Keresés

Részletes keresés

Krisztus követő Creative Commons License 2024.01.21 0 1 28897

Egy képmutató társaság amely embereket manipulál és családokat tesz tönkre. Üzleti vállalkozás amelyen néhány ember hatalmas profitot szerez, ahol megjelennek ott hatalmas társadalmi rombolást művelnek.

polária Creative Commons License 2023.12.12 0 1 28896

Magyarországon számos lelkielsősegély-szolgálat működik,  ingyenes elérhető telefonszámok az alábbiak:

  • Magyar Lelki Elsősegély Szolgálat: 116-123
  • Kék Vonal (24 év alattiaknak): 116-111
  • Kék Vonal (24 év alatti fiatalért aggódó felnőtteknek): 116-000
  • Országos Kríziskezelő: +36 80 20 55 20
  • Caritas Lelkisegély: +36 80 505 503
  • DélUtán (időseknek): +36 80 200 866
  • Az Ifjúságért Mentálhigiénés Szövetség (IMSZ) a 137-00-s zöldszámon érhető el, hétköznapokon 17–21 óra között
Bgisi Creative Commons License 2023.12.11 0 0 28895

Több ponton látok problémát a hozzászólásoddal, ezért azt hiszem Te nem olvashattad el Diána könyvét. Egyrészt, semmi konkrétumot nem adsz, csak személyeskedésről szól ("dekoratív", "jól helyezkedik", ...). Most komolyan, ez maradt meg, ezekkel érvelsz? Nemáááá' - csak nevetségessé teszed magad. Te egy aktív szcientológus lehetsz, talán L. Laci, vagy valaki az OSA-tól. Sem Diánáról nem tudsz semmit (én találkoztam és beszélgettem is vele - és Te?), sem Bonyai alapítványáról, látszik hogy kamu az egész sztorid. Black PR, ahogy bent fogalmaznátok. Mindenki, aki kijött és beszéltem vele, nem 1-2 ember, kivétel nélkül örül az alapítványának, amit kvázi hobbiból csinál a normál munkája mellett, és adományokból tudja csak fenntartani. Több évig tart összehoznia valamit, akár fordításokról, akár a forgatott sorozatról van szó, ami, hát nem úgy fest mintha tőke lenne mögötte vagy bizniszelne ezzel. Cherris sztoriját sajnálom, de nem attól lesz egy sztori tragikus, mert arctalan vagy felvállalt, hanem a cselekmények miatt. Ha Diána csak egy blogot ír belőle a neten, akkor nem ugyanazok történtek vele? Nem szenvedett, nem aláztátok meg és hagytátok a posványban, hogy saját maga megpróbáljon kikecmeregni onnan? Dehogynem, és ennek semmi köze ahhoz, hogy valaki megnyílik, vagy arctalan marad - ami történt, megtörtént, ugyanúgy elkeserítő. Én is felvállaltam magam arccal és névvel, mégse kaptam soha semmiért pénzt - ööööö, akkor most én sem lennék hiteles??? És végül, hogy kaszált-e a szciből vagy sem - mintha lehetne belőle kaszálni. Te kaszálsz belőle? Ez egy vallás(nak kéne lennie) elvileg, tehát businness-free, vagy mégsem? :) Várom majd erre a választ, de egészen biztosan nem kapok majd semmit, lévén igazam van és valóban egy élő szcientológus a hozzászólás írója, melyet mi sem bizonyít jobban, mint az, hogy Diána könyvének megjelenése és ide linkelése után nem sokkal reggelt Gkissi, majd idebiggyesztette ezt a felettébb tényektől mentes (egyetlen) hulladékát. De ha valóban kilépett szci vagy, és olvastad Diána könyvét, én elfogadom hogy ez a véleményed, csak akkor tényeket, pls ... tényeket!

Előzmény: Gkissi (28868)
Hahó a Balti tó Creative Commons License 2023.05.17 0 0 28894

Tudom mit jelent.

Te is tudod. Rosszul tudod.

Nem azt jelenti, amit gondolsz róla.

Előzmény: ábmrus (28891)
Hahó a Balti tó Creative Commons License 2023.05.17 0 0 28893

Lappang a topik!

Előzmény: ábmrus (28892)
ábmrus Creative Commons License 2023.05.17 0 0 28892

Lappang a topik!

ábmrus Creative Commons License 2023.05.10 0 0 28891

Nahát, a lipovánok nem tudják mi az hogy lappang???

Előzmény: lipovánok (28890)
lipovánok Creative Commons License 2023.03.22 0 0 28890

Ez a téma nagyon lappang?!

 

Ez a téma nagyon lappang!!

 

Mit jelent a magyar nyelvben

az a szó hogy lappang?

