Szabotázstól tartanak az egri kórházban

2008.10.30. 13:00
A Hospinvest szombattól veszi át az egri Markhot Ferenc kórház üzemeltetését, de felkészül arra is, hogy váratlan események akadályozzák majd a munkát. Az valószínűleg az elkövetkező napokban derül ki, van-e elég orvosa a Hospinvestnek a kórház működtetéséhez. A társaság azt állítja, van.

Szombat éjféltől csak azok léphetnek be az egri Markhot Ferenc kórházba, akik szerződést írtak alá az intézmény működtetését átvevő Hospinvest Zrt-vel. Ez azt is jelenti, hogy a kórház átadását ellenző orvosokat és dolgozókat innentől nem engedik be korábbi munkahelyükre. "Meg akarjuk kezdeni a munkát, de felkészülünk arra is, hogy különböző akciókkal próbálják akadályozni a betegellátást", mondta az Indexnek Kollányi Gábor, a Hospinvest Zrt. elnöke.

Az átvételnél ezért felkészülnek arra, hogy a műszereket használható állapotban hagyják hátra és legyen elegendő gyógyszer előkészítve. A cég vezetője szerint az elmúlt hónapokban súlyos feszültségek alakultak ki a kórházban maradó és az onnan távozó dolgozók között, a Hospinvest célja az, hogy minden eszközzel biztosítsa a kórházban a normális munka feltételeit.

A szerdai átadás-átvétel meghiúsult, a magukat kórházvédőknek nevezők forradalmi bizottságot alakítottak, felszólították a menedzsmentet a távozásra és át akarták venni az intézmény vezetését, mondta az Indexnek Kosztura László, a Hospinvest Zrt. régióigazgatója.

A cég közleménye szerint több hónapba telik, míg az elmúlt időszak rombolásai alatt okozott károkat helyreállítják és elülnek a botrányok. A Hospinvest felidézte az elmúlt hónapok történéseit, közleményükben ez olvasható: "volt malackínzás, szerződések begyűjtése, tudatos félretájékoztató kampány, folyamatos rágalmazás, dolgozói véleményládába vizelés, gój motorosok, árpádsávos szélsőségesekkel erősített nagygyűlések, betegellenes sztrájk, majd bűncselekmények elkövetése."

A hét elején hamisított leveleket kaptak a Hospinvestnek aláíró egri kórházi dolgozók a cég nevében, Deák Gábor Hospinvest-alelnök kivágott és fénymásolt aláírásával. A cég közleménye szerint "a levél kórházvédő feladói visszaéltek a cég és az alelnök úr nevével, amely bűncselekmény".

Továbbra is kérdéses ugyanakkor, lesz-e elegendő orvos a kórházi osztályok normális működéséhez és az ügyeletek ellátásához. Az elmúlt napokban ugyanis a kórház átadását ellenzők azt hangoztatták, hogy a kórház a működési engedélyhez előírt létszám elérése érdekében több olyan orvossal is szerződött papíron, akik egyáltalán nem akarnak az intézményben dolgozni.

Kosztura László ezzel kapcsolatban azt mondta: nem tudja milyen listára hivatkoznak, az általuk az ÁNTSZ-hez leadott lista rendben van. A tisztiorvosi hivatal csak úgy ad ki engedélyt, hogy megvizsgálja, képes-e teljesíteni a társaság a kórház működtetéséhez előírt szigorú szakmai és tárgyi feltételeket, és ezt a társaság teljesítette, hangsúlyozta.