Keresés

Részletes keresés

gubike Creative Commons License 2005.11.06 0 0 42
1995 októberében az előző munkahelyemen. Az első komoly feladatom az volt, hogy vak gyerekek hipoterápiás rehabilitációjáról keressek anyagot. Merthogy az interneten minden ott van. Csomó idő ráment a modem miatt, meg mert keresni sem tudtam, végül úgyis csak angol szövegeket találtam, amivel a nővér nem boldogult.
ladasamara Creative Commons License 2005.11.06 0 0 41
1995-ben az egyetemen. de 1996 karácsonyára megleptem magamat 28,8-as modemmel, amely 28000 Ft volt, azaz egyhavi keresetem. Az internet előfizetés telefonszámla nélkül havi 5000 Ft volt. Azért engedhettem meg, mert szüleimmel éltem
Előzmény: david31 (40)
david31 Creative Commons License 2005.11.06 0 0 40
Kb. fél 5 óta, mert felébredtem, a fenébe is ! :-)))

Egyébként ha jól emlékszem a munkahelyemen 1996-ban volt először internet elérés, de csak e-mailezésre használhattuk. Kedvenc lapomban, a Magyar Narancsban akkor már folyton az Internettoról volt szó, ezért feliratkoztam a hírlevelükre, mert akkoriban olyan is volt, a weben megjelenő cikkeket, híreket kivonatosan elküldték levélben is.
Aztán 1998 januárjában lett olyan, hogy a webhez is hozzáfértünk, azóta meg nincs megállás.
Előzmény: ARIBOY (39)
ARIBOY Creative Commons License 2005.11.05 0 0 39
A kérdés továbbra is az,hogy mióta netezel?
ARIBOY Creative Commons License 2005.08.03 0 0 38
Hogyan kezdtetek netezni?
e_dora Creative Commons License 2005.07.31 0 0 37

nincsmit:)

Előzmény: ARIBOY (36)
ARIBOY Creative Commons License 2005.07.30 0 0 36

ersekdora:Köszönöm,az infot,igy legalább azt is tudom,melyik volt az első magyar nyelvű weboldal.

ARIBOY

Előzmény: e_dora (35)
e_dora Creative Commons License 2005.07.30 0 0 35
e_dora Creative Commons License 2005.07.30 0 0 34

egyetemi halozat volt nem modem, viszont csak gopher meg hasonlok..

(a webet csak 89ben talaltak fel, eleinte nem ismertem/nem volt

http://inventors.about.com/library/inventors/blinternet.htm)

 

ps: a nicknevemen szeretem ha szolitanak ugy, ahogy en irom)

Előzmény: ARIBOY (33)
ARIBOY Creative Commons License 2005.07.30 0 0 33
Érsek Dóra:Gondolom,akkor tájt még kevesebb magyar nyelvü weboldal volt,a hálón?Na meg nyilván "modemmel"neteztéél?
Előzmény: e_dora (32)
e_dora Creative Commons License 2005.07.30 0 0 32
1994-ben, BME.
ARIBOY Creative Commons License 2005.07.30 0 0 31

Sziasztok!

 

6 éve kezdtem el netezni.