Előzmény: ábmrus (28889)
ábmrus Creative Commons License 2023.03.22 0 0 28889

Ez a téma nagyon lappang?!

Zellem Estelen Creative Commons License 2023.02.13 -1 0 28888

"Csalás a Btk. szerint: jelentése, típusai, bizonyítása, büntetése

2021. augusztus 5. | Dr. Szép Árpád Olivér

A csalás az egyik leggyakrabban elkövetett vagyon elleni bűncselekmény. A vagyon elleni bűncselekmények esetében a jogalkotó a társadalom vagyoni viszonyok védelméhez fűződő érdekét védi. Olvassa el cikkünket, hogy pontos és naprakész információkhoz jusson a csalás bűncselekményével kapcsolatban.

Mit jelent a csalás a Büntető Törvénykönyv szerint?

A csalás egy olyan cselekmény, melyet az elkövető bármely vagyontárgy, vagy vagyoni jogviszony vonatkozásában, más tévedésbe ejtésével, vagy tévedésben tartásával követ el, magatartásának célja a jogtalan haszonszerzés, és tevékenységével kárt okoz.

Fontos kiemelni, hogy az elkövető magatartása kétmozzanatú cselekmény, ugyanis a bűncselekmény befejezettségéhez nem elegendő csupán a sértett tévedésbe ejtése, vagy tévedésben tartása, megállapításához szükséges az is, hogy az elkövető magatartása ténylegesen is kárt okozzon. A megtévesztő magatartás megkezdésével a cselekmény kísérleti szakba lép, és mindaddig csak kísérletet kell megállapítani, amíg a kár be nem következik.

Mit jelent a tévedésbe ejtés?

Tévedésbe ejtés alatt azt kell értenünk, hogy az elkövető a valótlanságot valóságként tünteti fel, melynek következménye, hogy a sértett tudatában téves képzet alakul ki. Ki kell emelni, hogy az elkövető magatartásának nem kell fondorlatosnak lennie, vagyis nem szükséges, hogy bonyolult, rafinált történetet találjon ki, elegendő csupán, ha a magatartás alkalmas a megtévesztésre. Azaz, a sértett hiszékenységének, a megtévesztés könnyen felismerhető voltának nincs jelentősége.

polária Creative Commons License 2023.02.13 -2 0 28887

Higgyen mindenki abban amiben képes rá.

Magánügy és még lényegtelen is.

Aki bünesetről tud ne engemet értesitsen hanem a RENDŐRSÉGET !

Előzmény: Zellem Estelen (28886)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.02.12 -1 0 28886

Ez friss:

https://qubit.hu/2023/02/11/mit-nem-tudtam-meg-a-szcientologiarol

 

És ezzel sem jut előrébb senki:-P

rhénai Creative Commons License 2023.02.12 -1 0 28885

Az ugynevezett KARMA együtt hat az ember szabadságával.

ábmrus Creative Commons License 2023.02.11 0 0 28884

Ja, még egy, a törlési gyakorlatokat követően, (majdnem 50-es éveimben) másfél cm-el magasabb lettem mint katonakoromban!!!

 

Testmagasság is növekszik a tudatalatti tartományban lévő terhek törlése miatt.

Előzmény: lipovánok (28882)
ábmrus Creative Commons License 2023.02.11 0 0 28883

Képzeld, ha minden tudatalatti nyavalya törölve van, nagyon csekély nyavalyánk marad, mit dolgozzon a doki, gyógyszerlobbi őt sem tudja bezsebelgetni!

Előzmény: lipovánok (28881)
lipovánok Creative Commons License 2023.02.11 -2 0 28882

A memóriám romlása nyolcvan felé haladván kissé növekszik, ezt törölni nem lehet. 

 

Növekszik a romlás? És a memóriádat törölni nem lehet? És szetetnéd?

Előzmény: ábmrus (28880)
lipovánok Creative Commons License 2023.02.11 -2 0 28881

"egy a ha kitörli a nyavalyáidat, menjen tönkre a gyógyszerlobbi, az orvosodnak ne legyen több feladata rajtad???"

 

egya ha egyáltalán kitörli a nyavalyáidat,  menjen-e tönkre a gyógyszerlobbi, az orvosodnak ne legyen több feladata rád?

Előzmény: ábmrus (28880)
ábmrus Creative Commons License 2023.02.11 -2 0 28880

A sientológia pont olyan amilyennek leírtad. Ám a dianetika kicsit más. Az az ős gyógymódok összeállításából kreált gyakorlat. Fantasztikus módon törli a tudatalatti zűrjeidet. egy a ha kitörli a nyavalyáidat, menjen tönkre a gyógyszerlobbi, az orvosodnak ne legyen több feladata rajtad???

