Az utcán is tilos lesz dohányozni Hódmezővásárhelyen

  • Index
2007. szeptember 7., péntek 16:05

Az utcán sétálgatva cigarettáznak az órák szüneteiben a tanárok Hódmezővásárhelyen. Az önkormányzat júliusi döntése értelmében ugyanis szeptember 1-től tilos a város összes közintézményében rágyújtani.

Az egyik iskola dohányzóját például számítógépes teremnek rendezték be. A dohányfüstmentes szabályozás 35 közintézményt érint, s csaknem háromezer dolgozónak tiltja meg, hogy munkahelyén rágyújtson.

A későbbiekben további szigorítást tervez Lázár János polgármester. Eszerint a város valamennyi közterületén is tilos lenne a dohányzás. A kiterjesztett tiltás mellett egy leszoktató program beindításán is gondolkodik a város vezetése.

November 1-től Szekszárdon lesz tilos a dohányzás a köztereken is, Dombóváron pedig már tilos játszótereken, oktatási, egészségügyi, szociális és kulturális intézményeket övező területeken rágyújtani.

Shopline

C-Travel ajánlatok

Hirdetés

KIPUFOGÓ KLINIKA
Ha csörög, ha zörög, ha lejárt, ha lóg, hozza hozzánk! Kipufogó-Műszakivizsga-Gyorsszerviz
Nyerj őssejttárolást!
Játssz a Krio kvízjátékán a 2o éves őssejttárolásért. Krio – az őssejt életet menthet!