Keresés

Részletes keresés

négyker Creative Commons License 2014.04.06 0 0 6591

 

 

Eladó Thomson DTH 160E- DVD lejátszó, távirányítóval.

Az eleje még fóliával fedett!

Működése rapszodikus, néha megáll film közben,.
 
a képen egy videorecorder tetején látható.

 

2000 ft

 

 

Zolcsi Baba Creative Commons License 2014.01.09 0 0 6590

Nem fain.

Vastag, jól árnyékolt, megfelelő impedanciájú kell.
Magyarul: jó minőségű koax.

Előzmény: kori100 (6589)
kori100 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 6589

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség. Komponens kábel helyett jó-e 3 db  sima RCA analóg kábel? Nekem valamiért nem működik (bekötési sorrend helyes). Előre is köszi.

Kori

magyarász Creative Commons License 2013.09.03 0 0 6588

Van egy LG hr5700s -es blueray + földi és sat tuneres merevlemezzel rendelkező lejátszóm.  Outletben vettem meglepően jó áron, de később rá kellett jönnöm, hogy azért volt ilyen olcsó, mert ebben nincs magyar menű. Vettem hozzá egy kártyafogadót, s így a UPC direkt program nézéséhez használom. Sajna itt jelentkezik a magyar menü hiánya, mert az EPG-je teljesen használhatatlan. Egy másik üzletben láttam magyar menüvel is rendelkező készüléket. Ebben az én általam birtokolt készülékben lévő 8 nyugateurópai nyelv közül menü nyelvét ( és ezzel együtt az EPG nyelvét is) 3 helyen keleteurópai nyelvre cserélték ,oroszra , csehre és magyarra. Sajnos sehol sem tudják nekem megmondani, hogy ezt holvégzik ebben az országban, ha egyáltalán itthon csinálták. Az LG magyarországi központjában azt mondták, hogy ez hivatalosan sohasem volt forgalomban itthon, ezért semmi támogatást nem tudnak adni hozzá. Igen de akkor hogyan lett magyar menüs néhánxy készülék? Csak van valaki, aki ezt megcsinálta, de hol és ki?

Dr.W.Gy. Creative Commons License 2013.08.09 0 0 6585

Ebben az esetben, megveszi Blu-ray-en (vagy letölti). Használt DVD-ket meg újakat manapság pár száz forintért lehet gyáriakat kapni, annyira kiment a divatból szinte az egész formátum. Ez már a tegnap technikája. Mindenesetre, nem sok értelmét látom több száz gyári lemez átmásolásának és azok nézésének, amikor nagyjából mérhetetlenül kicsi az esélye a meghibásodásnak, ellenben az írt DVD sokkal valószínűbben válhat lejátszhatatlanná, arról nem isbeszélve, ha össze kell nyomni a filmet egy rétegre. Ennek mi értelme van? Még az értelmesebb dolog, hogy biztonsági másolat helyett az eredetit nézni, semmint a rosszabb minőségű másolatot. Azt se tudom nagyon elképzelni, hogy valakinek annyi ideje van, hogy több százas filmgyűjteményét annyiszor nézné meg, hogy azokat félteni kéne. Kissé feleselegesnek, idő és pénzpazarlónak érzem ezt a dolgot.

Előzmény: PETYUS (6584)
PETYUS Creative Commons License 2013.08.07 0 0 6584

> ha 10 évente egy beszarik, megveszed újra.

 

Gyanítom, hogy az nem fog sikerülni.

Előzmény: Dr.W.Gy. (6581)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2013.08.07 0 0 6583

Én is kérdezek:

 

Mivel lehet manapság mkv-ből blu-ray lemezt írni, ha a dts hangsáv is van. A TSmuxer megcsinálja az m2ts-t, de de ezt még fel is kéne írni.

Dr.W.Gy. Creative Commons License 2013.08.07 0 0 6582

Nem gondolom hogy oprendszer függő lenne, inkább a Nero verziófrissítés lehet az oka.

 

Az asztali lejátszóm (drága DENON cucc) se abc-sorrendbe rakja, bár nekem nincsenek többrészes avi-k. Én nem gondolom, hogy az írás során kerülne abc-sorrendben fel a lemezre, hiszen ez csak a megjelenítés, ahoyg rendezed. Ha beteszed az adot tlemezt a gépbe, rendzehezed dátum, méret, stb alapján bármikor pl. a Wincommanderben.

