Keresés

Részletes keresés

János th Creative Commons License 2021.07.07 -2 0 55

9 éve élek Thaiföldön. Ha valakit érdekel, szívesen segítek nyelvtanulásban. Egy kis nyelv ismerettel, időnként sokat lehet spórolni a thaiföldi tartózkodás során. thailanguage.snj@gmail.com

Pontikos Creative Commons License 2015.11.10 0 0 54

Jártamban-keltemben találtam, hátha valakit érdekel: eladó magyar ÚTIKÖNYV.

dorimanocska Creative Commons License 2015.08.13 0 0 53

Sziasztok! Thai baht-ot vennék Budapesten 0630-3534678. 

schvenci Creative Commons License 2015.05.27 0 0 52

Vennék thai baht-ot 7,5 Ft-ért

20 2667088

maeve28 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 51

Thaiföld hátizsákkal??? oldal sokkal jobban pörög,én ott érdeklődnék!

Előzmény: Kissvivienn722 (50)
Kissvivienn722 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 50

sziasztok!

ez evben fogunk kiköltözni Thaiföldre , Hua hin -ra a volegenyemmel. Erdeklődnèk hogy van-e már valaki aki kint èl? S ha igen , mik a tapasztalatok ?

Udv mindenkinek ! 😊✌️

gerimaster96 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 49

Ha van kedvetek nézzétek meg blogomat, most jelenleg Angliáról kerülnek föl posztok de hamarosan Thaiföld és azon belül :Bangkok, Pattaya, Phuket, Koh Samui, Koh Tao, Koh Pangan, Ayutthaya és Phi-Phi következik! :)

 

http://wondersofjourney.blogspot.hu/

 

 

Sange:) Creative Commons License 2009.06.05 -1 0 46
Sziasztok,
1580 Baht elado kozeparfolyamon.
Legyszi emailben erdeklodjetek. Cimem:
agnes.dorka@gmail.com
Koszi
Sange:) Creative Commons License 2009.06.05 -1 0 45
Sziasztok,
1580 Baht elado kozeparfolyamon. Tudom, nem tul sok...
Legyszi emailben erdeklodjetek.
agnes.dorka@gmail.com
Koszi

pere1 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 43
Szia!

Én csak a kint élő ismerőseimet idézni.Aki ki akar települni,az menjen ki párszor és érdeklődjön a helyszínen,majd ha még mindig tetszik,akkor egy kicsit hosszabb időre,hogy megízlelje,milyen amikor nem turista.
A pattayai kórház -amiben én voltam- messze normálisabban nézett ki,mint a magyar kórházak.A thai orvosokról azt olvastam,hogy jól képzettek.
Az utazas.comon jobban pörög a thai topik,ott sokan vannak,akik kint élnek,ők biztos megfelelő válaszokkal tudnak segíteni.
Előzmény: TOPMAN (42)
TOPMAN Creative Commons License 2009.04.05 0 0 42

Szevasztok!

 

Elhatároztuk a párommal, hogy kiköltöznénk Thaiföldre, Pattayára, és most az információ gyűjtés szakaszában vagyunk, ezért lenne pár kérdésünk, és ha valaki tud, akkor megköszönnénk, ha válaszolna.

 

