Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.01.02 0 0 301

Rejtő Jenő élete olyan kalandos volt, mint az utánozhatatlan ponyvaregényeinek szereplőié

 

https://mult-kor.hu/rejto-jeno-elete-olyan-kalandos-volt-mint-az-utanozhatatlan-ponyvaregenyeinek-szereploie-20200101

Thibi Creative Commons License 2016.09.08 0 0 300

A filmek nem igazán sikerültek.

Talán a legjobb a Meztelen diplomata (Vesztegzár a Grand-Hotelben-ből készült)

A Bujtor féle Három testőr Afrikában-t is meg lehet nézni egyszer, de azért messze van a könyvtől.

A Fehér folt feléből is készült egy film,Férjhez menni tilos címmel, a férfi főszereplő szörnyű benne, a nagyobb színészek (Darvas Iván,Benkő Gyula...) egy két perces vendégjelenetei tetszettek

Előzmény: sudenka (299)
sudenka Creative Commons License 2016.09.07 0 0 299

Ez a folytatás érdekes, nem tudtam erről a könyvről eddig semmit. Mindenképp elolvasom, amiket írtál, eszméletlen jól ír.
És a megfilmesített Rejtőkről mi a véleményetek? Azt hiszem egyet sem láttam eddig. Megéri vajon bepótolni?

Előzmény: Thibi (297)
troppauer Creative Commons License 2016.09.05 0 0 298

Az előretolt helyőrséget vedd előre a sorban, de különben mindegy is, remek lista

Thibi Creative Commons License 2016.09.05 0 0 297

A Vanek úr Párizsban különleges eset: a 14 karátos autó folytatása, a nyolcvanas években jelent meg először, Rejtő pedig akkor már több mint negyven éve halott volt. Azt hiszem az örökös rakta össze a fékész kéziratból. Nem tudni ,hány százaléka a könyvnek Rejtő Jenő munkája.

Előzmény: sudenka (296)
sudenka Creative Commons License 2016.09.05 0 0 296

De jó. :-) Vanek úr még másban is szerepel? Ennek megörültem nagyon, itt is hatalmas karakter.

Előzmény: Thibi (295)
Thibi Creative Commons License 2016.09.05 0 0 295

A legtöbb ilyen.

 

A szőke ciklon
Az ellopott futár
Az előretolt helyőrség
Az elátkozott part
A három testőr Afrikában
Az elveszett cirkáló
Piszkos Fred a Kapitány
Piszkos Fred közbelép Fülig Jimmy őszinte sajnálatára
A megkerült cirkáló
A láthatatlan légió
Néma revolverek városa
Vesztegzár a Grand Hotelben
Bradley Tamás visszaüt
Csontbrigád
Egy bolond száz bajt csinál
Vanek úr Párizsban

 

Előzmény: su.denka (294)
su.denka Creative Commons License 2016.09.05 0 0 294

Helló!
Jelenleg "A tizennégy karátos autó"-t olvasom, a felénél járok, de nagyon jól szórakozom rajta. :-D Mivel annyira nem vagyok otthon RJ munkásságában, de szeretnék egyébként, ezért kérdezem, hogy tudnátok hasonló Rejtő könyvet ajánlani? Legyen benne humor, kaland, akció, mint ebben.Vagy minden regénye ilyen?

Hungaby Creative Commons License 2016.02.27 0 0 293

Szia!

 

Nekem meg van az összes lap bescannelve, és a játékszabály is. A doboza/tartója/papírtokja nincs meg véletlenül, amiben lehetett kapni? ha adsz egy emailcímet, el tudom küldeni ami kell

 

Üdv

Előzmény: CatchK (134)
Hungaby Creative Commons License 2016.02.27 0 0 292

Szia!

 

Nekem meg van az összes lap bescannelve, és a játékszabály is. A doboza/tartója/papírtokja nincs meg véletlenül, amiben lehetett kapni? ha adsz egy emailcímet, el tudom küldeni a cirkálót4

 

Üdv

Előzmény: timbb (283)
filmek81 Creative Commons License 2015.12.09 0 0 291

Üdvözlöm!

