Keresés

Részletes keresés

Mikulas Creative Commons License 2000.08.23 0 0 9
Index (active desktop ;-)), HCGamer (online), MagyarNarancs, Nepszabi, PCGuru, Kreten (papir)

Index: legjobb, legfrissebb, jo dumaju cikkek, pont, ami erdekel, pont a jo hangnemben.
HCGamer: no commet
MaNcs: nagyon jo dumak, vallaltan szubijektiv es ez a legjobb. Best kulturalis ajalnlo, legjobb politikai cikkek
Nepszabadsag: a leg obijektivebb, amit ismerek. Kis agytorna
PcGuru, Kreten: szaklap :-)

Tappancs Creative Commons License 2000.04.18 0 0 8
Magyar Nemzet, Népszabi, Napi, Világgazdaság, HVG, Figyelő, Newsweek, Krónika (Kossuth) valamint kedvenc URL-jeim a hálón. Tévét már több mint fél éve nem nézek. Egyre inkább figyelek a környezetemben elhangzó véleményekre és itt a fórumon a Törzsasztalra meg a Politikára. Ez utóbbiak esetén sokkal sokkal inkább én magam csócsálom meg az infót és nem a félkészre-emésztettet kapom. Szeretek régi szálákat újraolvasni és fölhozni.
hegyivadasz Creative Commons License 2000.04.18 0 0 7
En olvasom a Magyar Nemzetet, a Nepszabadsagot,a Vilaggazdasagot, a HVG-t, ha otthon vagyok megnezem a Napkeltet, nezem a CNN-t, vagy ami epp adodik a szallodaban es nem utolsosorban jarok ide a Forumra. Ha valami friss hir elkerülte volna a figyelmemet, itt biztos megjelenik egy uj topic formajaban.
Messziröl kerülöm a Magyar Hirlapot. Tul jol kiismertem es az egeszsegem többet er. :))
Hosurg21 Creative Commons License 2000.04.18 0 0 6
Endorfinpapa!

Ha sikerül előrelépni angolban és tájékozodhatnékod támad: www.nypress.com/index.cfm -ről indulhatsz, és ne feledd ki a Taki's Top Drawer rovatot, hard copy-ban a londoni "The Spectator" hetilap, sajnos megvenni lehetetlennek tűnik MO.-n, de a British Council olvasótermében még talán megvan, ha Blair még nem tiltotta be. Magyar nyelven a Kapu folyóirat egyvelegeiben néha van érdekesség is.

kaviat Creative Commons License 1999.04.18 0 0 5
HJM :))

igy gondoltam én is Mesterem :))) de engem konkrét médiumok érdekelnek /persze az aki átlát a falon meg tenyeret olvas nem annyira :)) /.

mindenkinek :

illetlenség, de éjjel nem deffiniáltam az én hozzáállásomat, az én információs metodikámat /woww ez szép volt :)) /. nos : napilapok nem nagyon tudnak lekötni, hvg /bár mostanába kicsit bulvárra vette a stílust, vagy én változtam.../, figyelő /ezt inkább Évi of kaviat olvasgatja, én csak az összefoglalót hallgatom meg/, kicsi narancs, a villanyban mondtam hogy gyakorlatilag no TV, itt nettó és néha origo... nagynéha belesek a cnn.com-ba, de mivel nem vagyok egy Wsztr, a nyelvi korlátok miatt csak az álltalános vonulatokat szoktam detektálni...

és akkor a teoretika : mi az igazi történet, mit történt valójában. pártállás kapcsán viszonylag könnyen azonosít6ó az alkalmazott médium. értve ez alatt a népszabitól a hunniáig bezárólag : a sajtó ... tudom hogy nincs recept, illetve ha az ember előre +rágott kaját akar akkor mondjon le a pártatlan elfogulatlan információ forrásról... de ami érdekelne, mi az alapja a hirek terjedésének mi az algoritmus ? biztos vannak itt hozzáértő "informatikusok", akik a hirekkel foglalkoznak, neaggyisten tanultak is a dologról... még1szer / +'1* / hangsúlyozom, nem arról szól ez a topic hogy melyik újság miért szar /ilyen gondolm van már pár/, hanem hogy konkrétan ki hogy gyüjti az információkat. másrész annak is örülnék, ha valami szakmai tudományos háttér is kiderülne...

AndreWWW :))

igazad van, pontositanom kell, ami most konkrétan érdekel : a közélet, politikai események, és ami generálisan a napi közhangulatot alakítja... jogos hisz a zenei élet híreit szintén máshonnan szedem, továbbá olvasgatom a hcgamer-t, belesegetek egy halom hardware cuccba, fenn vagyok a csillagász levlistán... és persze nézelődöm erre arra....

SzaSzE

Manci néni rules :)))

kav]t4

Előzmény: HJM (3)
SzaSzE Creative Commons License 1999.04.18 0 0 4
Manci néni a földszint kettőből istenien tájékozott.... ("Képzelje fiatalember...", "Ahhoz mit szól...", stb.)

:-)))

HJM Creative Commons License 1999.04.18 0 0 3
Elfelejtettem valamit..

És ha úgy gondolod, hogy valamit holtbiztosan tudsz és igazad vagyon, írd be ide valamelyik topicba....és seperc alatt bebizonyítják(juk), hogy hülyeség az egész....;-)))))

Előzmény: HJM (2)
HJM Creative Commons License 1999.04.18 0 0 2
Lyééééééé, kavi a politikkában????
Ugy látszik megfertőzőtt a bográcsolás :-)))))))

A kérdésre:
Olvass és nézz össze-vissza mindent, és ne higggy el senkinek semmit...;-)))

Persze a kapcsolati tőke sem árt, ha van ;-))

Előzmény: kaviat (-)
AndreWWW Creative Commons License 1999.04.18 0 0 1
To: kaviat

Az csak attól függ mi érdekel.

jo_lenne_tudni Creative Commons License 1999.04.18 0 0 0
Tv, ujsag hijjan marad a halo...

A nepszabit, a hirnetet es az iNteRNeTTot szoktam olvasni. Na es persze a Tasztalt. Sok minden derul ki ott is.

Egyebkent meg nullas. Tolem az elso.

kaviat Creative Commons License 1999.04.18 0 0 topiknyitó
biztos van ilyen topic legalább 1000, de én nem leltem, ezért bátorkodtam... a kérdés magáért beszél : az érdekelne, ki milyen forrásból meriti a közéleti információit... a kérdés azért vetődött fel bennem, mert 1re nehezebben találok olyan sajtót, villanymédiát /értve ez alatt a tvket/ akármit, ahol számomra megbíz6ónak tünő információk vannak. az ilyen olyan kereskedelmi TVk +'több vér +'több halott mentalitását szomorunak tartom /erről számtalan helyen elmondtam/tuk már véleményünket, erre most nem akarok kitérni/. a sajtón pedig félelmem szerint nagyon érezni a pártpreferenciákat... tudom hogy idealizmus, és abszolút igaz, pártatlan hír nem létezik, de ennek ellenére, vagy talán pont ezért kiváncsi lennék, ki milyen forrásból dolgozik, hogy a napi rutinhoz szükséges közéleti infókat kicsipegesse ebből a hihetetlen méretü információ folyamból...

ui: remélem a jé 1 nullás hozzászoló jó részidőt fog futni :))

kav]4t

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!