Előzmény: Törölt nick (6579)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2013.08.07 0 0 6581

Nem nagyon igaz. Mivel fizikai kontaktus nincs, a lejátszásnak semmi köze a lemez minőségéne megóvásához. Sőt, mivel kiveszed/beteszed stb, a karcolódás és egyéb sérülések ronthatják a lemezt. A másolás elvben egzakt kópiát eredményez, de mivel ha van hiba a lemezen, azt is átmásolod, teljesen felesleges kópiát készíteni és azokat nézni. Az, hogy egy gyári lemez meghibásodjon (már ha eredetileg jó volt és nem eleve hibás), szinte kizárt. Ha nem lehet lejátszani, az a nem megfelelő kezelés miatt van (sok karc pl.), de egyéb más okból egy eredeti lemez magától a tokban nem fog meghibásodni. A másolt lemez annál inkább, ha nem jó minőségű, akkor simán előfordulhat. Nekem több olyan DVD-R lemez is van, ami pár év után már nem lejátzsható, különösen ha ragasztós matrica van rajta.

Szerintem teljesen felesleges "biztonsági másolatot" készíteni a gyári lemezekről, amikor a gyári lemez ára pár száz, max. néhány ezer forint. Sokkal több pénz, idő és energia megy el a kópiákészítésre, mintha csak használnád az eredeti lemezt, aztán ha 10 évente egy beszarik, megveszed újra. Nekem soha egyetlen gyári lemezzel nem volt probléma, a DVD-ket nem lehet a lejátszással javítani vagy lényegében rontani.

Előzmény: Törölt nick (6580)
ficere50 Creative Commons License 2012.11.18 0 0 6578

Akkor minden aszerint van, ahogy sejtettem: a DivX-nél lehet kicsi szoftver eltérés, talán a lejátszó régi firmware-e, az üzemidő pedig rendesen gyengítheti már a lézer-emissziót, ami szintén okozhat letapogatási gondokat az írt lemezeknél... (jön a karácsony, lehet kérni másikat a Jézuskától...)  :-)))

Előzmény: Törölt nick (6577)
ficere50 Creative Commons License 2012.11.17 0 0 6576

A karcolást kizárnám,mert ha eddig fajulna a dolog, akkor már semmit sem látnál. A lézer-egység csak megközelíti a lemezt... mástól lehetnek a karcok. Esetleg várd meg míg leáll a stop-nál és utána kérd ki a lemezt. A lejátszási hibákról: egy korrekt gyári DVD-vel próbálkozzál, ha ott minden rendben, akkor az írt lemezeket nehezebben tolerálja. Mennyi üzemidő lehet benne? mert a lézeregységnek is véges az élettartama.

Rázkódás: ha ártott volna, akkor nem játszana le semmit...

Előzmény: Törölt nick (6575)
av256 Creative Commons License 2012.11.06 0 0 6574

Eladó egy Panasonic DMR-ES35V típusú DVD-felvevő. (DVD-video kombo) Távirányító nélkül jó állapotban.

10.000 Ft.

 

Elkelt!

 

 

Előzmény: av256 (6556)
yvs Creative Commons License 2012.11.05 0 0 6573

Miben hasonlit a DVD a VHS-hez?

Más az adathordozó, a rögzítéstechnika, a felbontás, a színmélység, a képarány, a zajkezelés, egyáltalán semmi hasonlóságot nem találok.

Ehhez képest a BluRay a DVD-től sokkal kevesebb pontban tér el.

Előzmény: cliftony77 (6572)
cliftony77 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 6572

A DVD technika legnagyobb hátránya az, hogy nem egy új szabvány alapján készült formátum, hanem a VHS szabvány digitális változata. Ellenben a blu-ray megalkotásakor új szabványt hoztak létre.

Előzmény: yvs (6569)
yvs Creative Commons License 2012.11.05 0 0 6571

Van Szlovákiában sokkal jobb lemez is pár forinttal drágábban.

Előzmény: istek (6568)
yvs Creative Commons License 2012.11.05 0 0 6570

Egy RCA-Scart átalakítóval az is megoldható.

