Zsanett-ügy: elutasított rendőri panaszok

2008.01.10. 18:02
Elutasította a Zsanett-ügyben gyanúsított rendőrök panaszait a Fővárosi Főügyészség. A rendőrök azt akarták elérni, hogy a vesztegetés ügyében használt minősítést változtassák meg, vagyis ne bizonyítottság hiányában szüntessék meg az eljárást, hanem bűncselekmény hiányában. Zsanett ügyvédjének b eadványáról még nem döntöttek.

Elutasította az ügyészség a panaszát annak a két rendőrnek, akik az erőszak miatt indult ügyet számukra kedvezően lezáró határozatban találtak kifogásolni való részeket. A döntés ellen az állítása szerint megerőszakolt Zsanett jogi képviselője is panasszal élt - erről még nem döntöttek.

Két korábbi gyanúsított rendőr és ügyvédje azt vitatta, hogy a vesztegetés miatt indult eljárást bizonyítottság hiányában szüntette meg az ügyészség, nem pedig bűncselekmény hiányában. Korábban ugyanis az ügyészség azt gyanította, hogy az egyenruhások pénzt követeltek a lánytól azon az estén, amikor Zsanett azt állította, hogy megerőszakolták. Emellett a rendőrök és védőik a határozat egyes részeit is kifogásolták. Mindezek miatt panaszt nyújtottak be, az ügyészség azonban úgy döntött, hogy elutasítja azt - mondta el a Független Hírügynökségnek Varga Gergely, a Fővárosi Főügyészség szóvivője.

Nem csak a rendőrök éltek azonban korábban panasszal, hanem az érintett lány és jogi képviselője is a nyomozást lezáró határozat miatt. Erről csak annyit lehet tudni, hogy egy nyolcoldalas dokumentumról van szó, pontos tartalma nem ismert. Varga Gergely ezzel kapcsolatban annyit mondott, hogy itt még folyamatban van az ügyészi vizsgálat, erről döntés csak később várható. Tuza Péter, Zsanett jogi képviselője korábban a Független Hírügynökségnek azt mondta, hogy amennyiben elutasítják a panaszt, akkor pótmagánváddal élnek.

A nagy botrányt kirobbantó ügy a 21 éves Zsanett feljelentésével indult, aki azt állította, hogy május elején rendőrök leintették autóját a fővárosi Múzeum körúton, majd azt mondták, hogy előállítják. A lány szerint ehelyett egy félreeső utcába hajtottak vele, ahol ketten megerőszakolták, ezután pedig pénzt követeltek tőle. A történtekkel kapcsolatban a nyomozó ügyészség a Rendészeti Biztonsági Szolgálat (REBISZ) állományába tartozó 5 rendőrt vett őrizetbe, majd a bíróság május 19-én előzetes letartóztatásba helyezte őket. Egy hónap után végül mindegyiküket kiengedték és szabadlábon védekezhettek tovább. Az ügyészség decemberben fejezte be a nyomozást: az erőszakos nemi közösülés gyanújában bűncselekmény hiányában, míg a vesztegetés gyanújában bizonyítottság hiányában szüntette meg az eljárást.