További Belföld cikkek
- Kiderült, miért növekednek folyamatosan a várólisták Magyarországon
- Légvédelmi eszközöket telepítenek Magyarországra északkeleti részébe, a honvédek is készenlétben vannak
- Felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték a mentőápolót, aki kórház helyett hazavitt egy ittas, gerincsérült férfit
- Veszélyre figyelmeztet a rendőrség, senki nincs biztonságban
- Orbán Viktor nagy beszédre készül Matolcsy Györgyék rendezvényén
Baló nem nyilatkozik
A frakcióvezető azt tanácsolja Friderikusznak, hogy kössön megnemtámadási megállapodást két vetélytársával, Baló Györggyel, illetve Székely Ferenccel, és utal arra, hogy tudomása szerint ez a megállapodás már amúgy is megköttetett. Azt kéri Friderikusztól: egyezzenek meg a későbbi együttműködésről. A felvételen megemlített Baló György megkeresésünkre közölte, hogy nem kíván nyilatkozni az ügyről.
LendvaI: Nem véletlen az időzítés
Lendvai Ildikó a nyilvánosságra került hangfelvétellel kapcsolatban az Indexnek úgy nyilatkozott: "újra lefele lépett a magyar politikai közélet" azzal, hogy egyesek telefonlehallgatással politizálnak. Megjegyezte, napok óta tud arról, hogy szerkesztőségeknél házalnak a felvétellel. Meggyőződése, hogy nem véletlenül időzítették mostanra a hangfelvétel nyilvánosságra hozatalát, hiszen szerdán hallgatta meg a tévékuratórium Friderikusz Sándort.
Friderikusz jó elnök lenne
Lendvai magánvéleményét, miszerint Friderikusz jó elnöke lenne a Magyar Televíziónak, továbbra is vállalja. Természetesnek nevezte, hogy a politikusok véleményt alkotnak a jelöltekről, hiszen a tévékuratórium pártdelegáltakból áll. Nem örül ugyanakkor a hangfelvétel közzétételének, mert nem tartja szerencsésnek, hogy a döntés előtt kiderült, ő kit támogat, ez ugyanis befolyásolhatja a televízió nagykuratóriumának civil tagjait. Emlékeztetett: az előző tévéelnök-választás után is kijelentette, hogy Friderikusz Sándort tartotta volna jó választásnak. Szerinte az ismert tévés személye garancia a közpénzek hatékony felhasználására.
Valamennyi párttal
"Valóban az én mobiltelefonom hangpostafiókja lett feltörve pár napja, és onnan adta ki valaki a szó szerinti változatot" - tartalmazza Friderikusz Sándor szerdai közleménye. A tévéelnökjelölt közölte: "ami az üzenet érdemi részét illeti, nem csináltam titkot abból (legutóbb a Magyar Hírlapban nyilatkoztam), hogy tévéelnöki pályázatom tartalmát megismertettem mind a négy parlamenti párt vezetőivel, képviselőivel."
Semmi rendkívüli
Friderikusz szerint a telefonüzenet azért született, mert egy darabig valóban kételkedett abban, hogy koncepciója találkozik-e a Szocialista Párt egyik médiafelelőse, Lendvai Ildikó rokonszenvévével. "Erre érkezett ez a bizonyos üzenet, amiben én egyébként semmi rendkívülit nem találok, hiszen köztudott az, hogy a tévéelnökjelölt személyéről a pártok delegáltjaiból álló kuratóriumi elnökség dönt 2/3-os többséggel. Azt pedig ugye senki nem gondolja komolyan, hogy a tévékuratóriumba ülő pártdelegáltak nem konzultálnak saját pártjuk vezetőivel" - hangoztatja Friderikusz Sándor.
Friderikusz feljelent
Az ismert tévés nem híve a "levélfelgőzöléseknek", és nem szeretne olyan országban élni, ahol a mobiltelefonokat (és minden egyéb telefont) lehallgatnak, illetve a hangpostafiókot illetéktelenek feltörik, hogy így kellemetlenkedjenek, ezért magántitoksértés címén eljárást kezdeményez minden olyan nyilvános fórum ellen, amely közzétette magán-hangpostafiókja tartalmát. "Talán még a törvényességben lehet bízni, a hatályos Büntető Törvénykönyv az ilyen típusú bűncselekményekre 5 évig terjedő, minısített esetben 2-8 évig terjedő szabadságvesztés kiszabását írja elő" - zárul a közlemény.
A kurátorok rákérdeztek
A Magyar televízió Közalapítvány kuratóriumi elnöksége szerdán meghallgatta Friderikusz Sándort, ahol szóba került a hangfelvétel is. Friderikusz információink szerint közölte, hogy minden parlamenti pártot megkeresett, és ismertette terveit, mert - fogalmazott - olyan elnöke szeretne lenni az MTV-nek, akit minden párt elfogad.
|