Keresés

Részletes keresés

manga Creative Commons License 1999.03.08 0 0 34
melyik a kovari tamas?

buta kerdes, majd megnezem :)

Előzmény: CapitainMorgan (31)
Hancu Creative Commons License 1999.03.08 0 0 33
Tanú és Macskafogó. Ez az, amit sohasem csinál utánunk Hollywood...
CapitainMorgan Creative Commons License 1999.03.08 0 0 32
Hopp az öreg Pudli milyen okosat mondott!: Azert en a Cselak filmeket is szeretem! Az örökseg nagyon Bejött, sajnos csak egyszer lattam. Igaz mi is jo ha bevalljuk, hogy nem sok Görög, vagy Török ill Zimbave-i filmet nezünk. Vagy tevedek?
Előzmény: pudli (30)
CapitainMorgan Creative Commons License 1999.03.08 0 0 31
En a baratok közt nem szeretem, de tenyleg vannak benne egy jo szinesz: Kövari Tamas, de csak azert, mert a haverom. Hö, erre varja`gombot!
Előzmény: CaveMaN (28)
pudli Creative Commons License 1999.03.08 0 0 30
Kis Valentino (régebbről)
Az én huszadik századom
Megáll az idő
Eldorádó
Presszó (újabb)

Rossz magyar film alig-alig jut eszembe. Mondjuk annakidején a Várkonyi rendezte "történelmi" filmek elég gyatrák voltak.
Általában kiválóak a magyar filmek, sajnos kulturálisan, történelmileg és nyelvileg el vagyunk szigetelődve a világtól, emiatt az igazán "magyar" filmeknek sohasem lehet világsikere, akármennyire jók is.
Egyébként a volt kelet-európai kommunista rendszerekben ( SZ.U.ban is!), egészen kiváló filmek és rendezők születtek, nem csak M.o.on.

Ambipotalamusz Creative Commons License 1999.03.08 0 0 29
Ja. Kicsit ki a topikból de eszembe jutott a Katáról:

Szerencsésnek mond6om magam, láttam a sztárnénit élőben. Hú, de forró élmény volt, asztaqrva. Kossuth tér/Nádor utca, Salátázó, mögém beáll a csaj, van vagy 150 centi. Persze előbb kapta meg a kajáját, mint én, mert ismer mindenkit a pultnál, őt persze "lekatikázzák". Jaj, édes katika, de nagyra nőttél milyen pici voltál amikor legutóbb láttalak.

Na, megyek a vécére hányni.

Semmi különös a bula, abszolút elmész mellette az utcán úgy hogy észre sem veszed.

Tipikus feltupírozott szépségideál, semmi eredeti nincsen rajta.

Előzmény: imho (25)
CaveMaN Creative Commons License 1999.03.08 0 0 28
Attól függetlenül, hogy a Barátok közt című sorozat "rossz" (nem sok részt láttam), játszanak benne nagyon jó színészek is. Gondolok itt elsősorban az R. Kárpáti Péterre.

CaveMaN

Előzmény: Goldcat (23)
manga Creative Commons License 1999.03.08 0 0 27
szerintem a TOP 5-pd stimmel, csak eppen a Zimmer Ferit huznam le rola.
az mar tulsagosan is eroltetett lett, szerintem szazszor jobb lett volna ha csak siman bemutatjak mindenfele fuszerezes nelkul.

Előzmény: CapitainMorgan (24)
manga Creative Commons License 1999.03.08 0 0 26
szerintem a TOP 5-pd stimmel, csak eppen a Zimmer Ferit huznam le rola.
az mar tulsagosan is eroltetett lett, szerintem szazszor jobb lett volna ha csak siman bemutatjak mindenfele fuszerezes nelkul.