Condo megvásárlásában gondolkozunk. Szerintetek ez állandó lakhelynek megfelelő lenne, mennyire nyugalmas egy ilyen házban lakni egy család számára? Egyelőre ketten vagyunk. Ilyen condo-ban kis testű kutyát lehet tartani? A portaszolgálat visszafoghatja a zajos albérlőket, ha egyáltalán jellemző az ilyesmi, illetve a falak zaj szempontjából szerintetek jól szigeteltek? Egy ilyen lakásnak (30-40nm-es) mekkora a havi rezsije és milyen tételekből áll? Itt is van közös költség, és ha igen mennyi átlagosan, ahol porta, net, kábeltv, medence, fittness terem van, és újépítésű. Ezek lennének a vásárlási szempontjaink. Ahogyan másoktól hallottam, 6-7 MFt-ból már lehet szépen berendezett condot venni, ezzel szemben, a thai ingatlan oldalakon ezért az árért elég rossz állapotú lakásokat láttunk. Szerintetek az irodák tesznek rá nagy hasznot, és kint személyesen esetleg olcsóbban lehet vásárolni? Ha igen hogyan célszerű, és kitől venni például Pattayán? Milyen Pattayán az egészségügy, mert családalapítás előtt állunk, mennyire biztonságos például ott szülni, és van e profi korház, és milyen képzettek az orvosok, az orvosi ellátás külföldiként, mennyire drága, vagy hogyan működik mindez? Célszerű thai bankszámlaszámot nyitni az ügyek gördülékeny intézéséhez? Robogó vásárlásában gondolkozunk, és ezekkel közlekednénk, kell valamiféle vezetői engedély, és egy új egyszerű robogó milyen árban mozoghat? Ha esetleg bútorozatlanul veszünk condot, kedvezőbb árra jön ki, ha mi rendezzük be? Vannak Pattayán bútorboltok és mennyire drágák az árak, és a szállítási költségek? Repülőjegyet hol tudnánk megvenni a legkedvezőbb áron Budapestről kiindulva?

 

Várni válaszaitokat!

niko.g Creative Commons License 2008.02.27 0 0 41

Sziasztok!

Phuket-re utazóknak:

Ajánlanék egy korrekt taxist Aki sokat szállított minket,utolsó nap pl.  Phuket- Krabi között,a "szokásos" 4000 Bath helyett 1800-ért.

 

Név:  Mr. CHETSADA THONGJERM (Jet)

mobil: + 66 898222484

mrspici Creative Commons License 2007.03.10 0 0 40

Szia, mi július 9-től 14-ig leszünk Samuin. Mit tudsz ajánlani?

Köszi, mrspici

Előzmény: searay (39)
searay Creative Commons License 2007.01.17 0 0 39
Sziasztok!

Ha Koh Samuin jártok akkor mindenben tudunk segiteni. Vannak olcsó kiadó apartmanok és minden másban is tudunk segiteni.

Mail: justdive@gmail.com

thai telszám: 0816915480

Külföldről a 0066816915480
esztirock Creative Commons License 2007.01.13 0 0 38

Sziasztok!

A legolcsóbb repjegyet az Egyptairnál tudjátok megvenni!Én lecsúsztam róla sajnos mert későn kezdtem nézni az árakat!Én február 4-én indulok az Aerovivával 50ezerrel drágábban és 2szeres átszállással!:(de már nagyon várom!

Tud nekem valaki segiteni abban,hogy bungalót vagy valami szállást hol kaphatok olcsón Phuketen vagy Krabin?

WWW19 Creative Commons License 2007.01.06 0 0 37
természetesen a 767-300-asra kérdezem!
WWW19 Creative Commons License 2007.01.06 0 0 36
Kedves fórumozók!!! kérdésem lenne, hogy ki utazott már Aerosvittel és melyik sorban ült????? mert állítólag a turista osztály első 1-2 sorában nincsenek ablakok, hiába jelzi az ábra, és hiába ablak mellé foglalják a jegyek, mégsincs abalak.....
valaki tud erről valamit?
köszi
mmango77 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 35

SOS eladó thaiföldi (Budapest-Bangkog) repjegy, 2db, malév charter (oda-vissza), 2007. jan. 9 indulással, jan. 17 érkezéssel, kedvezményesen 130 000+illeték/fő áron. Hívj, ha érdekel: 30/3429598 

brigi12 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 34
Az Aeroviva honlapján láttal repülőjegyet Bangkokba már 77.000 Ft-tól 2007. májustól.
Előzmény: berci555 (33)
berci555 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 33
köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.02 0 0 32

Állítólag az Egyptair kairói, vagy az AeroSvit kijevi átszállással olcsóbb.

Keress rá ezekre a légitársaságokra a Thaiföld hátizsákkal topikban.

