Szakképzett pszichológusok pánik-csoportokat indítanak január végétől!
Kiknek ajánljuk? Pánikbetegeknek, vagy akik pánikbetegek voltak és szeretnék megtartani vagy az elért egyensúlyi állapotukat, vagy a tünetmentes állapotukat.
Tematika: • amit a pánikbetegségekről tudni kell: kóroktan, lefolyás, tünetek, kezelés • a tünetek leküzdésének módja: pszichodinamika, relaxációs technikák és kognitív módszerek • a tünetmentes állapot fenntartása
Munkamódszerünk: - Az okok megszüntetése - Énerősítés: önérvényesítő technikák, relaxációs módszerek - Pozitív gondolkodás, negatív gondolkodási sémák leépítése, Kognitív technikák - Egészséges életmód, egészséges táplálkozás, sport
Időtartama: Nyitott csoport, bárki bekapcsolódhat, 2 hetente 2x2 óra, hétköznap: kedd 18-20, valamint hétvégén 11-13ig. Kellő számú jelentkezés esetén az időpontok a csoport igényeihez igazíthatók! Helyszín: Lila köd kávézó – Ár: 1500 / óra / fő
Csoportok indulása: 2010 január 26 (hétköznapi csoport) 2010 január 30 (hétvégi csoport)
28 éves magyar férfi vagyok. Négy hónapja furcsa betegség jeleit vettem észre magamon. Kihullott a szakállam, majd fokozatosan az összes szorzetem. A hajam azóta is foltokban hullik.
Eddig a következo vizsgálatokat végeztettem el:
- vérkép vizsgálat - negatív
- belsó szervek: máj, vese - rendben
- hasi ultrahang - negatív
- nyomelemek - negatív
- fogak - rendben
- mandulám - nincs
- prosztata vizsgálat - negatív
- pajzsmirigy - negatív
- nemi betegség - nincs
- allergia teszt - a parlagfú kivételeével negatív erre gyógyszert nem szedek
Ha valaki tud segíteni, akár tanácsokkal, hogy a továbbiakban milyen orvosi
vizsgálatokat végeztessek még , akár hasonló betegségben szenved, kérem
azonnal írjon ide a fórumra, de inkább az E-mail címemere: beteg_erik@freemail.hu !
Helló!
Nos, az én véleményem, hogy a lelkieredetű betegségek szoros kapcsolatban vannak a minket körülvevő földsugárzásokkal. Egyértelműen bizonyítható, hogy eggyes betegségek kialakulása és a káros földsugárzásban eltöltött hosszabb idő szoros kapcsolatban áll egymással.
Kedves Márta!
A betegnek nem kell tudnia arról, hogy ő pszichoszomatikus beteg. Sőt, nem is tudhatja és általában jobb is, ha nem találgat, még akkor sem, ha szakember. Ellenben az orvosának (aki feletehetőleg a háziorvosa, vagy tartósan kezelő szakorvosa) ez valóban gond. Hiába az egyetemi képzés, a további kurzusok, ez ma még (szerintem) a legtöbb orvosnak homályos, kevéssé fontos terület. Nem ismerek biztos adatokat, de feltételezem, hogy a tévedések leginkább ezen a területen fordulnak elő. Másrészt a valóban hatékonyan kezelő szerveződésk még fehér hollónak számítanak ma nálunk. Így aztán még ha fel is merül (??) a betegség pszichoszomatikus eredete (ami sok esetben valószínűsíthető), marad az egyfajta megfigyelő, gondozó ellátás, és tüneti kezel(ge)tés. Talán szomorú, de az E Alapból finanszírozott területen nincs általában másképp.
Nos, nem gondoljátok, hogy azért kell szedni pl. a pánikbetegség gyógyszerét folyamatosan, így befolyásolva a neuro-transzmittereket, mert ezek módosult aránya is csak tünet?
Helyei Györgyi betegségében édesanyáméra ismerhettem. Kérem, írják meg nekem hogyan vehetem, vehetjük fel a kapcsolatot Gábor S. Pál doktarral. Nagyon köszönöm. Telefonszámom: 20/9204-999
Ha az orvos bizonyos testi kezeléseket elmulaszt a beteg akár egy "műhibapert" is kezdeményezhet, mert az adott kezelés benne van az elfogadott protokollban. Van ilyen (tömegesen alkalmazható) protokoll a pszichoszomatikus betegségekre is?
Tudtommal egyedul Debrecenben mukodik Magyarorszagon olyan ellatas,ahol egyidejuleg kezelik a testi es lelki betegsegeket,raadasul
eredmenyesen.Miert nem mukodik hasonlo ellatas az orszagban masutt is?
Ha leki eredetű a betegség, akkor az oki kezelés is lelki lehet. Fel tudja-e vállalni az orvos a hosszas 'pszichoterápiát', mikor egyébként is túlterhelt? Nem illúzió ez?
Nagyon érdekes a beszélgetés, de nem értem. Ha a lélek a testen keresztül nyilvánul meg, és ha probléma van, akkor megbetegszik, akkor hogyan gyógyithatom meg a lelkem saját magam?
Vannak olyan tanok (nos ugyan nem orvostudomány, de azért szimpatikus), amelyek egyenesen azt mondják, hogy az emberi test nem más, és nem szolgál más célt, mint hogy az emberei lélek "műszerfala" legyen. Igaz ezen a "műszerfalon" nem piros lámpák gyulladnak ki, ha baj van, hanem simán gyulladások, mindenféle körítés nélkül, majd ezt követik a komolyabb bajok, ha az első jelzésre nem cselexünk helyesen.
