Keresés

Részletes keresés

tpmatyi Creative Commons License 2009.12.16 0 0 30
köszi!!
rali Creative Commons License 2009.12.15 0 0 29
Talán nem ég le, de működni nem fog.
Előzmény: tpmatyi (28)
tpmatyi Creative Commons License 2009.12.15 0 0 28
sziasztok, mi történik, hogyha egy 400mhz FSB-s alaplapba egy nagyobb mhz-ű FSB-s procit rakok? Műküdni fog vagy elfüstölöm az alaplapot? elöre is kösz a választ.
szenyor Lopez Creative Commons License 2002.04.04 0 0 27
Ha azóta hozzányúlás nélkül működik a géped, akkor nem ártana levenni a hűtőbordát és megtisztítani. A ventillátor is el szokott fáradni. Ilyenkor csere. Nem hangosabb, mint régen? A borda alá kenjél hővezető pasztát.

Lopez

Előzmény: Krém a Társaság Krémje (26)
Krém a Társaság Krémje Creative Commons License 2002.04.04 0 0 26
Egy kérdéssel fordulok hozzátok.
Van egy PIII 750 MHz-es procim, hajtva 833-ra, abit be6-2 alaplappal.
Újfent jött el? a tünet, miszerint miközben töltené be az OSt, legyen az 98 vagy 2000, újraindul.
Ezt 2-3 alkalommal is eljátszthatja, amíg sikerül belépni.
Viszont ha nem engedem, hogy belépjen és egy 98cal el?hozott "csak parancssor" opcióval nem engedem, hogy betöltsön bármiféle windowst, ott, DOSban várok 5 percet, s csak az után indítok újra, ezesetben nem indul újra magától a gép, mikor kezdené beizzítani a win-t.

Mivel ezzel a várakozással ki lehet küszöbölni a resetet, ebb?l vettem nyilvánvalónak, hogy nem szoftveres hibából indulhat ki a dolog.

A tuningot levettem, újra 750-en van, de a hiba így is el?jön.
Laikus szemmel én ezt valahogy úgy tudom elképzelni, hogy valami nem melegszik be eléggé, illetve a h?tés nem ér el olyan szintet, ami a processzornak kéne.
Ezen a tuning szinten van a processzor lassan 1,2 éve, eddig ilyen irányú problémám nem volt.Vége a processzornak, vagy nem is azzal van a baj?
Kösz a hozzászólást.

GEE Creative Commons License 2001.10.27 0 0 25
Üdv!
Szerintetek az Intel Celeron2 1100Mhz vagy inkabb a Pentium III 800-ast eri meg venni? CAdre, meg jatekra kene... AMD nem erdekel, mert nem akarok alaplapot cserelni.

GEE

jo_lenne_tudni Creative Commons License 1999.02.25 0 0 24
==>bnoplwk2

Igazad van, hogy maskepp mukodhet dolog papiron es maskepp a valosagban. De mint utolag kiderult Bajkonur sem ott van, ahol a terkep mutatta...
Szoval en egy kicsit elkepzelhetonek tartom, mert ugye az oroszok sokszor kulon utakat jartak, es lehet, hogy tenyleg ez az igazi. Nem tudom. remelem idovel kiderul. Kerdes mennyi penz volt ilyen aprosagok kifejlesztesere az utobbi idoben, mert ugye szinte minden ilyen leallt, hideghaborunak vege.
Előzmény: bnoplwk2 (22)
igazi hős Creative Commons License 1999.02.25 0 0 23
Igen, P200 és Voodoo2-vel minden 3D-s játék jól játszható, de mit csinálsz az egyre szaporodó DirectX-es játékokkal? A 3DFx ugyanis arra nem jó, ahhoz sajnos proci is kell.
Előzmény: Totyasrác (18)
bnoplwk2 Creative Commons License 1999.02.24 0 0 22
Szepek ezek a story-k.
'94 korul kozszajon forgott a hir egy orosz fejlesztesu mpeg-1 systems encoderrol ami akkor 70-80 kHUF-ot kostalt volna. Azidotajt a nyugati verzio 500 KHUF-volt. A mai napig semmi gi errol.

