Szabadulna az előzetesből Deme Gábor

2009.02.03. 07:12
Védence szabadlábra helyezését indítványozza Deme Gábor ügyvédje, mivel szerinte tisztázódott: nem ő kérte, vagy utasította K. Tamást, hogy lője le a csepeli iskola két vezetőjét.

Szabadulni szeretne előzetes letartóztatásából Deme Gábor, akit a január 9-én, a csepeli kettős gyilkosság után vett őrizetbe a rendőrség, írja a keddi Magyar Hírlap és a Népszabadság is.

Deme Gábor ügyvédje, Ruttner György álláspontja szerint tisztázódott az előzetes letartóztatás elrendelése idején közölt gyanú, hogy Deme Gábor a bűncselekmény felbujtója lett volna. Kérdés, hogy a bíróság hogyan ítéli meg a bűnpártolás gyanúját, és figyelembe veszi-e Deme vallomását, hogy kényszer hatása alatt tüntette el a gyilkosságokról készült felvételeket tartalmazó szervert.

Az indíték kérdéses

Mint ismeretes, ez év január 7-én késő este két embert agyonlőttek egy csepeli iskolában. Az egyik áldozat Takács József iskolaigazgató, a csepeli MSZP helyettes frakcióvezetője, a másik pedig Papp László igazgatóhelyettes volt. A helyszínen talált bizonyítékok alapján mindkettejükkel K. Tamás, az intézmény biztonsági őre végzett, miután Deme Gábor társaságában megjelent, hogy "tisztázzák" aznap reggel bejelentett távozásukat, ismerteti a Magyar Hírlap.

A BRFK azt is vizsgálja, hogy lehetett-e a kettős gyilkosság indítéka az intézményvezető és Deme Gábor vitája, amely szerint az eltávolított gazdasági igazgató 5,5 millió forint iskolai pénzzel nem tudott elszámolni.

Még két hónap előzetes

Skoda Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője közölte, hogy az ügyvédi beadvánnyal egy időben a nyomozást felügyelő ügyészség Deme Gábor és a gyilkosságok elkövetésével gyanúsított K. Tamás előzetes letartóztatásának két hónappal történő meghosszabbítását indítványozta a Budai Központi Kerületi Bíróságnál.

A Népszabadság arról is ír, hogy egyelőre nem kezdeményez vizsgálatot a csepeli iskolában az Oktatási Hivatal. Bakonyi László, a hivatal elnöke közölte: nem tartják indokoltnak eljárás indítását a rendőrségi vizsgálattal párhuzamosan. Természetesen hivatalból is kezdeményezhetnek vizsgálatot, ha az oktatással összefüggő szakmai szabálytalanságokra derülne fény. Ilyen ok lehetne például a normatív létszámmal kapcsolatos valótlan adatszolgáltatás.