Keresés

Részletes keresés

amikertunk Creative Commons License 2007.01.26 0 0 649

"Az alapelvek változása az újító jellegű programok széles választékának nyitott utat a cseh óvodákba. A külföldi

programok is jelen vannak (Waldorf, Montessori, Step-by-Step), de sok az új értékrendet tükröző, változatos tevékenységeket

kínáló, kisgyermekeknek és szüleiknek szóló hazai program is. A nagyvárosi óvodák kínálatában változatos

programok szerepelnek: ismerkedés az idegen nyelvekkel, logopédiai foglalkozások, úszótanfolyamok, természetismereti

foglalkozások, sporttevékenységek, ének-zenei és ábrázoló különfoglalkozások. A korábban nők által

dominált óvodai világba férfiakat is igyekeznek bevonni: a kötelező katonai szolgálatot kiválthatja a materska skolaban

és más intézményekben teljesített polgári szolgálat, ami lehetővé teszi, hogy szerepmodellt nyújtó fiatal férfiak

kerüljenek a gyermekek közelébe."

http://www.ncsszi.hu/anyagok/biztos_alapokon.pdf

A Cseh Köztársasági társadalmi változások a gyermekekről

kialakított szemléletmód változásainak tükrében

toncsika3001 Creative Commons License 2003.05.06 0 0 648
Na, benott a fejed lagya :))
Gyere at a NEM AKAROK... topicba es ott kerdezz inkabb. Ez behalt.
Előzmény: PeNtNeR (647)
PeNtNeR Creative Commons License 2003.05.06 0 0 647
Mégvalami!

Régebben úgy tekintettem a katonaságra, hogy Yeah! frankón, keményen végigcsinálja az ember. Büszke lehet rá, aki (volt már) katona.
Ez az idők folyamán az ellenkezőjére változott.
Az aki nem akar katonai pályán maradni, az legjobban jár, ha elkerüli.
Manapság tényleg csak az szégyen, ha valakit(akaratán kívül) berántanak.

PeNtNeR Creative Commons License 2003.05.06 0 0 646

Most az a hír járja, hogy aki egyszerűen nem veszi át a bevonuló (vagy sorozási?) parancsot annak kiküldenek valami nem nagy összegű büntetést, aztán szarnak rá.

Ennek vajon mennyi valóságalapja van?
Igaz? Nem?

He?

Alternatív Creative Commons License 2003.03.24 0 0 645
Ha nem szeretnél bevonulni, de nem szeretnél rákölteni egy ’i’-re 100-150 ezer forintot, ezzel nyerve egy évecskét, oldd meg polgári szolgálatosként "kötetlen időbeosztással, vezénylés szerint" - ha érted, ez mit jelent :)

Mert azt hiszem, minden helyzetre találunk megoldást, még akkor is, ha azért nem szeretnél bevonulni, hogy jól fizető állásodat ne kelljen mindenképpen feladni…

Jelentkezésed nyitottan fogadjuk: polgszolg@freemail.hu

rob1978 Creative Commons License 2002.11.04 0 0 644
Na most hogy is van ez???

Vegeztem a fosulival, es elkezdtem dolgozni. Meg nem kaptam meg e sorozasi behivot, de valoszinu a kovetkezo sorozasra biztos el kell mennem.
Olvastam, hogy Karierre valo tekintettel (meltanyosssagi alapon valami ilyesmi a cim) kaphat az ember ket ev szolgalathalasztast. Ehhez milyen papirokra van szukseg??? Ir a ceg egy szerelmes levelet a hagkiegnek, hogy fontos munkan dolgozom, es nem tud nelkulozni 6 honapra. Valami ilyennel kell megjelenni a sorozason, es akkor 2*1 evre megadjak a felmentest???

Akinek van ebben tapasztalata kerem irjon par sort.
Koszi

Előzmény: Zsebtv (643)
Zsebtv Creative Commons License 2002.10.19 0 0 643
Helló Mindenki!

Tudja valaki, hogy hogy lehet úgy megúszni a katonaságot, úgy, hogy a polgári szolgálatot se kelljen végigcsinálni? Egyik barátomat most fogják okt. 28-án sorozni, és meg akarja úszni teljesen. Hajlandó érte fizetni is, amennyit muszáj! De nincs semmilyen összeköttetése a katonaságnál a dokikkal. Ha valaki tud, segítsen! Vagy ha valamilyen ötletetek van, írjatok!

