Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.24 0 0 39

Igen, igen.

Ha jól érzik magukat és látogatják őket a rovarok, akkor magtokot is nevelnek főleg a szimpla virágúak és télire beérlelik.

 

Előzmény: gomba2008 (38)
gomba2008 Creative Commons License 2014.08.24 0 0 38

Magról leandert? Hallottam már ilyet, de hitetlenkedek mindig. Magját nem is láttam még soha. Idén kaptam vesszőket. Elülttetem, de csak jövőre fogom látni talán, hogy ki kicsoda. Majd akkor visszatérünk rá.

Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.23 0 0 37

Tavasszal majd leandert fogok vetni tejfölös bödönbe, mint nagyanyám a paradicsomot.

A többit még nem tudom.

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.23 0 0 36

A vértetű sajna csúnya dolog. A vadalany gyökerén éldegél . Ezt már így hozták haza a csemetekertből vagy 30 éve.  Sajnos . Ez ellen indiánus  nevű löttyel kell küzdeni. Méregember kellvileghozzá .

Előzmény: gomba2008 (34)
gomba2008 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 35

Áááááá....tudtam h. Görömbölyről költöztél ki. Mondtad. :DD

Előzmény: Törölt nick (33)
gomba2008 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 34

Ecetes cukros szappanos löttyöt neki. De érdemes várni, egy nagy eső úgyis lemossa. 

Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.23 0 0 33

Hát ez már így van a görömbölyieknél a tatárjárás és Béla óta.

 

Hmm ... újabb bukta!

 

Előzmény: gomba2008 (31)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.23 0 0 32

Nekem meg vértetves a két almafám! De ez vérkomoly!

Előzmény: gomba2008 (30)
gomba2008 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 31

Újabb bukta! Ruszin ősök. :DDDDDD

Előzmény: Törölt nick (28)
gomba2008 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 30

Kínomban már sírva röhögök. Egy hete hírek: FELNŐTT FÉRFIT bevittek a kórházba (valami rendőrt), mert megtámadta egy vizisikló!!! Ez elhangzék naponta legalább 15-ször, a Class FM. nevő förmedvényen. Melóhelyen szól, akarom vagy nem, kapom a macskazenét, meg a vérkígyókról szóló híreket. Kaparom a képemről a bőrt közben. 

Nanaá, hogy a kolléganőt meg vérrigók támadják meg a hazafelé vezető úton! Egy nemzedék lesz totál idióta! 

Előzmény: Törölt nick (28)
gomba2008 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 29

Ellenben! Volt pár batáta palántám, amiket korán kellett kiültetni, mert odabent az üvegben rohadni kezdtek. Nem lett semmi hátrány belőle, semmivel nem hitványabbak, mint a többi. Elképesztő burjánzásnak indult a levélzete, totálisan betakarja a talajt a paprikák alatt. Tökéletes lustakert lett az a két ágyás. Semmit nem kell vele csinálni. A paprika hatalmas, tele terméssel, a batátát is nehezen bírom ki, hogy ne nézzek alá. A multinál 800-1000 Ft között van kilója. 

Kíváncsi leszek a szüretre. :)

Előzmény: gomba2008 (27)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.23 0 0 28

Taak !  Mondta nagyanyám ruszinul.

Ejwa! Ugyanez arabul!

Szóval így ... :)

Előzmény: gomba2008 (26)
gomba2008 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 27

Húúú tényleg!!! Meg is nézem amint hazaérek, leszedhető-e? Furán jártam a csemege kukoricával idén. Nagygazdák javaslatára nagyon korán palántáztam, márciusban kiültettem. Azt mondták, így nagyon korán lesz kukorica. Ha azt mondom, a legmagasabb sem nagyobb 30 centinél nem túlzok. Igaz, cső is van rajta! :DDDD

Viszont a nagy komposztgödörbe nem ültetett senki, de kikelt magától pár szem. Na, az most kb. ehető. Szeretek mindent kipróbálni. Ezt most megtettem, ennyit megért, hogy újra meggyőzdjek róla, nem szabad túl korán ültetni. Mindennek eljön amaga ideje. :)

 

Jó étvágyat!

Előzmény: Törölt nick (25)
gomba2008 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 26

Biztos mindenki a kertben van. Pánikszerűen kihasználni a jó időt. A médiát eccer istenuccse felrobbantom! A tömegpszihózis iskolapéldája. Még éppen csak világvégét nem jósoltak holnapra. A jónép már lehet h. fagyokra készül. :) Én meg örülök, ha holnap esik, akkor nem kelek fel hajnalban, és nem locsolok. :)

Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.23 0 0 25

Épp most rágicsálom a tavasszal születésnapomon ültetett kukoricát, illetve a termését.

Ebből két , három cső garantálja a rostdús táplálkozást! Négy cső már nem garantál, hanem ellenkezőleg  ... dugít, kb mint fél vödör szőlő ... olyan az élettani hatása.

Huh de fínom. !  :)

Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.23 0 0 24

Csak hiányolom az aktivitást ! ;)

A jó tocsikokat meg nem akartam ezzel az UFFolással elrondítani. :)

Előzmény: gomba2008 (23)
gomba2008 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 23

Mér??? Te mit akarsz ültetni?

Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.23 0 0 22

Valóban nem sokára itt a tavasz. :)

 

No mi van kérem?

 

Csak tán nem meccs van a TV-ben?

jonatán Creative Commons License 2001.03.03 0 0 21
Nagyon köszönöm, Éva. Akkor gyorsan tejfölöspohár begyűjtő akcióba kezdek, mert az még nincs ugye. :)))
Előzmény: Megyesi Éva (20)
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.03.02 0 0 20
jonatan, a dughagymát ősszel és tavasszal is duggathatod. A paradicsomnál a palántanevelés időszaka 8-10 hét. A palántákat április végén szokás kiültetni a kertbe. Tehát most vesd el a magokat. Egy pohárban kettőnél több ne legyen. Az, hogy a virágmagokat mikor szórd szét, fajtól függő. Általában március végén már lehet, ha nem melegigényesekről van szó.
Előzmény: jonatán (18)
Komárom- Creative Commons License 2001.03.02 0 0 19
Szia Onbody
A szivarfáról láthatsz fotókat és leírást is az oldalaimon. És , hát más díszfákról is.
Nemsokára domainnévvel is elérhető lesz, .. remélem...
Pillanatnyilag a www.extra.hu/tuja oldalon találsz rá
Előzmény: onobody (15)
jonatán Creative Commons License 2001.02.26 0 0 18
Sziasztok!

Engem is érdekelne az ültetés -vetés problematikája. Ősszel költöztünk kertes házba, és ez lesz az első tavaszom, már nagyjából beszereztem a zöldség és a virágmagokat is. Ugye a zacskókon rajta van, hogy mikor vessünk, de néhány virágmag zacsiján csak a palántázáshoz való vetésidő van. Ha én nem akarok palántát nevelni, csak ugy elszórni a magokat, akkor azt mikor tegyem?
Paradicsompalánta neveléséhez, mikor kell a tejfölös pohárba elvetni a magokat és egy pohárba mennyot tegyek?
A dughagymát azt ősszel vagy tavasszal kell duggatni?

Köszönettel: jonatán

Előzmény: kicsi emma (16)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.23 0 0 17
Hi vásárhelyi kolléga!

Szerintem láttál is már ilyet, elég gyakori dísznövény, olyan nagy, lecsüngő termései vannak, ezért szivarvfa. Május felé virágzik, nagyon bájos kis fehéres virágai vannak.

Ha legközelebb a kedves kis városodban járok, figyelek, hol látok ilyet, megírom. :)

Üdv,

Kopáncsi

Előzmény: onobody (15)
kicsi emma Creative Commons License 2001.02.21 0 0 16
Feldobom ezt a topicot, mert megint tavasz van és sok mindent lehet ültetni, ugyebár...

Nos, ki mit ültet tavasszal?

onobody Creative Commons License 2000.03.05 0 0 15
A szivarfáról már én is hallottam,
állitólag régen a tanyasi házak ablaka
elé ültették.
Ugy hallottam hogy a bodza is hasonló,
még a legyeket is elüzi.

Üdv Onobody

Előzmény: vasslaca (2)
fagyal Creative Commons License 2000.03.04 0 0 14
Miert hallani olyan sokszor itt a kerteszeti rovatokban, hogy kaptam ilyen, vagy olyan novenyt.
Szomszedomtol,...ismerostol...
Szinte szegyen kerni, -kalapacsot,- fureszt,vagy krumplit a szomszedtool nem?
A noveny az miert mas kategoria?
Megszolhatjak erte, vagy pletykalnak rola.... A noveny tenyleg MIERT mas kategoria?
Kíváncsi lenék a véleményetekre
Megyesi Éva Creative Commons License 1999.05.12 0 0 13
A föld sokat számít, nem mindegy, melyik növény milyenbe kerül. Szerintem kezdd el tápoldatozni a növényeidet Wuxal-lal, vagy spéci zöldségtáppal.
papaja Creative Commons License 1999.05.06 0 0 12
Kedves Éva!
Immár 2 éve palántázgatok otthon a konyhában. Paradicsomot és paprikát.
Az idén nem akarnak nőni, tejfölöspohárban csinálom, mint eddig, hasonlóan locsolom, mint eddig. A különbség a virágföld, azt a kertészetben vettem.
mit tehetnék, hogy rendesen meginduljanak?
Megyesi Éva Creative Commons License 1999.03.22 0 0 11
A díszalma lehet,hogy egy kicsit ellenállóbb a levéltetuk ellen. Viszont figyelned kell a varasodásra, ami barna foltosodást okoz a leveleken, s eros fertozés esetén lombhullást, még az osz elott.
vasslaca Creative Commons License 1999.03.21 0 0 10
Köszi a választ, kár hogy nincs univerzális fafajta (levéltetü,szunyog stb. ellen).
Mindenesetre ma két díszalmafát ültetek ki a ház elé, állítólag ezek eléggé ellenállóak és a lt nem kedveli.
Előzmény: Megyesi Éva (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!