Az E2K EPIC (LIW) procirol meg annyit, hogy '94 ota kaphatoak a publik szamara is a VHDL alapu szimulatorok. A VHDL egy ADA alapu programnyelv mikrocsipek viilamos (esetleg termikus) viselkedesenek leirasara es modellezesere. No ha ez a proci tenyleg ilyen bika, akkor miert nincsenek real data-k?
Mire gondolok:
-Beviszem a "procit" a szimulatorba [VHDL proggi formaban]
-Megirom az assembly nyelven a specint'95 es
specfp'95 benchmark-okat
Megkapom a teljesitmenyet. Ti. hogy ha lenne egy ilyen procim akkor az mennyire lenne izmos.
jo_lenne_tudni Creative Commons License 1999.02.24 0 0 21

Nezzetek mit talatam!

vomit Creative Commons License 1999.02.24 0 0 20
aki az új protkókra izgul, csússzon át az AMD szájtjára.
bnoplwk2 Creative Commons License 1999.02.23 0 0 19
Szerintem az Y2K azert nagy durranas es kozszajon forgo tema, mert ez az amit az ujsagirok azzal a roppant keves agyukkal is fel kepesek meg fogni az informatikabol.
Szamomra emlekezetes maradt annak egy kormanyszakertonek a valasza kb 3 honapja a Magyar Radioban:
Q: Erinti-e a problema a pacemaker-es betegeket?
A: Az igazat megvallva nem mondhatom ki oszinten, hogy nem. Tuzetesebben meg kell vizsgalni a beepitett tipust.
[no comment]

Es most alljon itt egy vicc, hogy kellokeppen el tudjam hujulni az offtopic-ot:

January 1, 2000

Dear Valued Employee
Re: Vacation Pay

Our records indicate that you have not used any vacation time over the
past 100 year(s). As I'm sure you are aware, employees are granted 3
weeks of paid leave per year or pay in lieu of time off. One
additional week is granted for every 5 years of service.
Please either take 9,400 days off work or notify our office
and your next pay cheque will reflect payment of $8,277,432.22
which will include all pay and interest for the past 1,200 months.

Sincerely,
Automated Payroll Processing
Totyasrác Creative Commons License 1999.02.23 0 0 18
Na itt én is elakadtam... A játékok inkább grafikával terhelik a procit, nem? Ugy tudom pl. Quake II. ugyanúgy megy 3Dfx-szel egy P100-on mint egy S3Virge-s AMD K6-2 300-on (350-re felhúzva)... Nos, én is fejleszteném a gépemet, de leginkább játékra. Most 200MMX-em van, de lehet hogy egy VooDoo II is elég lesz :)))
vomit Creative Commons License 1999.02.23 0 0 17
jo_lenne_tudni
írtam a bankokat, de a pete bankok bekaphattyák az összeset. az félhet tényleg aki repölôre száll, meg aki bennragad a liftben, meg akire atomrakétát írányítottak, és úgy maradt.
ja és aki audit, meg kompjúteres csodagépet vezet, mert le fog állni, ha kell menet közben.
trabi rulez, mint ahogy a neves topik is kifelyti.
Előzmény: jo_lenne_tudni (16)
jo_lenne_tudni Creative Commons License 1999.02.23 0 0 16
==>vomit
Bankok, legitarsasagok eseten nem mindegy, de teny, hogy nagy a hiszti korulotte. Minap egy radios musorba betyelefonalt egy aggodo anyuka, hogy mi lesz az o uj mikrosutojevel, mert abban is van ora meg naptar...