E-mail: zsebtv@webmail.hu

Köszi előre is,

Zsebtv

xoll Creative Commons License 2002.09.12 0 0 642
Miért ott az is van??? :)
Előzmény: toncsika3001 (641)
toncsika3001 Creative Commons License 2002.09.12 0 0 641
Szextol irtozas nem?
Előzmény: xoll (640)
xoll Creative Commons License 2002.09.12 0 0 640
Nos én tudok neked egyet mondani: pl. az erőszaktól való irtózás egy elég jó indok.
Előzmény: holapat04 (638)
toncsika3001 Creative Commons License 2002.09.10 0 0 639
felhozom.
holapat04 Creative Commons License 2002.07.11 0 0 638
Sziasztok!

Tudna valaki _konkrétumokat_ mondani amit beleírt a kérelmébe, és polgári szolgálatos lett? Én már írtam egy levelet, de arra azt válaszolták, hogy méltányolják bár, de kevés.

kösz:

Hlp

janos.horvath Creative Commons License 2002.05.27 0 0 637
Hello!

Lenne egy kérdésem, hátha valaki tudna rá mondani valamit.
1 gyerekre vajon 3 hónap jár csak?
Ha tudtok esetleg egy olyan helyet, ahol ennek utánna lehet járni, akkor kérlek írjátok meg.
Előre is kösz

J.

Alternatív Creative Commons License 2002.05.16 0 0 636
Jelentkezésed nyitottan fogadjuk: polgszolg@freemail.hu
Előzmény: Alternatív (635)
Alternatív Creative Commons License 2002.05.15 0 0 635
Ha nem szeretnél bevonulni, de nem szeretnél rákölteni egy ’i’-re 100-150 ezer forintot, ezzel nyerve egy évecskét, oldd meg polgári szolgálatosként.

Mert azt hiszem, minden helyzetre találunk megoldást, még akkor is, ha azért nem szeretnél bevonulni, hogy jól fizető állásodat ne kelljen feladni…

Előzmény: Sgt. Elias (634)
Sgt. Elias Creative Commons License 2001.05.23 0 0 634
Kérdés mindenkihez. A tartalékos tisztire milyen eséllyel lehet bekerüni egyetem után? Kb. hány százalékot fogadnak el, és mi alapján szelektálnak? Esetleg mit lehet tenni, hogy jobb eséllyel oda kerüljön az emberfia? (Tapasztalatok?)

Előre is köszi,
A Sgt. aki Lt. szeretne lenni.

James Bond Creative Commons License 2001.01.18 0 0 633
Egy szép példája az önfeláldozásnak, melynek mozgatórugója a katonai szolgálat elkerülése....:

Sereg helyett a vénszűzhöz vonult be

Gonabad, Irán – Egy húsz éves iráni fiatalember feleségül vett egy 77 éves iráni szüzet, hogy elkerülje a hosszú katonai szolgálatot. Hesam Khalili és Fatameh Jamshidi Khakhi tökéletes egészségnek örvend, és semmi törvényes akadálya nem volt házasságuknak, amelyet az afgán határ melletti Gonabadban tartottak. A vőlegénynek így a kötelező két éves katonaság helyett mindössze a családosoknak kötelező fél évet kell végig katonáskodnia.

Forrás: IRNA, január 17.

Morphi Creative Commons License 2001.01.18 0 0 632
Hali again!

Bocs de most vettem eszre hogy elgepeltem (2148).

"Nemtom sajnos felenk (nem pesti vagyok) nem igazan mukodik az orvosi igazolas max E-ket adnak sulyos belgyogyaszati problemakra aztan ra ment 150.000 ft-od is"

Termeszetesen nem E-ket, hanem I-ket...Persze ha az embernek mindig ez jar a fejeben elofordul :-)))

Morphi Creative Commons License 2001.01.18 0 0 631
Halihoo Mindenkinek!

Nekem egy kerdesem lenne...Ki latta a mtv 1/2-on volt 2-3 napja egy riportmusor keso este a sorkatonai szolgalatrol, a sorozasokrol???? Az elejet nem
lattam, de eleg erdekes volt! Allitolag gyakorlatilag nem lehet kotelezni a magyar allampolgart a szolgalat letoltesere. A torvenyi szabalyozok eleg
szabadon kezelik a dolgot. A riportban tobb s. bizottsagi elnok ,magasrangu katona nyilatkozott.A jo hir az emberek, hogy ha egyszeruen megtagadod a
legrosszabb esetben is 2 ev felfuggesztettet kapsz! Ez csak 2 evig lesz benne az erkolcsidben. Az meg nem sok mondenkit erdekel...