Siretokkor Creative Commons License 2004.05.06 0 0 30
Kozepiskolas koromban. Milyen regen is volt az! Es meg mindig ittvagyok.
KGabi Creative Commons License 1999.10.02 0 0 29
Sziasztok!
Én márciusban kezdtem. Sikerült rábeszélnem a főnökömet, hogy hasznos lenne a cégünknek az internet hozzáférés. Nagyon kicsi a cégünk, és a profilunk nem igazán kíván ilyen "extrákat", de meglett. A gond az volt, hogy a 2 db telefonvonalunkból 1-et állandóan lefoglaltam, úgyhogy vettem egy modemet itthonra, azóta többnyire ezt használom. Csak azóta a telefonszámlák kissé borsosak lettek:(
JnsÚr Creative Commons License 1999.10.02 0 0 28
Idén februárban kezdtem el az internetezést. Hogy mi vitt rá az elkezdésére, őszintén szólva már nem is tudom. Valószinűleg hosszadalmas folyamat volt, megittam a reggeli kávémat és arra gondoltam, hogy miért ne!! :))
Előzmény: vega (-)
MokaRudolf Creative Commons License 1999.10.02 0 0 27
En kb 4 eve kezdtem el az egyik munkahelyem szamitogeperol. Azota sikerult egy masik cegem Usr ID, es PassW megszereznem igy most otthonrol azon keresztul surfolok.
Apropo, ez az account nem sokara le fog jarni, VKI tudna meg tudna szanni egy lelekes internettelot UserID-vel + Passwordel.
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.02 0 0 26
:-)
Előzmény: vega (24)
Latya (K.L.) Creative Commons License 1999.10.02 0 0 25
Én 1996-ban, mivel kedvenc együttesem a KFT internetes koncertet hírdetett. El is kezdtem érdeklődni, de no password, 386-os gép.....Aztán kicsit később 96 novemberében az azóta megboldogult TITÁSZ előfizetője lettem. 2400-as modemmel, 386-os géppel.......Később 19.2 meg 486 lett, de nem volt látványos a javulás...Szegény szolgáltató nem brillírozott..
Aztán azóta kicsit felfejlődtem, de a www.kft.hu honlap alapján próbáltam ki az internet sok oldalát, Chat,Netmeeting,stb.....
Addig is éljen az ujáalakult KFT, és a remek honlapja...
vega Creative Commons License 1999.10.02 0 0 24
Örülök, hogy feltámadt ez a rég elfeledett topic. Csak igy tovább.
De jobban örülnék, ha egyesek nem valótlanságokat irkálnának ide.

>Aztán elkezdtem kalandozni, rátaláltam néhány gamesite-ra. Az egyiket >lyól megreklamáltam emilben, a csávó meg visszaszólt, hogy nem >keserítsem már el.
>Az emil párbajból kiderült, hogy djúker. Néha le is nyomott modemen át, >de nem nagyon.. :-)

Ja, persze. A Római Birodalom is csak egy kicsit bukott el, és csak néha.....

CaveMaN Creative Commons License 1999.10.02 0 0 23
Nos, talán valamikor 1994-ben? A fene emléxik már rá... Elsőéves főiskolás voltam, s vége lett a legeslegelső félévnek. Vizsgaidőszakban egyik ismerős mutatta meg, na akkor kezdődött az egész... :o)

Irc-vel kezdtük, a Mosaic szörnyű lassú volt 9600-on :o) Pláne egy egész főiskolának, még szerencse, hogy alig 10-en használtuk... Sikerült egy egész félévét irc-zni, MUD-ozni tanulás helyett. :o))) Akkortájt a #magyar -on is csak 10 fő volt az átlagos társaságméret :o))) Onnantól kezdve indult meg "hanyatlásom"...

CaveMaN

Som-Som Creative Commons License 1999.10.02 0 0 22
1993-ban dolgoztam a SOTE egyik számítóközpontjában, de csak utólag tudtam meg, hogy az a gép, amin legtöbbet dolgoztam, Interneteléréssel rendelkezett. Senki nem tudta, hogy mire is jó az, úgyhogy nem mondták.

1995-ben úgy döntöttem, hogy kéne egy e-mail cím, mert minden volt középiskolai osztálytársamnak volt, és ezen tartották a kapcsolatot. Első levelem mélyértelmű szövege ez volt: "Fatal error, Som-Som on board.".

Még azévben láttam, hogy valami szines bigyót nyomogatnak az emberek, amiről később megtudtam, hogy ő a Netscape Navigator 2.0. Azt is megtudtam, hogy be lehet olyat is írni, hogy www.ibm.com, és akkor tök jó. Aztán láttam mások képernyőjén valami Yahoo!-t, vagy mi a frászt, hát beírtam, hogy www.yahoo.com, és oda meg vissza voltam tőle. Szépen lassan elkezdtem felfedezni a Web világát. Aztán jött az ftp, telnet, meg a többi is, de ezek már nem ráztak meg annyira.