Napi ajanlatom: 8088-as proci, hozza barhol beszerheto 7400, 74138 640kB RAM, CGA stb.
Soha nem avul el, es nem erinti a 2000. ev problemaja sem. Mert mar reg elavult. :-)
(Az adott par parameter egy XTe volt, ami otthon van nekem. Az oraja minden bekapcsolaskor "80-01-01 0:00"-t mutat..)

Előzmény: vomit (15)
vomit Creative Commons License 1999.02.23 0 0 15
tényleg miért baj neked a y2k.
ha nem lesz áram két hétig, akkor a tutiúj géped se megy majd :-)
csak a kétezredik év bigyó miatt kár gépet cserélni. kutvanagy hiszti van ebbôl. fossanak a bankok és az erôművek, de ne rémisztgessék a köznépet, hogy mostvegyél, mert beszarik alattad a masinád.
majd szépen megnézed mi történik szilveszterkor, szerintem max. az óráját kell rendesen beállítani.
Előzmény: Antikrisztus (10)
Fec Creative Commons License 1999.02.23 0 0 14
Ja bocs, csak most latom hogy azok a K6-III -ak 400 es 450 MHz-esek...
Előzmény: Fec (13)
Fec Creative Commons License 1999.02.23 0 0 13
Gyerekek!

Most olvasom, hogy az AMD piacranyomta a K6-III 450 es 500MHz-et! Jessssz! 2,4 V tapfesz, es az elso tesztek alapjan jobbnak tunik mint a PIII :-)

Nade sebaj. Az igaz show akkor lesz majd ha jon a K7 :-)
AMD forever :-)
bnoplwk2 Creative Commons License 1999.02.22 0 0 12
Antikrisz,
Ha elegedett vagy vele akkor miert kisert teged az Y2K.? Tenyleg a nicked nem ved meg a problemaval szemben ? :DDD
Komolyra forditva a szot: Tegel meg be 32 mega ram-ot. Vagy ne tegyel bele es add el 200 USD-ert. Ha ujat veszel, akkor ra fog menni ugy 800-1000 USD-d.

iLane az Alpha nem gond, elszlad rajta szukseg eseten az NT. Jo igaz hogy az Alphas win proggik ugy atlag 2x dragabbak...
iLane Creative Commons License 1999.02.22 0 0 11
A Sparc meg az Alpha nemigazan x86 kompatibilis, es gondolom ez problema lehet Antikrisztusunknak. A dual Celeron, meg megint nem az igazi, mert a win9x nem is hallott meg olyanrol, hogy dual proci. (A Linux mar eleg regota tamogatja a dual architekturat...)
Egyebkent imho K7 rulez lesz! :)
Antikrisztus Creative Commons License 1999.02.22 0 0 10
Most jelenleg egy P166MMX em van 32MB ram-al Es nem is fejlesztenek rajta meg egy darabig ha nem jonne a 2000. ev... egyebkent meg en is gondolkodtam mar rajta, hogy Linuxot felteve ra gyorsabb lehetne mint a mostani win95-el, de en kenyelmes tipus vagyok es nem akarok szenvedni azzal, hogy megtanuljam a Linuxot hasznalni... mondhatnam azt is, hogy tulzottan lama vagyok hozza :)))
Egyebkent meg tenyleg az AMD-n gondolkodom, az Intel nekem sem tetszik. A Nagy portalok meg bekaphatjak az ID keressel... max nem megyek oda... nem vesztek vele semmit.
Ja es nem akarok ra tobbet kolteni, mint kb CA$600-at (az olyan 400 amerikai)