 

Beszélgettünk ma egy ismerősömmel, és elmesélte hogy a két világhaború közt megjelenő újság, csak az  előfizetőinek , ajándékba adta P.Howard: A detektív , a covboy, és a légió című kisregényét.

Ez a verzió nem jelent meg árusítási forgalomba, , mint grátiszt kapták a szerencsések!

Az illetőnek megvan , és nagyon ritkának tartja, mert még sehol nem találkozott vele.

 

 

Előzmény: simist (288)
Prjatkin Creative Commons License 2015.08.25 0 0 290

  Megjelent a Petőfi Irodalmi Múzeum kiadásában "Az ellopott tragédia" c. Rejtő Jenő-emlékkötet. Telis-tele ismeretlen-kiadatlan Rejtő-szövegekkel/levelekkel, az író életét-munkásságát-korát szemléltető fotókkal és dokumentumokkal, kísérőtanulmányokkal-bibliográfiákkal.

 

  Járt már valakinek a kezében?

 

--------

 

TARTALOMJEGYZÉK:

 

Tarján Tamás: Akontó – Rejtő Jenő és Az Utókor Pénztárgépe (előszó)

Thuróczy Gergely: Legendavallató mítoszoszlatás – Rejtő Jenő alkotói pályaíve (kismonográfia)

 

  Rejtő Jenő-szövegközlések:
Rejtő Jenő szerelmi levelezése
Reich Jenő fiatalkori verseiből
Önéletrajz (1927)
Nagykörut – bulvárlap (hasonmás, 1930)
Újságcikkek, bohózatok
Miss Halhatatlan – filmterv
Rejtő Jenő hivatalos levelezéséből (1941, "szakítólevelek")
Konzílium az őserdőben – kiadatlan kisregény (3 változatban)

 

  Résztanulmányok:
Perczel Olivér: Rejtő Jenő nyomában a levéltárban – Adalékok egy megír(hat)atlan életrajzhoz (levéltári dokumentumok)
Szilágyi Zsófia Júlia: Rejtő a ponyván
Győri Anna: „Jön a nő!” – A fiatal Rejtő és a nők
Szilágyi Zsófia Júlia: Kéziratlapok rejtélye – Konzílium-gépiratok

 

  Kultusz, utóélet:
Kemény István: Az ellopott tragédia – Beszéd a Rejtő Jenő-emlékkiállítás megnyitóján (2003)
Thuróczy Gergely: Rejtő, a reciklált ponyvazseni

 

  Bibliográfia:
Kiss Ferenc: Rejtő Jenő műveiből készült képregények bibliográfiája – 1961-2015
Thuróczy Gergely: Rejtő Jenő külföldön megjelent magyar és idegennyelvű könyveinek bibliográfiája

 

  Irodalomjegyzék

  Névmutató

  Képmelléklet

  Szerkesztői utószó

filmek81 Creative Commons License 2015.05.08 0 1 289

Sajnos nem lehet tudni :((

Teljes homály fedi mint a kiadási évet, és helyet is.

A belső címlapon az írón,és a címen kívűl, nincs feltüntetve egyik adat sem, az egyedüli biztos valami a címlapon látható dátum, ami 1937. Próbáltam utánanézni , de ezt a kiadást sehol nem említik, csak a nyíl újságot.

Ennyit tudok róla mondani, de hozzáteszem a mellette lévő E.A.Poe regény is a legnagyobb ritkaságok közé tartozik

Sok sci-fi gyűjtő álma, pláne ilyen állpotban.

