Keresés

Részletes keresés

Kovácsné Balogh Ildikó Creative Commons License 2003.05.28 0 0 21
Kedves Éva!
Örömmel olvastam a tujákról készített összeállításodat. Nagyon tetszett. Nekünk is van a kertünkben 6 darab, és mind a 6 eltérő nagyságú. Biztos már a vásárlásnál jobban kellett volna erre is figyelni.
Most azonban valami probléma van velük és ezzel kapcsolatban szeretném kikérni a véleményedet.
Néhányuknál az oldalágak teljesen elgyengültek és ahelyett, hogy felfelé állnának mint normálisan, oldalirányban szétnyílnak. Így aztán már majdnem szélesebbek mint magasabbak.
Lehetséges, hogy valamilyen tápanyag jiányuk van? Sajnos a cikkekben ezzel kapcsolatban nem találtam semmit.
Szeretnélek kérni, hogyha tudsz segíts kérlek, mert nem szeretném elveszíteni őket.
Köszönettel
Kovácsné Balogh Ildikó
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.10.25 0 0 20
A korallvirág is rövidnappalos növény, akkor kezd virágozni, amikor az éjszakák hossza no. Vagy mesterségesen elhitetjük vele, hogy itt az osz, s takarjuk.
Előzmény: pireisz (13)
pireisz Creative Commons License 2000.10.25 0 0 19
Igazad lehet a magról kell tujával kapcsolatban.
Előzmény: Chess (18)
Chess Creative Commons License 2000.10.20 0 0 18
Az eltérő növekedésnek lehet még oka, hogy magvetésből származik az anyagod.
Akkor szokott igen nagy szórás bekövetkezni, mint ahogy azonos szülőktől is különböző kinézetű gyerekek születnek. Többnyire csak az azonos habitusú anyanövényekről származó
dugványozással szaporított anyagok egységesek.

A letakarást mikulásvirágnál kell alkalmazni, rövidnappalos, 12 óra alá kell csökkenteni a megviláítást csak akkor képez virágokat. Azt hogy mennyi napig most nem tudom.

Előzmény: pireisz (17)
pireisz Creative Commons License 2000.10.20 0 0 17
Kedves Éva ! Ezek a tuják egyszerre és állítólag egyfajtából lettek ültetve. Van közte olyan, amelyik másfél méter átmérőjű és van amelyik csak 50 cm. Ezeknek a talaj közelében három-öt törzsük is van. Az ágak hossza is teljesen különböző. Egyébként kb. 6 évesek. Köszi a segítséget, rendszeresen fogom őket nyírni.
Előzmény: Megyesi Éva (16)
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.10.19 0 0 16
Valószínuleg több fajta tuját ültettetek egy sorba, azért nem nonek egyformán. Egyik biztosan oszlopos típusú, a másik nem. Rendszeresen kell nyírnod, akkor eltunhet a különbség. A több törzzsel mi a gondod?
Előzmény: pireisz (14)
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.10.19 0 0 15
Napos v. árnyékos helyre? MIlyenek sz öntözési lehetoségeid?
Előzmény: turi (12)
pireisz Creative Commons License 2000.10.19 0 0 14
Elnézést, hogy beleszólok a tujaügybe, de azt hiszem nemcsak tápanyaghiány az ok, hanem a diófa is. Úgy tudom a diófának 30 négyzetméterre is szüksége lehet, ezt még a kerítéstől is csak 10 méterre szabad elültetni. Lehet, hogy ezért sárgulnak a levelek. Nekem is van egy tujasorom a kerítés mellett és igen össze-vissza nőlnek a tuják. Tavaly megnyírtam őket, hogy egyforma magasak legyenek, de a helyzet változatlan, ismét különböző módon nőlnek. Másik baj, hogy több törzsük is van. Ezt először nem is figyeltem, de lehet, hogy ezért is különbözően nőnek. Ebben nekem is segítség kellene.
Előzmény: josarien (-)
pireisz Creative Commons License 2000.10.19 0 0 13
Én úgy hallottam, hogy a korallvirágot néha pihentetni kell, vagy egy olyan időszak, mikor teljesen be kell takarni, hogy sötétben legyen és csak akkor virágzik, ha ezt megkapja.
Előzmény: mokusleqvar (7)
turi Creative Commons License 2000.06.16 0 0 12
Mit javasoltok meredek talajra talajfogó növényként?