Antikrisz
Előzmény: KoLa (6)
bnoplwk2 Creative Commons License 1999.02.22 0 0 9
OFF
Az P3 ID-jevel kapcsolatban erdemes elolvasni Tom Pabst cikket. No itt arrol van szo, hogy ugyan kikapcsolhatod, de a nepszeru portal-ok majd kizsaroljak beloled hogy bekapcsold, hogy hozza is ferhess mondjuk a hotmell-hez az Altavista-hoz etc. Remelem hogy a NeTTo nem lesz ilyen paraszt.
ON
CPU: Jelenleg a legjobb MIPS/MHz mutatoval a PowerPC procik rendelkeznek. A Lenagyobb teljesitmenyuek az Alphak No ez ma gyorsabb 20%-kal mint a jovore kijovo Intel Merced becsult teljesitmenye. Ez bizonyitek, nem igeret [hujeoldszpajszkommersol utan szabadon] Ja eppen mostanaban esett az Alphas ATX alaplap ara a lelektani 100 eFt-os ar ala. Erdekes lesz elgondolkodni az ez ev masodik feletol nyomulo
Slot-A alaplapokon. Kezdhetsz mondjuk K7-tel de ha moho vagy upgrade-elhetsz Alphara [bios csere is kell hozza]. Szoval megint fortyog a piac. Egyfolytaban....
dzsekk Creative Commons License 1999.02.22 0 0 8
Ha nem eleg egy Celeron 450-en (vagy meg tobbon), hasznalj kettot! Mivel a Celeron csak a cacheben kulonbozik a P2-tol, (nemi atalakitassal) ugyanugy lehet dualban hasznalni. Ime nemi info: Kikumaru labs
Ha ez sem eleg, akkor Alpha, SGI, UltraSparc meg ilyesmiket tudok javasolni (foleg az Alphat)...
KoLa Creative Commons License 1999.02.22 0 0 7
Hali!

Na, hadd játszam meg itt a szakértőt...;-))

Az a helyzet, hogy egy igen lényeges momentumot nem említettél a géped bővítése kapcsán. Milyen géped van, és mit akarsz majd kezdeni az újjal, azaz mire akarod használni? Ha játék (vagy hangsúlyosan az is), illetve 3D tervező-rajzoló program a cél, akkor valóban egy felhúzható Celeron sok-sok memóriával, ahogy mondták elöttem sokan.
De reális alternatíva az AMD K6-2 proci is, még nem találkoztam olyannal, akinek ez van, és csalódott benne (én is ilyet használok otthon, egy 300-ast 350-re felhúzva, de most bővítem majd egy 350-es CXT-re, aztán később a K6-3-ra). Az FPU műveleteket kivéve gyakorlatilag mindenben gyorsabb a PII-nél. Persze, játéknál elsősorban FPU művelet van, de ne gondold, hogy nagyon lemarad. Pl. a Heretic II-t 640x480-ban simán, zökkenőmentesen használom egy ASUS V3000 kártyával (nvidia riva 128).

Nehéz dönteni, ráadásul az Intel és az AMD agyontaktikázzák egymást mostanában, így aztán a jó ég tudja mivel rukkolnak ki maholnap. Én személy szerint mindenesetre nem csípem az Intelt, valószínű, hogy nekem majd AMD K7-esem lesz PIII helyett.
Az ID a PIII-ban ne aggasszon (inkább az ára...), hiszen kikapcsolható, magyarán felügyelhető. Szerintem ez egy újabb hisztéria, néhány érdekvédelmi szervezetnek csak alkalom arra, hogy hallassa a hangját.

Bye.
Előzmény: Antikrisztus (-)
KoLa Creative Commons License 1999.02.22 0 0 6
Hali!

Na, hadd játszam meg itt a szakértőt...;-))

Az a helyzet, hogy egy igen lényeges momentumot nem említettél a géped bővítése kapcsán. Milyen géped van, és mit akarsz majd kezdeni az újjal, azaz mire akarod használni? Ha játék (vagy hangsúlyosan az is), illetve 3D tervező-rajzoló program a cél, akkor valóban egy felhúzható Celeron sok-sok memóriával, ahogy mondták elöttem sokan.
De reális alternatíva az AMD K6-2 proci is, még nem találkoztam olyannal, akinek ez van, és csalódott benne (én is ilyet használok otthon, egy 300-ast 350-re felhúzva, de most bővítem majd egy 350-es CXT-re, aztán később a K6-3-ra). Az FPU műveleteket kivéve gyakorlatilag mindenben gyorsabb a PII-nél. Persze, játéknál elsősorban FPU művelet van, de ne gondold, hogy nagyon lemarad. Pl. a Heretic II-t 640x480-ban simán, zökkenőmentesen használom egy ASUS V3000 kártyával (nvidia riva 128).