 

Én a dianatika egyik alapítója voltam itthon. Ám a "saentologi" beköszöntével szakítottam velük. Egyedül töröltem az összes nyavalyámat az addig szedett gyógyszereim mindegyikét kitöröltem,  semmi bajom nem volt azóta. egyetlen gondom maradt, ami az öregkor produktuma, hogy hanyatlik a memóriám.

A 80 hoz közeledvén kissé hülyülök, ugyanis az életem első szakaszában négy komoly agysérülésem volt, hintáról fejre estem, apám kissé erősen fejbevágott egy ostornyéllel, darucsiga lecsapott, megy fáról útszélen fejre zuhantam.

 

Ezek 35-40 éves koromig történtek. Sok nyavalyám ellen gyógyszereket kellett szedegetnem. A tudatalatti tartomány teljes törlését követően semmi bajom nem volt. A memóriám romlása nyolcvan felé haladván kissé növekszik, ezt törölni nem lehet. 

Előzmény: robottá vált (28879)
robottá vált Creative Commons License 2023.02.11 0 1 28879

nem ismerem a scientológia tanításait behatóan, de nekem úgy tűnik, hogy ez tipikusan a csordaemberek vallása.

csináltak egy teljesen ostoba és látványosan gagyi tanításrendszert, aminek a lényege, hogy TUDATOSAN szar. :) 

és hogy a hívek is tudják hogy TUDATOSAN szar, de LESZARJÁK :)

sőt, még azt is leszarják, hogy leszarják...

ábmrus Creative Commons License 2023.02.11 0 0 28878

Hát igen, a tudatalatti tartományod nem túl tiszta válaszokra kényszerít!

Előzmény: Zellem Estelen (28876)
martinaxe7 Creative Commons License 2023.02.10 0 0 28877
Zellem Estelen Creative Commons License 2022.04.15 -2 0 28876

Ha a "reaktív elme" nem ismeri fel, hogy hülyeség?

;-)

Előzmény: ábmrus (28875)
ábmrus Creative Commons License 2022.04.12 -3 0 28875

A szcientológia nem kérdés, a Dianetika lenne az amivel sok bajt kilehet törölni.

Herold Creative Commons License 2021.02.02 0 0 28874

Az asszisztokról mi a véleményetek? Belefutottam valami ingyenes tanfolyami oldalba a neten, ahol ilyeneket is tanítanak.

Nekem elég nagy humbugnak tűnnek.

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.25 0 3 28873
hizi Creative Commons License 2019.12.27 0 0 28872

és neked most mi a bajod ezzel? Irigység vagy mi? Te is irhatsz könyvet és ha jó elkapkodják...

 

Előzmény: Gkissi (28868)
cucucu Creative Commons License 2019.11.08 0 0 28871

Szerintem mindenki tanít, csak nem biztos hogy felfogja és megérti...

Előzmény: pk1 (28870)
pk1 Creative Commons License 2019.11.08 0 0 28870

Akkor miért nem tanít mindenkit?

Előzmény: cucucu (28869)
cucucu Creative Commons License 2019.11.08 0 1 28869

Egy halom pénzt költöttem rá a kilencvenes években a nagy semmiért...Hát hiába, az élet a legnagyobb tanítómester...

Gkissi Creative Commons License 2019.11.08 -1 1 28868

Sajnálom, hogy ex-szcientológusként egy ilyen sarkos véleményt kell írnom erről a Diána - Én szcientológia sztorim c. könyvéről, de számomra ez a Dudás Diána egyszerűen büdös, gyanús és hiteltelen. 10 évet húztam le ebben a szervezetben, és 12 éve létezem nélküle. A Clarus Animus, a Bónyai Péter alapítványa a pénzimádat miatt pocskondiázza az "egyház"-at, erre besétál ugyanabba a csapdába ezzel a nettó, szánalomra méltó szarral. Ellenpólusú propaganda 3990 Ft-ért kiárusítva, ami majd megmenti a potenciális áldozatokat? Ugyan már! Nem kéne ezt erőltetni, de tényleg! A tragikus sztorikat arctalan áldozatok írják tök ingyen (lásd: Cherrish blogja). Kit és mitől ment meg ez a dekoratív, jól sminkelt cicamica, aki a szcientológia után is szemlátomást jól helyezkedik a túlélés érdekében (ahogy előtte is)? :D Az "üzletasszony" nem kaszált annyit a szcibõl, mint azt remélte, és bedurcizott...? :D Épeszű emberek éppúgy nem fognak költeni a szcientológiára, ahogy erre wordpress-alapon reklámozott hulladékra se..., mert más forrásokból is lehet hitelesebb információkhoz jutni. Vágyfokozókat árulnak így a neten, nem az igazságot.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!