Előzmény: CapitainMorgan (24)
imho Creative Commons License 1999.03.08 0 0 25
IMHO az utóbbi tíz év nem igazán a "top-on vagyunk Ejrópában"-ról szólt. Elötte az általad említett rendezök miatt igen, csak volt egy gengszterváltás, ami után már nem voltunk érdekesek Ejrópának. Ezt sok rendezö nem igazán értette meg, gyártották a régi toposzokra alapozott filmet, az eredményt meg meg lehet nézni a Tanu2-ben. Aztán meg elkezdtek amerikai filmeket gyártani, azóta kisért a mozivásznon Dobó Elrettentö Kata... Most látom azt, hogy rájönnek az értelmesebb filmcsinálók, hogy magyar filmet kell csinálni, figyelembe véve az európai ízlést, kulturát, bármit is jelentsen ez a szó. De persze a fenti eszmefuttatás ugyanúgy igaz a többi kelet-európai nemzetre is, most már nem lehet eladni egy Pacsirták cérnaszálont, egy Kolját viszont igen. Mármint mindezt Európának, mert Amerikának semmit...
Előzmény: Goldcat (23)
CapitainMorgan Creative Commons License 1999.03.08 0 0 24
Az en TOP 5 filmem:
-Csapd le csacsi
-Europa kemping
-Roncsfilm
-Zimmer Feri
-Eldorado
Nincsen sorrend, mert mindegyiket a maga modjan szeretem, es van meg 1 hozzafüznivalom: A Zimmer Ferit csak az tudja ertekelni, aki ismeri a Balatonparti Biznict!
Goldcat Creative Commons License 1999.03.08 0 0 23
Hát szerintem a magyar filmgyártás mindig is eléggé a csúcson volt, még európai mércével is!

De ebbe nem sorolnám bele a gyengébbnél gyengébb sorozatokat:
pl: Barátok Közt című förmedvényt, amivel szerintem az RTL Klub még jobban lejáratja magát (ha tud még süllyedni...)
Nevetségesen gyenge színészi játék, ócska dramaturgia, nyamvadt díszletek (már majdnem brazil sorozatok - szintű)
Bár a Szomszédok és a Kisváros is a bányászbéka segge alatt van!

Visszatérve a filmekre, Szabó István, Jancsó Miklós, és a jelenleg újak is elég magas színvonalat képviselnek!

Előzmény: imho (22)
imho Creative Commons License 1999.03.08 0 0 22
Ami szerintem nagyon pozitív, hogy elkezdtek egyes rendezok elmenni afelé, hogy akár nyugaton (igen, így kisbetüvel!!) is eladható legyen a filmjük, emellett viszont azért magyar is maradjon. Legjobb példa erre jelenleg Enyedi Ildikó, aki az Én huszadik századom óta ezzel próbálkozik, remélem, hogy a Simon mágussal már sikert is el tud majd érni.
Noname Creative Commons License 1999.03.07 0 0 21
Legfrissebb élmény: Gyula Vitéz télen nyáron. A mostanában divatos Jim Carrey /bocs, nem magyar/ - féle rágógumi-filmek messze elbújhatnak mögötte...
Legjobb magyar film: Megáll az idő /még azzal együtt is, hogy a "főhős" szutyoknak tartotta a coca-cola-t...
kösz a figyelmet
SirOmega Creative Commons License 1999.03.06 0 0 20
Gyuce!
Igazad van! A Tanu is nagyon rulez. Csak mar egy kicsit regen lattam. Viszont a 2. reszebol szinte semmi nem maradt meg bennem.
Előzmény: gyuce (19)
gyuce Creative Commons License 1999.03.06 0 0 19
Nalam a Tanu is benne van a legjobb 10 filmben. A Megint tanu mar nagyon gyengecske
fczigony Creative Commons License 1999.03.06 0 0 18
A Barátok közt tényleg rulez,jobb mint a szomszédok,melyben a színészek úgy beszélnek,mintha verset mondanának.
Előzmény: Ambipotalamusz (8)
eMM Creative Commons License 1999.03.06 0 0 17
Szerdán ment a Duna TV-n a Gyula Vitéz télen nyáron.
Nagyon király film!
Példa az undorító sorozatra;Kisváros.
mal Creative Commons License 1999.03.06 0 0 16
Ha már Jancsóról szó esett, hát nézzétek meg: Mikor lámpást adott az úr kezembe pesten c. filmet. Rulez !!
jégtörő Creative Commons License 1999.03.06 0 0 15
Koltayék közül a Gábor se semmi, de én most a Róbertre gondoltam. Szegény valami zsákutcába tévedt.
Előzmény: jégtörő (9)
Halászkirály Creative Commons License 1999.03.06 0 0 14
A magyar filmek mindig is értéket képviseltek Európában! És ebbe még a Szőke András-féle "dokumentális elbeszéléseket" is beleértem.
Tudnék mondani egy-két olyan Oscar-díjas alkotást, ami szerintem a nyomába sem ér némelyik magyar filmnek...
SirOmega Creative Commons License 1999.03.06 0 0 13
Gondolom lattatok az Eldoradot with K. Eperjes. Nem is kell mit hozzafuznom gondolom.