Előzmény: Törölt nick (6566)
yvs Creative Commons License 2012.11.05 0 0 6569

A DVD technikának van egy olyan hátránya, hogy jó író, jó lemez, jó lejátszó és jó műsoranyag kell hozzá.

Ha ezek közül bármelyik is hibádzik, akkor a DVD technika megutálása lesz az eredmény rövid időn belül.

Az olcsó gagyi semmilyen technikában sem kifizetődő.

istek Creative Commons License 2012.11.04 0 0 6568

A gond ott van, hogy a Szlovákiában vásárolt 45 Ft-os dvd itthon 180-ba kerül!

Előzmény: Dr.W.Gy. (6564)
T4LK Creative Commons License 2012.10.25 0 0 6567
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.06 0 0 6566

Hát nem tom, ami igényeket felsoroltál, az inkább egy média lejátszóra illik, kivéve a scart csatlakozást. Az valahogy már felejtős.

Előzmény: CHAKITO (6565)
CHAKITO Creative Commons License 2012.10.05 0 0 6565

Sziasztok! Olyan embertől/emberektől kérek tanácsot, akinek/akiknek van személyes tapasztalata a témában. A kérésem, hogy legyetek szívesek ajánlani nekem pár fajta megbízható dvd lejátszót, amelyik rendelkezik HDMI kimenettel, SCART kimenettel, USB bemenettel, tud kezelni 16gb-os pendrive-ot, sub és srt formátumú feliratokat megjeleníti sötét háttérrel. Ha ezeken a tulajdonságokon túlmenően esetleg MKV fájlokat is kezelne valamelyik, az lenne a legjobb (már ha létezik ilyen egyáltalán)... Nagyjából ennyi volna az igény. Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! Miki

Dr.W.Gy. Creative Commons License 2012.10.03 0 0 6564

De, de, csak ne 47 forintosra csináld.

Előzmény: istek (6563)
istek Creative Commons License 2012.10.03 0 0 6563

De ha már letöltöttem egy filmet, és le akarom játszani asztali dvd-n, lemezre kell másolnom. Vagy nem ?

Előzmény: Dr.W.Gy. (6562)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2012.10.01 0 0 6562

Marhára nem kéne ilyen lemezeket venni. Noname szlovákiai 45 forintos lemezre mented a fontos adataidat? Hát én azon csodálkoznék, ha ez működne, nem azon, hogy nem.

 

Megjegyzem, a DVD-nek is leáldozóban van, akár műsoros, akár írható formátumról beszélünk. Sőt, a blu-ray se lesz az igazi. Ha valaki sokáig szeretne tárolni dolgokat, próbálkozhat a MODisc-ekkel vagy egyszerűen egy backup vincsivel. Ma már igazán olcsó egy külső vincsi, nekem arra van minden átmentve és archiválva, ha netán a munkavincsi elromlana. Kettő már csak nem fog egyszerre... 

Előzmény: istek (6560)
istek Creative Commons License 2012.09.19 0 0 6560

8x, Burningmedia, Szlovákia, 45 Ft/db

Előzmény: PETYUS (6558)
Doky586 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 6559

nekem meg vannak olyan DVD-R lemezeim (ha még ki nem dobtam őket) amiket az íróprogi már írás után közvetlenül nem tud visszaolvasni ellenörzéshez..  de legalább olcsók voltak..  :-))

 

ezért azóta az usb-s hdd-ket részesítem előnyben.

Előzmény: istek (6557)
PETYUS Creative Commons License 2012.09.18 0 0 6558

Milyen sebességgel írtad milyen lemezre?

Előzmény: istek (6557)
istek Creative Commons License 2012.09.18 0 0 6557

Letöltött és dvd lemezre írt(AVI) filmem kb 110 perc után akadozik, nem játsza le végig. Már több lejátszóval próbálkoztam. Nem készülék hiba. Mi az oka? Tudtok segíteni? Köszönöm!

av256 Creative Commons License 2012.06.30 0 0 6556

Üdv!

 

Eladó egy Panasonic DMR-ES35V típusú DVD-felvevő. (DVD-video kombo) Távirányító nélkül jó állapotban.

10.000 Ft.

 

Érdeklődni e-mailen lehet.

Phantom97 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 6555

Köszönöm a válaszokat!

Előzmény: Dr.W.Gy. (6554)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!