Megyesi Éva Creative Commons License 1999.03.12 0 0 10
Hol tartod a növényedet?A nagyon meleget sem szereti, s át is kellene ültetned. Emiatt is sárgulnak levelei.
mokusleqvar Creative Commons License 1999.03.11 0 0 9
Nem hiszem. Hetente kétszer locsolom (kb), amikor már száraz a földje. A cserép alatt sose áll a víz. Gondoltam arra is, esetleg nem elég párás neki a levegô, úgyhogy permetezem is, de hiába.
Ugyanakkor hoz új hajtásokat, leveleket, de a szára egyre jobban kopaszodik.
Előzmény: moonchild (8)
moonchild Creative Commons License 1999.03.10 0 0 8
A korallviragnak nem az a baja, hogy tul sokat locsolod?
Előzmény: mokusleqvar (7)
mokusleqvar Creative Commons License 1999.03.09 0 0 7
Kedves Éva,

valamikor ôsszel kaptam egy cserép korallvirágot. Eddig úgy tűnt, jól érezte magát, de most sárgulnak és összepöndörödnek az alsóbb levelei, egyre inkább felkopaszodik. Mit tegyek?

Megyesi Éva Creative Commons License 1999.03.07 0 0 6
Ha kevés a fény a gangon, egy növény jöhet szóba, amelyik gyors, magától kapaszkodik, évelo, bírja a dézsás nevelést.Nem örökzöld ugyan,s nem is szép a virága.De a levele mutatós, osszel vörösödik.Ez az un. tapadókorongos vadszolo. A futónövényes cikket szeretném majd bovíteni, még nagyon az elején járok vele.
mokusleqvar Creative Commons License 1999.03.04 0 0 5
Kedves Éva,

a gangra szeretnék valamilyen virágos növényt futtatni. Olvastam a futónövényekrôl szóló ismertetôt, de abból nem derült ki(nekem), melyik az a növény, amelyik
falra is fut (nem kell neki támaszték)
nem fényigényes
jól érzi magát nagyobb cserépben/dézsában is
évelô
esetleg virágos
és gyorsan nô, mert türelmetlen vagyok...
Köszönöm

Megyesi Éva Creative Commons License 1999.03.04 0 0 4
Szerintem szártalan kankalint vehettél, az most a tavasz slágernövénye. Sok helyen láttam a virágboltokban. Primula vulgaris névre hallgat egyébként. Szereti, ha nyirkos a földje, ha világos helyre teszed, opt. a 15 C körüli hőm. Elvirágzás után kiültetheted a kertbe, s jövőre ott virágzik majd.
josarien Creative Commons License 1999.03.01 0 0 2
Kedves Éva!
Köszönöm a tanácsaidat és igérem írok az eredményről! Addig is jó munkát ehhez a rovathoz!
Előzmény: Megyesi Éva (1)
Megyesi Éva Creative Commons License 1999.02.28 0 0 1
Az erosen kötött, agyagos talajt nem igazán kedvelik a tuják. A sárgulás oka valószínüleg tápanyaghiány lesz. De nincs veszve semmi. Most márciusban ássál a tuják tövébe savanyú tozeget,pl Novobaltot vagy Osli tozeget. Ez lazítani és savanyítani fogja az agyagot.Áprilisban pedig vásárolnod kellene faiskolákban örökzöldek számára készített tápsót. Ez 1-2,5 kg-os kiszerelésekben kapható. Ezt szórd ki a tuják tövébe, s utána alaposan öntözz.S írd meg, mi lett az eredmény.
josarien Creative Commons License 1999.02.26 0 0 0
A talaj elég agyagos. és kb 6-7 méterre van egy nagy diófa is. Nagyon megköszönném, ha tudnál valamijen tippet mondani. Köszönettel: Schidlik Ferenc.
Elnézést a kettészakított levelemért, valami miatt felvitte az első részt.
:-))
Előzmény: josarien (-)
josarien Creative Commons License 1999.02.26 0 0 topiknyitó
Kedves Éva!
Budaörsön lakom egy kertes házban, és 2 éve vettem 10 db. tuját. Akkor úgy 1.20 m.-esek voltak. Egymástól 100 cm-re ültettem, és alájuk tettem egy - egy tápsó-pasztillát is. A gondom a következő: van amelyik alig fejlődik, míg van amelyik elég szépen cseperedett már. (2.3m-esek). És főleg ami nyugtalanít, az az, hogy miért sárgulhatnak a széleik úgy tavasztól egész nyáron át? Amit még mondani szeretnék: A

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!