Aztán szépen kezdtem megtanulni, mi is az a HTML 3.2. Megismertem a TCP/IP lényegét (ez mondjuk több éves folyamat volt). Aztán jött a JavaScript, HTML 4.0, BSD socket (micsoda elosztott rendszereket csináltunk a fősulin mindenféle CORBA meg DCOM nélkül!). Linuxon meg NT-n lett saját házi webserverem, persze nem hálóra kötve, csak kísérletezgetéshez. 1998-ban ehhez még jöttek a szerver oldali scriptek, titkosítás, de ez már igazán nem a kezdetekhez tartozik.

Csevegésre viszont csak az e-mailt használtam, az IRC nem nagyon jött be nálam. Igazából az iNTerNeTTo Törzsasztal vonzott engem a csevegéshez, mert itt nemcsakhogy sokat és jó hosszan beszélhetek önmagamról (na jó, néha másokra is figyelek), hanem az okoskodásaim meg is maradnak. Később rájöttem, hogy az anonymitás nem feltétlenül jó, mert a barátaim, ismerőseim nem ismernek fel, így váltottam az általuk ismert Som-Som névre.

joy Creative Commons License 1999.10.02 0 0 21
'96 kora nyarán indult a helyi msmail háló, a 2. naptól jelentéseinket azon küldtük. 1 hónap múlva föl lehetett számolni a napi 25-30* 2-3 oldalas faxomtelizést... Egy nap főnököm - nem a Főnök - Azt javasolta, egy adatbázis-eléréshez kérjünk Tcp-ip címet. Én tölhettem ki a megrendelőt! Persze, hogy beXeltem a teljes internet-elérés, és az Emilt is.
Hát így kezdődött...
Sokáig nem adtam ki az Emilcímet, mert tartottam a náthától, de - mert az üzemi hálózaton keresztül rengeteg fertőzést kaptunk, aminek többségét sikerült még a baj előtt kikúrálni - úgy döntöttem firkálok az Ito-Tasztalba, miután már yóóófél éve olvasgattam. Azután yöttem az Idexxel, mert útálom a hatalmi erőszakot!
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.02 0 0 20
Valahogy úgy kezdődött, hogy a szomszédos cégnél (az irodaházon belül) az egyik haverom kikaparta, hogy csatlakozzanak fel a netre.
Mivel egy telefonközponton voltunk, rövidesen nekem is betekintésem lett a háló világába a Cserve szemüvegén át.

Az internet egyáltalán nem fertőzött meg, pedig féltem tőle, hogy szokássá válik. Így aztán néhány hónap után feladtam, az óvatosságot és a kiszámított mértékletességet. "nem veszélyes, lehet vele is meg nélküle is élni" gondoltam.
Így lettem netfüggő. :-) mert feladtam az óvatosságomat.

Aztán elkezdtem kalandozni, rátaláltam néhány gamesite-ra. Az egyiket lyól megreklamáltam emilben, a csávó meg visszaszólt, hogy nem keserítsem már el.
Az emil párbajból kiderült, hogy djúker.
Néha le is nyomott modemen át, de nem nagyon.. :-)

Viszont tudta a srác, hogy a Blade Runnernek két verziója van....

Utána rátaláltam a törzsasztalra és végül be is kapcsolódtam.

G.B. Shaw-al szólva, a törzsasztalozásról leszokni a legegyszerűbb dolog a világon. Nekem már legalább 4-szer sikerült :-))))))

bye

Donneck

Ui.Azt a djúkeres csávót vegának hívták, meg volt egy vegaonline nevű weblapja is. Tuggya valaki mi lett vele ? :-)
Amikor legutóbb ott jártam,(1,5 éve) az volt rá kiírva, hogy "kis türelmet" vagy valami ilyesmi :-)))))))))

