Keresés

Részletes keresés

affenesetudja Creative Commons License 2001.12.05 0 0 129
Nekem is megy 143-mon a Kingston (Abit kt7a). Igaz, nem hasznalom 143-mon, mert az 1200 boven eleg szinte mindenre.
Előzmény: Cikasz (128)
Cikasz Creative Commons License 2001.12.05 0 0 128
Tévedtem, bocs csak 143-on megy....
Előzmény: Cikasz (127)
Cikasz Creative Commons License 2001.12.04 0 0 127
"Meg a Kingston se fog menni 147 MHz-en"

Ki mondta, hogy nem ennyin megy a ramom?????

én azt mondtam, hogy cas2-n megy 147mhz-en!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: affenesetudja (125)
affenesetudja Creative Commons License 2001.12.04 0 0 126
"Szerinted a kingston noname?? :)))))))
többek között az az igazán márkás ram!!!!!!!!!!!"

Mondtam az ellenkezojet? Leirtam, hogy en is hasznalok Kingston RAM-ot, mert a noname-ekkel megszivtam, meg alap 133 MHz-en is.

Előzmény: Cikasz (124)
affenesetudja Creative Commons License 2001.12.04 0 0 125
"CAS2 természetesen és 147mhz-en, turbo mode-on"

hat akkor meg mi a faszt varsz egy CAS3 133 MHz-re hitelesitett RAM-tol? Meg a Kingston se fog menni 147 MHz-en. Vegyel CAS2 150 MHz-est.

Előzmény: Cikasz (124)
Cikasz Creative Commons License 2001.12.04 0 0 124
CAS2 természetesen és 147mhz-en, turbo mode-on

"A noname 133-as RAM-okat tenyleg nem szereti, kizarolag markas RAM-mal szabad hasznalni"

Szerinted a kingston noname?? :)))))))
többek között az az igazán márkás ram!!!!!!!!!!!

Előzmény: affenesetudja (122)
KeFe Creative Commons License 2001.12.04 0 0 123
Ha nem teszi fel mondjuk a 4in1 drivert win98 ala akkor igen hamar ra fog jonni hogy kell az neki...
Előzmény: Várszegi Asztrik (117)
affenesetudja Creative Commons License 2001.12.04 0 0 122
"Én csak azt látom, hogy abit alaplapban nemmegy a ramom ASUS-ban viszont szakit :)))))))))))"

Nekem eddig semmi bajom nem volt az ABIT alaplappal, pedig mar tobb mint fel eve hasznalom (azonnal megvettem, amikor bejott Hollandiaba - eppen ott dolgoztam akkor). A noname 133-as RAM-okat tenyleg nem szereti, kizarolag markas RAM-mal szabad hasznalni. A Kingston-bol viszont amit eddig probaltam, az mind jo volt. Alap 133-as memoriasebesseggel hasznalod? CAS2 vagy CAS3 beallitassal? (a default a masodik; CAS2-t nem valoszinu, hogy birna regebbi Kingston RAM).

Előzmény: Cikasz (121)
Cikasz Creative Commons License 2001.12.03 0 0 121
Mivel nemtudok igazán angolul ezért nem olvasok ilyesmit. :)
Én csak azt látom, hogy abit alaplapban nemmegy a ramom ASUS-ban viszont szakit :)))))))))))

Bocsánat doktor tudor úr :DDDD
(viccelek nehogy megsértödj)

Jahh igen és az A7V133-as asus is KT133-as chipsetes :)))))

Előzmény: affenesetudja (119)
affenesetudja Creative Commons License 2001.12.03 0 0 120
Nem, semmi baj nem lesz belole. Csak arra mutattam ra, hogy nagyon ritka az olyan eset, amikor lefagy a gep a driverek hianya miatt.
Előzmény: Várszegi Asztrik (117)
affenesetudja Creative Commons License 2001.12.03 0 0 119
Nem, nincs ECC-tamogatas a KT7A-ban levo VIA KT133A chipsetben azaz tok folosleges ilyen RAM-ot hasznalni. Olvasd el a FAQ RAM-okkal foglalkozo reszet:

Does/will the KT7 support ECC RAM?
The KT7 will never support the error checking functionality of ECC SDRAM due to the limitation of the VIA Apollo KT133 chipset, although the RAM will work OK. ECC RAM therefore behaves like non-ECC RAM.

Előzmény: Cikasz (118)
Cikasz Creative Commons License 2001.12.03 0 0 118
Registered ECC-ek azok a 128-ok amiket használsz????????
Előzmény: affenesetudja (116)
Várszegi Asztrik Creative Commons License 2001.12.03 0 0 117
Akkor most?? Ezek szerint abból gond nem lehet, ha felteszi, igaz?
Előzmény: affenesetudja (115)
affenesetudja Creative Commons License 2001.12.03 0 0 116
"KT7A-RAID-em volt ,de pl nembirta a kingston ramomat"

Erdekes, en is 128-as Kingston modulokat hasznalok, es tokeletesen megy veluk a KT7A-RAID. Az igazan inkompatibilis RAM-ok listajat megtalalod itt.

Előzmény: Cikasz (100)
affenesetudja Creative Commons License 2001.12.03 0 0 115
AMD-nel is NAGYON RITKAN kell csak...

AMD rules!