Előzmény: simist (288)
simist Creative Commons License 2015.05.06 0 0 288

Nagyon köszönöm az infót. Esetleg még annyit, ha a könyv alapján lehet tudni, hogy hol (város) és milyen kiadó adta ki. Gyűjtöm a Rejtőket, így legalább a legfontosabb adatok meglesznek róla. Bevallom, én sem hallottam róla, pedig eleddig 446 megjelenésről tudok/tudtam, amiből 395 kötet megvan. Ez könnyen lehet, hogy az ország egyik legnagyobb Rejtő gyűjteménye. Ismerek elég sok nagyon ritka külföldi kiadást, sőt sok meg is van, de ez űbereli valamennyit. Szóval a kiadó és a kiadás helye (település) ha tudható, megköszönném. Tisztelettel

Előzmény: filmek81 (287)
filmek81 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 287

A Rejtő könyv Romániában 1937-ben jelenhetett meg , legalábbis a címlap grafikáján ez áll.

Már amennyiben ez mérvadó lehet egy könyv kiadásának megállapításánál.

Onnét hozta egy gyűjtő barátom, és rögtön lecsaptam rá, mert fogalmam sem volt róla hogy ez létezik!

Az viszont biztos hogy ez az 1.kiadás, mert nem jelent meg itthon könyv formátumban.

Újságban igen, de azokat nem lehet 1.kiadásnak nevezni, mint ahogy a Vasárnapi újságban megjelent Vernéket sem nevezzük 1. kiadásnak, holott nem egy címet előbb lehetett az újságban olvasni , mint könyvalakban! 

Mindenesetre nem sűrűn fordul elő, nem egy antikvárius azt sem tudta hogy ilyen létezik:))és igen csak nagyot néztek mikor meglátták. Mint ahogy én is. Sokkal ritkább mint a Nova, vagy a világvárosi kiadónál megjelent füzetek.

 Arról nem is beszélve hogy nagyon jó állapotban is van.

 

Előzmény: simist (286)
simist Creative Commons License 2015.05.02 0 0 286

Szia! Gondolom a könyv nem eladó, de az érdekelne, hogy mikor és hol adták ki ezt a ritka romániai kiadást. Választ előre is köszönöm.

Előzmény: filmek81 (284)
edit12 Creative Commons License 2014.09.01 0 0 285

Szia timbb!

Ne haragudj, hogy zavarlak, de meg szeretném kérdezni, hogy a Rejtő Jenő kártyákat és a játékszabályt nem tudnád esetleg elküldeni nekem, ha van rá időd és kedved ? :)  Már keresem egy ideje, de még nem bukkantam rá a neten. 

Előre is köszönöm. 

 

Edit

Előzmény: timbb (283)
filmek81 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 284

Sziasztok!

 

Itt van egy ritka 1945 elötti Rejtő kiadás Romániából.

timbb Creative Commons License 2014.02.23 0 0 283
Üdv CatchK!

Nekem megvan a Rejtő kártya és a játékszabálya is. De nem vagyok biztos benne hogy az összes lap megvan. Nekem az elveszett cirkáló hiányzik (kissé ironikus).
Ha szeretnéd a játékszabályt el tudom küldeni, illetve találtam egy oldalt ahol valaki felújítja a lapjait és feltölti ha megtalálom megint akkor linkelem
Török szultánnak kéne lennie a pakliban.
Előzmény: CatchK (134)
kilencedik.hu Creative Commons License 2013.10.28 0 0 282

A Füles oldalain 2012. októberétől 36 héten keresztül két oldalanként olvasható a Rejtő Jenőregényéből Kiss Ferenc által írt és Garisa H. Zsolt által rajzolt Az Ellopott Futár:

 

Ez a történet Prücsökről szól, na meg azokról akik segítettek neki. Úgymint: – Babette anyó – Tülök Bull – Schulteisz, az Ikrek – Horog Bele, a Jelölt – Ész Lajos, az Álmos Elefánt – Kirúg Hümér – Korn Atya – Rita Kamélia – Szivar – Gomb Riza – Tanúpipőke, a hivatásos járókelő – Részes Mandarin – Cefi, a vízfejű drót.
Csak Vérfürdő Bill van ellene…
Na, de ki az a Vérfürdő Bill?!

 

2014. tavaszán, a 27. Képregény Börzén jelenne meg a majdnem 100 oldalas történet egyben, közel A4-es méretben, színes borítóval és hőkötésű gerinccel ellátva.

