rssDolgozat tüntetésmegtagadás miatt?

 
Percről percre

Ráborították az asztalt a szabad demokraták a pénteki, az egyházi iskolák támogatásának csökkentése ellen tüntetőkre. Fodor Gábor szerint voltak olyan diákok, akiknek dolgozatot kellett írniuk, ha nem mentek tüntetni. Az oktatási miniszter is törvénytelenségekről, szégyenről beszélt, miközben minisztériumában bombariadó volt.

Gyurcsány Ferenc győztes hadvezérként tért haza Brüsszelből, legalábbis így tett hétfőn napirend előtt a parlamentben. A miniszterelnök politikai, gazdasági, társadalmi puzzle-nak nevezte a költségvetés kialakítását. Gyurcsány szerint a legfontosabb célok megvalósultak. Nem nyúltak hozzá az agrártámogatásokhoz, kevesebb önerő kell az Európai Uniós pénzek lehívásához, vagyis az európai fejlesztési pénzek 85 százaléka EU-s pénzből valósul meg, olcsóbbá tették az önkormányzati beruházásokat és az alacsonyabb rendű utak fejlesztésére egymilliárd forintnál több jut.

A frakcióvezetők többé-kevésbé osztoztak az örömben, bezzeg Áder Jánosnak ez sem tetszett, mert Magyarországnak nem sikerült egyedi elbírálást elérnie, amit még Medgyessy Péter szeretett volna. "Önöknek semmi sem drága a hatalom minden áron való megtartásáért?" - kérdezte még a Fidesz frakcióvezetője, de olvassák el tudósításunkat, hogy megtudják GYurcsány válaszát.

Orbán Viktor ma is aktív volt. A Fidesz vezére közölte, hogy benyújtották a garanciatörvényt, benyújtották a luxusprofit elleni javaslatot, a munkahelygarancia-javaslatot és még egyet, ami együtt a változás 2006 csomagja. Ez a csomag arról szól, hogy megőrizzék a jót és megváltoztassák a rosszat.

Egyébként Áderen kívül szinte mindenki boldog karácsonyt kívánt a másiknak, Lendvai Ildikó pedig átköltött egy Weöres Sándor verset.

 Kuncze is sikerpropagál, de reformokat akar

Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke is sikernek tartja a sztorit, Gyurcsány szerepét pedig nagynak, és gratulált is neki. Megtapsolták. Kuncze szintén nagyon örül, hogy alacsonyabb önerővel lehet majd EU-pénzhez jutni. A pártelnök elsőként szól be a bírálóknak, akik szerint ez a pénz is kevés, pedig több mint bármikor korábban. De attól még az uniós támogatási struktúrának meg kell újulnia, ezért Magyarországnak a reformok élére kell állnia. És hát itthon is reformok kellenek, mert siralmas a költségvetés helyzete. És boldogabb újévet is kívánt.

« Vissza a többi bejegyzéshez

Shopline

C-Travel ajánlatok

  • Autóbérlés online
    Autóbérlés online Most Ön is az elsők között lehet! Foglalja le már most bérautóját a Labdarúgó EB és Olimpiai Játékok idejére!
  • Bulgária Tekintse meg ajánlatainkat és válassza a Napospartot! 12.100 Ft / fő / 7 éjtől.
  • Belföldi wellness hétvége Néhány nap kikapcsolódás, és teljes ellazulás. Masszázs, szauna... Wellness csomagok 4.600 Ft / fő / éjtől

Hirdetés