Előzmény: berci555 (31)
berci555 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 31
Nézegetem a thaiföldi repjegyeket, de 200e f-nél (Bécs) nem találtam olcsóbbat. Lehet ennél olcsóbban jegyet szerezni?
Ha jól emlékszem nyár környékén fapadosok is indítanak olcsóbb járatokat, de még nem jelzik őket.
Esetleg valamilyen keleti nagyvárosbani átszállással le lehet nyomni az összárat? (Ahogy néztem ott némileg olcsóbbak az árak.)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.01 0 0 30
4 magyar sérült meg, 1 nagyon súlyosan.Kik ők és melyik utazási irodával utaztak?
Előzmény: _fawlty_ (29)
_fawlty_ Creative Commons License 2006.12.31 0 0 29
Most mondta a CNN, hogy egy magyar is megsérült a robbanásnál
Quador Mortis Creative Commons License 2006.12.27 0 0 28

"Nem tudom, hogy az általad említett BKK - reptér transzfer díjat honnan vetted, de nekünk tavaly és idén is max.200 B volt."

 

 Persze.

 Ráadásul halkan megjegyzem, hogy ugye ott a rendes reptéri busz, az 6 baht fejenként. Ha valaki csóró, és spórol, akkor ne vagizzon, ha meg vagizik, akkor fizesse ki az árát.

 

 Ez a kenray nevű srác az az igazi rosszfajta turista.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: E/ke (26)
Quador Mortis Creative Commons License 2006.12.27 0 0 27

 "Pár lve még jó és szép volt, most már egy lehúzós ország lett... Menjetek helyette inkább Malájziába vagy Vietnámba."

 

 Vietnámba, mert az nem lehúzós? Hehe. Te nem tudod, mit beszélsz :-)

 

 Thaiföld abszolút egy visszafogott ország, csak egy vietnámi taxis volt képes arra, hogy annyira kihozzon a sodromból, hogy az úttest közpén üvöltözzek vele, miután 2 perc alatt két különböző és egyenként is roppant pofátlan módon próbált átverni majd adni az ártatlant.

 

 Thaiföldön ezzel szemben bepróbálkoznak, aztán ha nem sikerül, nem sikerül, no loss of face.  Persze, a turistát át próbálják verni, de hát ugye mit várnak  a "farangok" akik gyakran csak kurvázni járnak oda. Meg aztán nem Siófokból kell kiindulni a magyar turizmus viszonylatában sem...

 

 

Előzmény: kenray (18)
E/ke Creative Commons License 2006.08.23 0 0 26

Nem tudom, hogy az általad említett BKK - reptér transzfer díjat honnan vetted, de nekünk tavaly és idén is max.200 B volt. Nagyon egyszerű: be kell kapcsoltatni  a taxiórát :o) Ja és ha nagyobb volt a forgalom max. 10-20 B-al került többe egy-egy út, azt gondolom ez azért kibírható összeg!

Phi-phi-ről: tény, hogy a cunami letarolta a pálmafákat, de jónéhány fiatal facsemetét láttunk, tehát igyekeznek. Ugyanezt tudom elmondani a házakról is, nem is láttunk olyan épületet amihez egyáltalán hozzá sem nyúltak. Sznoriztunk is, de egyáltalán nem volt csalódás - rengeteg szebbnél-szebb halat láttunk....

 

Tehát kenray hozzászólásával ellentétben én mindenkit bátorítok, hogy igenis menjetek Thaiföldre, mert csodálatos helyeket láthattok és szerintem egyáltalán nem lehúzós ország, bár mindenkinek más-más a pénztárca mérete, de pont az a klassz abban az országban, hogy mindenhol, mindenki megtalálja a számára kifizethető kategóriájú szállást, éttermet stb.stb.

Előzmény: kenray (18)
mrspici Creative Commons License 2006.08.11 0 0 25
Jó bizony! :) Járnak majd a fórum fele, hogy megosszák a tapasztalataikat velünk? Engem nagyon érdekelnek a nyári időjárásra vonatkozó hírek, mert mi jövő nyáron mennénk 1 hónapra. (időben kell elkezdeni agyalni... :)) )
divehard Creative Commons License 2006.08.10 0 0 24

Az én ismerőseim pont most úton vannak. Jó nekik:-))

Előzmény: mrspici (23)
mrspici Creative Commons License 2006.08.10 0 0 23
Úgy tűnik...:( élesszük fel! Ki akar nyáron jönni Thaiföldre?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!