Nehéz dönteni, ráadásul az Intel és az AMD agyontaktikázzák egymást mostanában, így aztán a jó ég tudja mivel rukkolnak ki maholnap. Én személy szerint mindenesetre nem csípem az Intelt, valószínű, hogy nekem majd AMD K7-esem lesz PIII helyett.
Az ID a PIII-ban ne aggasszon (inkább az ára...), hiszen kikapcsolható, magyarán felügyelhető. Szerintem ez egy újabb hisztéria, néhány érdekvédelmi szervezetnek csak alkalom arra, hogy hallassa a hangját.

Bye.
Előzmény: Antikrisztus (-)
iLane Creative Commons License 1999.02.22 0 0 5
Ha jatekra kell, akkor soha nem tudsz eleg jot venni, mert par honap alatt elavul. Ha dolgozni, meg Netezni kell, akkor egy 486-os, sok memoriaval, Linux-szal, szinte ingyen beszerezheto es megbizhatoan, gyorsan hasznalhato...
Előzmény: Antikrisztus (-)
Törölt nick Creative Commons License 1999.02.22 0 0 4
Tudom, de azért még használják, és nem hiszem hogy egy kisebb teljesítményű proci ennyivel nagyobb eredményt adjon.
Van ennél jobb teljesítmény-mérés is, de tényleg nem ezen van a hangsúly, kár ezen vitázni.
Előzmény: corporal (3)
Törölt nick Creative Commons License 1999.02.22 0 0 1
Egyik ismerősöm nemrég cserélt procit a gépében. Most egy K6-os van benne, és a Landmark-indexét nézve nem fapapucs!
igazi hős Creative Commons License 1999.02.22 0 0 0
Ha felesleges pénzed van inkább több memóriát vegyél és 333+ Celeronba, mint egy PIII-t. (Egy 400 Celeron jelenleg 31ezer, egy 433-as 42 nagykerben, az utcán 20%-kal több lehet. Ja és az alaplap is olcsóbb.) Alternatíva egy "felhúzható" Cel300A vagy Cel333A egy rendes BX alaplapban (csak ASUS vagy Abit, az utóbbi kénylemesebb, az előbbi megbízhatóbb) így egy 100+Mhz-es rendszered lesz (450 és 560 Mhz között szerencsétől függően), ez már egész jó, ha (csak) játszani akarsz. Viszont ha 64 (ne adj isten 32) MB memóriával raksz össze egy gépet, akkor az összes komoly játék hülyére swappeli magát (Lásd Unrealt ami 96 MB memóriával már keveset swappel, 64-el még sokat. De írhatnám a Jedi Knight-ot is.)
Antikrisztus Creative Commons License 1999.02.22 0 0 topiknyitó
Mivel itt vannak szakemberek, ezert feltennem a kerdest, hogy amikor fejlesztek a gepemen 2000 elott, akkor milyen processzort tegyek bele. A PIII-at nem akarom, mert az internetto cikket olvasva felotlott bennem, hogy kapnam a SPAM-eket mint atom, esetleg meg az En ID-m alatt csinalnanak valami betorest es en innam meg a levet.
Akkor most mit tegyek? Vegyem meg az AMD-t? Talan meg ez tunik a legjobb megoldasnak
Varom a hozzaertok ( meg a lamak :) ) hozzaszolasait!
Mi a velemenyetek?
koszi

Antikrisz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!