Hacsak nem akarsz rendor/katona/biztonsagi or lenni ,-) Mondjuk manapsag mar kerik par munkahelyen is, de ezeket ki lehet magyarazni, hogy meg nem jott meg, majd kesobb leadod. Foleg ha egyszerre tob embert vesznek fel,vagy ha nagy a ceg el is keveredhet "en mar leadtam!" ,-) Adni kell a sertodottet ha rajtad keresik. A magyar cegek foleg a kisebbek meg egyaltalan nem kerik. Aztan ha igen akkor meg megfizetheto aron lehet kapni azt is! Nemtom sajnos felenk (nem pesti vagyok) nem igazan mukodik az orvosi igazolas max E-ket adnak sulyos belgyogyaszati problemakra aztan ra ment 50.000 ft-od is.Amikor en mentem (2000) egyedul en kaptam C-t es 1 ev halasztast (ehez is az kellett, hogy az ismeros atuljon az en sorozo bizottsagomba elnoknek ,-) az osszes tobbit akinek nem volt iskolai igazolasa, de ha elmult 24 mindenkeppen berantottak. Sot nem tudom mennyire szabalyos az ilyen, de az en kartonomra az volt rairva: "mindenkeppen sorozando!". Szoval meg eselyem se volt... akarmilyen indokolt halasztasi kerelemmel, orvosi papirral (mintahogy nekem is voltak tuti papirjaim: ket napra elékuldtek vizsgalatokra is,de kivetel nelkul mindemkit akinek volt orvosi igazolasa!!!!) megyek. Igy csak egy evet is ugy sikeredett elintezni, hogy a legkesobbi idopontra hivtak be. Persze 26 multam... Meg azt is megkerdojeleztek, hogy hogy a fenebe sikerult eddig elhalogatnom... Meg olyant is berantottak aki aznap taxi-val jott a sorozasra, mert nem bir huzamosabb ideig allni,nemhogy menni a laban (jegkorongozo... mar csak volt, sportbaleset visszamarado labfajdalommal - elvaltozassal, orvosi igazolas ...amit akartok)
B-t kapott...SUX!

Nekem elegge mesebe illonek tunik amit itt irogattok lehet hogy teruletileg elteresek vannak bizottsag es bizottsag kozott???
Felenk ugy tunik mindenki csak szopik...

Az alergiavizsgalatos papirokon meg csak mosolyognak mar, figyelembe sem veszik. Csak a penz ami szamit, meg az ismeros. Regebben felenk sem volt igy, ugy tunik valaki kiadta az utaszt, hogy most ennyi ember kell es akkor ennyi megy is katonanak...

Talan eddig a riportig igy is volt...

Szoval...Ki latta a mtv 1/2-on volt 2-3 napja egy riportmusor keso este a sorkatonai szolgalatrol, a sorozasokrol???? Az elejere lennek meg kivancsi. A
riportban latott fentiek tenyleg igazak???

rondine Creative Commons License 2000.11.22 0 0 630
sziasztok!

kerdesre kerdes a valasz;nem tudja-e valaki,mi van akkor,ha az ember kulfoldon van,es otthon a szuleit azzal fenyegetik,hogyha
nem jelentkezik a sorozasra,akkor korozest adnak ki a fiukra,merthogy a szulei tobbszor egymas utan nem vettek at a behivot,mivel ugy tudtak,hogy ez megoldas lehet ennek az idiotizmusnak az elkerulesere. ?
ez kamu,vagy tenyleg megcsinaljak?

rondine

csabipici Creative Commons License 2000.10.16 0 0 629
Jó lenne ha nem halódna meg ez a topic !!!
Kérem az új ötleteket, hozzászólásokat!!!
ploty Creative Commons License 2000.08.10 0 0 628
Üdv.

Szerintem ne is menj el sorozásra.

Én a következot csináltam: megkaptam a papirt, és egyszeruen betelefonáltam, hogy sajnos az adott idopontban nem tudok befáradni, de egyébként is egyetemre járok, és majd postán elküldöm az iskolalátogatásit.
A no közölte, hogy oké, akkor kihúzom a listáról. Ennyi. Én magam is meglepodtem.

Egyébként ha minden firlefranc nélkül egyszeruen nem mész el még az se nagy gond. Kapsz egy ejnye-benyét, pár alkalom után talán kiszabnak pár ezer HUF bírságot.

Előzmény: dellbo (627)
dellbo Creative Commons License 2000.06.28 0 0 627
Sziasztok!

Telleg Pesten nagyobb a kiszuperalas lehetosege? Regen Pestre tartoztam, de elkoltoztem. Katonaek ezt meg nem tudjak. Oktoberben (asszem) megyek sorozasra, nyilvan meg Pestre fognak behivni, ha addig meg nem mondom nekik. Erdemes ezzel jatszani? Ha a bejelentesi kotelezettsegemnek nem teszek eleget, akkor felakasztanak 2 evre?

