyes nívó" mellett képes-e az Országgyűlés betölteni a hivatalát. Úgy fogalmazott, hogy a verbális radikalitás "kiment az utcára is", és az országot lejárató módon zajlanak az utcai megmozdulások.
A sajtótájékoztatón Boross Péter elmondta, hogy csak a hétvégén akarta bejelenteni szándékát, de az már pénteken kiszivárgott. Megjegyezte, hogy a gondolat már korábban megérett benne, de nem akarta azt az MDF elnökválasztása előtt nyilvánosságra hozni. Elmondta azt is, hogy a korábban vállalt tisztségekkel kapcsolatos kötelezettségeit "csak korlátokkal" tudta ellátni. A volt miniszterelnök közölte, hogy a jövő hét elején dönti el, mikor adja vissza mandátumát.
Boros Péter azt kérte, hogy döntését tekintsék "egy idős ember olyan döntésének, hogy nem kívánja egészségromlásnak kitenni magát". Lemondása ellenére a jövőben erősíteni akarja részvételét az MDF munkájában, és Herényi Károly frakcióvezetőtől felkérést kapott arra, hogy vegyen részt az országgyűlési képviselőcsoport munkájának előkészítésében.
A leköszönő képviselő arra a kérdésre, hogy egyetért-e az MDF utóbbi hónapokban hozott politikai döntéseivel, azt felelte: egy párt életében vannak hibák, rossz mondatok, bakik, de a Magyar Demokrata Fórum által képviselt fő vonulattal és irányultsággal egyetért, ezt jelzi, hogy nem is hagyja el a pártot. Boross Péter ezt követően elmondta, hogy a jövőben meg szeretné írni a magyar társadalomszerkezet átalakításának történetét.
Dávid Ibolya pártelnök ezután megerősítette, hogy továbbra is számítanak Boross Péter munkájára. Hozzátette, hogy a munkához múzsa és nyugalom kell. Az utóbbi megteremtésének érdekében egy hintaágyat adtak át a volt miniszterelnöknek, aki ezt a "köszönöm, ami a hintaágyat illeti utálom a széket" szavakkal nyugtázta.
Boross Péter 1992 augusztusában lépett be a Magyar Demokrata Fórumba. Az Antall kormányban a polgári titkosszolgálatokat felügyelő miniszterként és belügyminiszterként is dolgozott. 1993 decemberében, Antall József miniszterelnök halála után lett kormányfő, a tisztséget 1994. július 15-ig látta el. 1994 és 1998 között MDF-es képviselőként vett részt a parlament munkájában. 2006-ban a párt Pest megyei területi listájáról szerzett mandátumot, ezért az MDF dönthet arról, hogy ki foglalja el a helyét.