Előzmény: vega (-)
alejandro_magno Creative Commons License 1999.10.02 0 0 19
'95-ben lehetett. A cégnél a kiválsztottaknak volt hozzáférése. Meg a hackereknek. :)
Az egyik ilyen haverom letöltött valami Netscape nevű hülyeséget a DX66-os szolgálati gépemre. Eleinte játékok, szoftverfrissítések, tutoriálok, újságok, az elmaradhatatlan szex, aztán kiderült, hogy van egy félelmetes Forma1-es adatbázis, ...
Az új fejezet tavaly szeptemberben kezdődött: az egyik (lány)barátom mondta, hogy miért nem próbálkozok meg a társkereséssel a NETen is... Nosza! GoTo Altavista; Search "rskeres"; Find sokminden, még társkereső szolgáltatók is, de a legmókásabb vmi "Internettó Törzsasztal" nevezetű baromság volt. Éjszakába nyúlóan olvasgattam, majd egy hónap múltán már írtam is. Amikor az Index beindult ide szegődtem, bár néha elmegyek a döcögő Internettó Tasztalra is ....
Barney Hendrickson Creative Commons License 1999.10.02 0 0 18
1994 őszén egy VAX-ra kötött soros VT52 terminál előtt bámultam a hash-okat.
Azóta is nosztalgiával használom a command-line ftp klienseket. A funet akkor még kimerithetetlen adatforrásnak tünt.
jo_lenne_tudni Creative Commons License 1999.04.09 0 0 17
Harmadeves vagyok a BME villanykaran, szoval 1996 ota.
Wolverine Creative Commons License 1999.04.07 0 0 16
Anno, nem is olyan rég, kitört az Internet-láz. Hirtelen sokan beszéltek róla, még többen tátott szájjal bámultak, a legtöbben meg csak sóvárogtak. Aztán a magyar egyetemeket felszerelték vele és a Kormány látta, hogy ez jó (meg rájött.ek, hogy muszáj lesz használni, különben lemaradunk még egy területen...), úgyhogy elindították a Sulinet-programot. Ennek keretén belül 1998. áprilisában a Kanizsai Dorottya Gimnázium is kapott egy vadiúj, Internetttel ellátott géptermet. A negyedikes számítástechnika fakultációsok (akik hónapokkal előtte véletlenül hallottak a dologról és azután epedve várták a pillanatot) egy órájuk végén bekönyörögték mgukat. Egyikük, aki biztosra vehette már akkor felvételét az ELTE vegyészei közé (minden álszerénhség nélkül tényleg tutira mentem és mehettem), korábban olvasgatta a(z azóta megboldogult) Kurír Ifipark iNteRNeTTóról levett híreit, szintén köztük volt - na ez voltam én. Ha jól csal az emlékezetem, egy KöMaLból kiolvasott amerikai csillagászati oldallal kezdtem. Kb. három héttel később egy F1-őrült jó haver (aki bár nem volt faktos, de netezni bekéretőzött), talált egy F1-es topicot az iNteRNeTTo pécsi mutációjában. Később, mikor (a Pécsett Wolverine nickkel bemutatkozó) hősünk rájött, hogy a jó öreg Ludens tényleg elég öreg és ezzel összhangban lassú (pláne 3/486-os terminálokkal), egyszer ráunt a hosszú pécsi letöltésre, Stopot nyomott és az iNteRNeTTo címét ütötte a Location sorba. Valahogy így kezdődött. Bye
Törölt nick Creative Commons License 1999.04.06 0 0 14
1996
DrDexter Creative Commons License 1999.04.06 0 0 13
Talán '91-93 - ban kezdtem UNIX tanfolyam alkalmából. Eleinte a GOPHER volt a kedvenc. Úgy emlékszem, lélegzetelállítónak tartottam. (Saját: Compuserve)
rutyi Creative Commons License 1999.04.05 0 0 12
Nálam ez nagyon hosszadalmasan ment.
Mindenek előtt bementem az Elenderhez ,és előfizettem.
Hát ez volt internetessé válásom hosszú történénete.Az Internettóra ugy akadtam rá ,hogy az Altavizslán kerestem valamit és ez is szerepelt a találati listában.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!