Szóval ez a bizonyos műszerfal jelez, az illetőnek fáj a feje, lába, nyaka, háta, vagy lázas vagy kiütései vannak, vagy... és jön a "modern" orvostudomány, és... KICSAVARJA a piros lámpát! Ezt szoktuk mi is ugye, ha a kocsiban kigyullad az olajnyomás lámpája? Eltakarjuk egy paracetamol tartalmú tablettával. Nos nincsen semmi bajom a gyógyító orvosokkal, mert szükség van rájuk, a tudásukra, és nagyon sokat dolgoznak. Bajom azzal van, hogy a betegség "tanulságát" a betegek nem vonják, nem vonhatják le, hiszen fehérköpenyes felsőbb iskolázottságú emberek adnak egy tablettát, elmagyarázzák, hogy ez egy fertőzés, népbetegség, mindenkinek ez van stb., és hopp, eltűnt az illető felelőssége, és nem gondolkodik a dologról tovább. A probléma pedig "megkerüli", de közben hízik egy kicsit, és mire "hátulról visszaér", addigra már szívinfarktus, vastagbélrák vagy agyvérzés képében vágja pofon.
Tudjuk jól, hogy minden betegség azzal kezdődik (ez persze csak az én tapasztalatom), hogy az illető nem érzi jól magát a bőrében. Ez lehet etikátlanság eredménye, elnyomásé és még sokmindené, bár az alján mindig az etikátlanság húzódik meg, bármily kicsiny is az. És ahelyett, hogy az illető ezzel szembenézne, bevesz napi 3x1-et étkezés után, és azt hiszi, megoldotta. Aztán megoldja a deszkányi parcella, vagy az agyvérzés utáni magatehetetlenség.
A szomorú az, hogy az orvosoknak nincs idejük és képzettségük a beteg lelkével foglalkozni. (((Sajnos még azoknak sincs megfelelő (működő) képzettségük, akiknek van, gondoljunk csak a gyógyultnak nyilvánított gyilkosokra, akik általában újra ölnek.))) Még szomorúbb, hogy több orvosnak, mint pl. az egyik fészkesfehérvári sebésznek, eszébe sem jut, hogy a beteg is ember! A szó szoros értelmében kiröhögi a betegét, és fennhangon gúnyolja, hogy a nővérkék előtt tegye az agyát, csak azt nem tudja, hogy ez kihallatszik az öltöző-részbe. Szóval ilyen körülmények között a beteg valódi gyógyulása kétséges, hiszen mindnyájan tudjuk, hogy az orvostudomány nem tud magyarázatot adni arra, hogy Miért kapja el az egyik és a másik nem a betegséget.
Azokat, akik esetleg valóban a lélekre figyelve próbálnak lépni előre, egyenes út várja a következő besorolásokhoz: sarlatán-csaló-kuruzsló, lökött vagy ha csoport, akkor illegális orvosi tevékenységet végző szekta. Eredményeket ilyenkor nem szokás tekintetbe venni, csak a dogmatikus "tudományos" hozzáállás szokott szerepet kapni, azaz amit mi nem hiszünk el, az nincs is, mert nekünk ott a Dr. a nevünk előtt. Sajnos ez a hozzáállás általában a pénzről, és a páciensek esetleges elvesztésétől, a gyógyszerfogyasztás visszaesésétől, a pszi- kezdetű orvosoknál a hatalom elvesztésétől való félelemről, azaz a kapzsiságról szól, és nem a tudományról.
Remélem, hogy ez a műsor méltó módon, és nem statisztikák illetve tekintélyelvű megmásíthatatlan (mondhatnám Ordas Győző féle) kijelentésekkel, hanem az őt megérdemlő odafigyeléssel, nyíltsággal fogja kezelni a témát, és hozzájárul az emberek szemének a felnyitásához: nem elég a vészjelző lámpát kicsavarni, a veszélyt kell megszüntetni!
Bocs a hosszú dumáért, de ez jött ki belőlem. :-)))
Feltetelezhetoen, a pszihoszomatikus reagalasok az elet elese altal keletkeznek.
Bar az mar kiderult hogy az ember gyomra bakteriumok hatasara lyukad ki amit gyogyszerrel lehet kezelni.
Ki akar orokke elni, bajok (eles) nelkul?
Szia Vera!
Sajnos már megint csak egy pillanatra tudtam beugrani, az adást is majd csak felvételről tudom megnézni, de érdekel a téma. A kérdésem az lenne, hogy miért kell megvárni még testi szinten is jelentkezik egy betegség? Talán a lelki eredetű betegségek nem "megfelelő megbecsülése" miatt kényszerül a páciens testi tüneteket is produkálni?
Ma már senki sem kérdőjelezi meg test és lélek egységét, szoros kölcsönhatását. Az is köztudott, hogy bizonyos szervi betegségek okát az ember érzelmeiben, szenvedélyeiben és kedélyállapotában kell keresni. Az orvostudomány a múlt század eleje óta ismeri és alkalmazza a pszichoszomatika kutatási irányát és szemléletmódját. Az orvosképzés és a gyógyítás ennek ellenére máig elsősorban a testi tünetekre koncentrál és a szervi baj gyógyításával foglalkozik.
Hogyan keletkeznek és hogyan gyógyíthatók a pszichoszomatikus zavarok? Miért menekülnek konfliktusaik elől betegségbe az emberek? Miért csak akkor tekintik betegnek a pácienst, ha már kilyukadt a gyomra, gyulladásban van a bélcsatornája, magas a vérnyomása? Miért nem elég, ha csak a testi bajokat gyógyítja az orvos? Mit lehet tenni, ha a szervi betegségről kiderül, hogy lelki eredetű? Hogyan lehet a tüneteken túl a kiváltó okot is kezelni?
A pszichoszomatika kiváló szakértői a Mélyvízben, akik az adás előtt és alatt érkező kérdésekre is válaszolnak.
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!