Mas. Tudja valaki _pontosan_ mennyi a sulyhatar ill. magassag/suly arany, ami alatt alkalmatlan az ember? Engem tavaly oktoberben ideiglenesen alkalmatlannak nyilvanitottak az 59 kg-m miatt. A szivas, hogy az 59 kg-ot csak bemondtam, a valosagban csak 53 vagyok, de fogalmam sem volt, mennyi az igazi. Kepzelhetitek, ha berantanak es akkor tudom meg...

Vandorr Creative Commons License 2000.03.23 0 0 626
Szerintem a legjobb megoldás az, hogy Pesten kell sorozásra menni és így nagyobb esély van a kiszuperálásra.
Vandor, the E class
UTEFMPSZ
Skorpió Creative Commons License 1998.11.09 0 0 625
Kedves Cactus !

Most latom, hogy megszolitottal. Bizony eleg nagy tevedesben vagy. Senkit sem akartam meggyözni, legfeljebb nehany gondolatot probaltam felvetni.
Uj erveim nincsenek, azt hogy 2 + 2 = 4, el lehet mondani max. nyolc fele keppen. Aki ebböl nem erti meg, az sajnos hülye marad.
A seregben megtanultam, hogy hülyekkel nem erdemes vitatkozni.
En veled nem vitatkozom.

Üdv.

Utas2 Creative Commons License 1998.11.09 0 0 624
T. macsó,

ha vennéd a fáradságot és végigolvasnál néhány hozzászólást, akkor megismerhetnél jópárat közülük. Még nem késő...

zsoci Creative Commons License 1998.11.08 0 0 623
En E-betut kaptam. Alkalmatlan vagyok.
Mindenre.
macsó Creative Commons License 1998.11.06 0 0 621
Érdekes, én senkit sem ismerek, aki végigcsinálta és hasznosnak tartja.
Utas2 Creative Commons License 1998.11.05 0 0 620
Díjazom, hogy túlnyomóan olyanok alkotnak részletes negatív véleményt a seregről, akik végig sem csinálták. Ellenben elenyésző azok száma, akik végigcsinálták és elítélik.

Általánosítás és hazugság, ha szerintetek mindenki, aki végigcsinálta és hasznosnak találta, az pusztán önigazolást végez, hogy ne tűnjön balféknek, mivel nem volt képes elkerülni a sereget.


Én végigcsináltam és legalább TUDOM, hogy miről mondok véleményt.

Nektek csak nagy a szátok.

Trebitsch Creative Commons License 1998.11.05 0 0 619
Kedves Tigris bá,

én írtam azt, hogy (idemásolom):
" Ahhoz, hogy ne támadjanak meg bennünket, az _is_ (meg egy csomó más dolog _is_, de az is)
kell, hogy minden szomszédos (és egyéb) ország katonai hírszerzése azt jegyezze föl:
"Magyarországon négymillió kiképzett
tartalékos hadköteles van. Pont." "

Egészen aprót pontosítok rajta: ahhoz, hogy _csökkenjen_ az_ esélye_ annak, hogy megtámadják az országot...stbstb.

És ebben a dologban a realitásokat kéretik figyelembe venni, nem pedig az -amúgy általam is vallott- elveket, miszerint ha nem lenne sehol hadsereg, nem lenne háború.
Sajnos: van. Hadsereg is, háború is, nem is olyan messze tőlünk. Ha a Clinton megint berág, könnyen válhatunk szerb célponttá.
Már fenyegetőztek vele.

Ez az az érv, amit senki nem cáfolt.
Nem arról van szó, hogy ha bevonulsz, megszűnik a háború veszélye, arról sincs, hogy ha nem vonulsz be, azonnal kitör.
Olyan ez, mint a szavazás. Egy-egy szavazat önmagában semmi; de sok van belőle, és együtt nagyon is számítanak.

Ha nem vonulsz be, egy szavazatod van bármelyik potenciális támadó mellett. Más szóval: a szavazatoddal, a benemvonulásoddal támogattad a háború kitörését.
Paradox módon akkor lenne a dolog ennek az ellenkezője, ha az egész világon mindenki megtagadná a sorkatonai szolgálatot, de ez egyelőre csak ábránd.
Ugyanolyan ábránd, mint az, hogy mindenki a neked szimpatikus (bármelyik is az, teljesen mindegy) pártra fog majd szavazni, ezért aztán neked már tök fölösleges elmenned az urnához.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!