Egyebkent szerintem az a problema, hogy ami itthon sikeres, az azert az, mert tipikusan magyar, eppen ezert kulfoldon nem is ertik, tehat nem igazan lehet sikeres.

RÜF Creative Commons License 1999.03.05 0 0 12
Az én kedvenc magyar filmem a RIPACSOK!!! Ha nem láttam legalább 50-szer, akkor egyszer sem.

Az idei filmszemlén az Egy tél az isten háta mögött, Az alkimista és a szüz, a 6:3 és a közel a szerelemhez tetszett a legjobban, de volt egy-két nézhetetlen.

Az Európa expresszen jókat lehetett röhögni, hogy milyen béna, mekkora égés. Amikor lelőtték az egyik rossz-embert, hatalmas tapsvihar tört ki a nézőtéren. Na, szóval nem lehet komolyan venni.

De az Ámbár tanár úron mégcsak nevetni se lehet, annyira szánalmas.

Bocs, ha valakinek a lelkébe gázoltam!

mash Creative Commons License 1999.03.05 0 0 11
6-3
Eperjes
Király!
manga Creative Commons License 1999.03.05 0 0 10
es az uj magyar filmek?
a dobo katasok

jeez, micsoda mellenyulas?

miert eroltetik azt ami nem megy?

en ugy orulnek ha meg tobb ilyen egeszseges erotikas filmet csinalnanak.

komolyan

jégtörő Creative Commons License 1999.03.05 0 0 9
Az igazi magyar filmek kiválóak.
Amelyik valami amerikai, brazil mintára készül, az viszont rendkívül vacak. Lásd sorozatok, Koltay utólsó filmjei, stb.
Ambipotalamusz Creative Commons License 1999.03.05 0 0 8
nalam Egeszseges Erotika uralkodik:DD
meg a zeneje is qrva jo> szintetizator puttyogas zene mikozben a koltai motorozik, hhahaaa, az uber kewl

na meg a Limbo Hinto!!!!

Előzmény: manga (-)
Planney Creative Commons License 1999.03.05 0 0 7
Jenoke:
Egyetertunk.

Planney

Előzmény: jenőke (3)
Ambipotalamusz Creative Commons License 1999.03.05 0 0 6
nana boxmeccs lesz, aktiv Baratok Kozt nezo vagyok, nekem teccik nagyon. bugyutabb mint a fold, de natyon kedves:))

egyebkent azzal nem ertek egyet, hogy a magyar filmeket nem lehet mas nyelvre leforditani, Jancso filmjei pl a 60-as meg 70-es evekben is iszonyu sikeresek voltak nyugaton (mondjuk foleg a politikai uzenet pikanteriaja miatt, gondolom en)

egyebkent meg miert kellene ennek definicio szerint igy lennie? nincs igy, a cseh filmek is sikeresek tudtak lenni egesz juropban. A Kolja c. film meg asszem meg oszkart is kapott, legalabbis jelolve volt.

Melody Creative Commons License 1999.03.05 0 0 5
CapitianMorgan
Teljesen igazad van, mert itt az USA-ban is leadtak a Sose halunk meg cimu filmet, es egy amerikai sem ertette, ill. fogalmuk sem volt, hogy mirol szol.
A forditasokrol nem is beszelve, pl. a Koltay nem egyszer hasznalja emberre, becezes keppen, hogy "husikam" ezt leforditottak ugy, hogy "kolbasz" ebbol, mit ert meg egy kulfoldi? Semmit!
Előzmény: CapitainMorgan (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!