 

Ahhoz, hogy a limitált példányszámú kiadvány megjelenhessen, minimum 100 előjegyzésnek (azaz biztos vásárlónak) kell összejönnie 2014. január végéig!

 

Az előrendelők kedvezményesen, 2.490.- Ft-os áron juthatnak hozzá vagy a rendezvényen, vagy posta segítségével.

A kötet kereskedelmi forgalomba nem kerül!

 

Részletek:

 

 

http://www.kilencedik.hu/az-ellopott-futar/

papuka Creative Commons License 2013.10.26 0 0 281

Nagy tisztelője és olvasója vagyok Rejtőnek. Az Albatrosz kiadásában van meg jó néhány könyve.

 

Olyan ez, mint az oliva bogyó. Vagy rájön valaki az ízére, vagy többet nem eszik belőle. Érdekes, hogy a feleségem sem kedveli igazán a humorát. a fiam elolvasott egy könyvet tőle, tetszett is neki, de nem folytatta a többivel. Remélem később azért elolvas még néhányat.

Előzmény: Ne menjen Galamb Úr... (280)
Ne menjen Galamb Úr... Creative Commons License 2013.10.20 0 0 280

Érdekes dolog, hogy a tizenévesen nem nagyon olvassák, legalábbis a gyerekeim nem  érdeklődnek iránta részleteket olvasnak el szinte erőszakkal kell rátukmálni az amúgy olvasni szerető gyereket.

Most a filmekkel és neten elérhető változattal próbáljuk őket rávenni.

 

Lehet nem elég fordulatos vagy"ütős" egy-egy történet?

Előzmény: Törölt nick (279)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.19 0 0 279

Na, jól kezdödik ez a másfél év is:-))))!

Ne menjen Galamb Úr... Creative Commons License 2013.10.19 0 0 278

De jó lenne a filmekről is egy linktár!

 

http://www.mek.oszk.hu/01100/01149/html/rejto.htm

http://fn.hir24.hu/itthon/2012/08/10/eltuntettek-rejto-jenot/

http://mek.oszk.hu/html/vgi/kereses/keresesujgy.phtml?tip=gyors

Nekem nem jön  egy árva Rejtő mű sem ezek szerint nem került vissza a  honlapra.

Kár.

Thibi Creative Commons License 2012.10.28 0 0 277
http://www.kepregeny.net/az-ellopott-futar/#commenting
Most már van
Előzmény: rita kamélia (275)
Thibi Creative Commons License 2012.07.28 0 0 276

Én nem tudok róla

Előzmény: rita kamélia (275)
rita kamélia Creative Commons License 2012.07.28 0 0 275

Úgy látom bedugult a topik, de talán mégis elnéz valaki erre. Érdeklődnék, készült-e  Az ellopott futárból képregény: Lécci segítsetek!

kzoli73 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 274

Keresem a Képes Kiadó által megjelentetett keményfedeles Rejtő-Korcsmáros:Az előretolt helyőrség képregényét. Ha jól tudom 2007-ben jelent meg és 84 oldalas.

 

Ha van valamilyen info erről a képregénykönyvről,akkor a kz0525@freemail.hu címre írjatok.

 

köszi

nagyanyo05 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 273

Hellosztok!:)

Melyik regényben szerepelt az a "tudós" fazon, akinek mindig egy órával később esett le a tantusz és akkor megis szólalt?:D

Köszi és Áldott Karácsonyt!:)

pityputy01 Creative Commons License 2011.09.09 0 0 272

Sziasztok!!

Eléggé kihalt a topik, de hátha erre néz valaki. Nos, nem is olyan régen egy idegen öreg bácsi , mondott egy idézetet ami állítólag Rejtő volt. Sqajnos azóta nem találkoztam az illetővel, és elfelejtettem hogyan is volt. Arra emlékszem hogy úgy kezdődött "nézzétek a bohócot...". Havalakinek rémlik valami légyszi írja le, nagyon idegesít hogy nem emlékszem,pedig nagyon tetszett. Köszi

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!