Előzmény: Várszegi Asztrik (113)
affenesetudja Creative Commons License 2001.12.03 0 0 114
Altalaban semmi gond nem szokott tortenni, ha nem teszi fel. Viszont vannak olyan partikularis esetek, mint pl. a videodigitalizalas, amik egy ido utan kifagynak, ha nincsenek felrakva az alaplapi driverek. Tehat: ha "csak ugy" elszall a gep (meg egyszer mondom, csak ilyen speci esetekben, mint a capture szokott ilyen tortenni!), akkor a driverek hianya a magyarazat.
Előzmény: Várszegi Asztrik (109)
Várszegi Asztrik Creative Commons License 2001.12.01 0 0 113
Azért kérdeztem, mert az Intel-nél nem kellett ilyenekkel szarakodni...
Előzmény: Cikasz (110)
Simi a kis huncut Creative Commons License 2001.12.01 0 0 112
Nekem egy chaintech K7-es alaplapom van, ha az integrált hangkártyát használom, és winfos alatt mozgatom az egeret furcsa sercegést hallani, állat:)
trollcsi Creative Commons License 2001.12.01 0 0 111
ami lehetőleg nem béta :)
Előzmény: Cikasz (110)
Cikasz Creative Commons License 2001.12.01 0 0 110
Ezt most komolyan kérdezed????????
:))))
Ha 1 alaplaphoz adnak drivert akkor az általában ILLIK feltenn :))))))
Maximum annyit kell megtenni elötte, hogy keres az ember frissebb verziót belöle a neten !!!

Előzmény: Várszegi Asztrik (109)
Várszegi Asztrik Creative Commons License 2001.12.01 0 0 109
Hali!
Egy haverom kérdezte tőlem, hogy fel kell-e tennie az Abit KG7-es alaplapjához kapott drivert a Win installálása után vagy nem? AMD TB 1,4-ese van, nekem Intel, úgyhogy nem tudom... Én nem hiszem, de nem ismerem az AMD-t. Tudnátok segíteni?
Előre is kösz!
Cikasz Creative Commons License 2001.10.29 0 0 108
http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=12117&ido=3
KecSke Creative Commons License 2001.10.21 0 0 107
Azé röhögne vem, számításigényes cuccok, ahol nem csak az akkori vodoo1-es csodafegyver számított, 30%os bessességhátrányban voltak auzon a konfigom.. :D Emléxem a rinygózy is 1/3as idő alatt felbastódott ráh, mekk is lepődtünk..
Előzmény: maz (106)
maz Creative Commons License 2001.10.21 0 0 106
nem feltetlenul marketing termek...
anno, a p2 megjelenesekor (p2-233)
egy pentium233mmx rohogve legyalazta...aztan vegulis valahol itt ert veget az az architektura (p3-1g felett - persze minimalis valtoztatasokkal)

valahol el kell kezdeni a fejlesztest, es ebben az architekturaban iszonyu nagy a tartalek...persze mindez a szoftverfejlesztokon is mulik (sot!), akik ugye a minel rovidebb fejlesztesi idoket szem elott tartva basznak barmit is _valoban_ optimalizalni...majd megveszed a 2x olyan combos procit, ahelyett, hogy valoban programoznanak....

Előzmény: bayzee (104)
KeFe Creative Commons License 2001.10.19 0 0 105
"KT7A-RAID-em volt ,de pl nembirta a kingston ramomat, erre vettem ASUS A7V-133"

Jaja volt itt nelem is mindketto egyszere es az ABIT eleg szarfos volt. (Raadasul elrendezesileg is egy tragya...)

Előzmény: Cikasz (100)
bayzee Creative Commons License 2001.10.19 0 0 104
A P4 azonos órajelen még a P3-at se tudná megverni. Ez a proci marketing termék. Hála a nagy pipeline-nak jó sokáig lehet nyomni, kb 5-6 Ghz-ig is jó lehet. Az Athlonok egyenlőre biztosan nem mennek idáig. És hát egyszeri felhasználó csak Mhz-eket néz....

Az Nforce alaplapból tudtommal még nincs végleges példány.

KecSke Creative Commons License 2001.10.19 0 0 103
Állítólag azért adta ki a P4-et annak ellenére, hogy tudta: 30%-kal lassab lesz egy azonos órajelű P3/Athlonnál, mert az architektúra már nem tartalmazott további tartalékokat a frekvencia növeléséhez, vagy mi. Szal ahhoz hogy tovább bírják növelni a frekit, el kellett dobni sok mindent, és új dolgokkal kellett próbálkozni, amire még egy darabig nem lesz optimalizálva semmi, mert nehéz rá optimalizálni (a kib. hosszú pipeline-ra gondolok).

Ez állítólag hamarosan mekk oldódik, mert minden statban, ahol ki tutták próbálni a köv. generációs vmi northwood magos P4-et, azt merték írni, hogy a sima P4-hez képest 30-40!! %-kal gyorsabb lett (mese-mese... :D), ami bőven kipótolta a hiányzó SSE2-t... ]8)

Nah majd meglátjuk, a lényeg, hogy amíg ilyen nortwood-os gecó nem jelenik meg (2 giga alattiban nem gyártják már visszamenőleg..), addig NEM KELL VENNI P4-et... :D Elvileg ez nemsoká van, de faszse tuggya, a mai világban.. ;>

Előzmény: Prince Tybalt (102)
Prince Tybalt Creative Commons License 2001.10.19 0 0 102
Hat akkor viszont nem ertem az Intel miert adta ki egyaltalan a P4et ... Ha az uj architektura miatt lassabb mint az AMD. Nyilvan az SSE2 es a jovoben bekovetkezo valtozasok szoftver fronton, ahogy ez volt annakidejen a geforce al is. Kurva regota itt volt mar a piacon amikor kezdtek szallingozni a T&L tamogatasu jatekok es meg most sincs belole tul sok ...

A masik meg, lattal mar NForce tesztet ? Lassuak mint a csiga es hiaba van integralt MX benne meg ilyen finomsagok, elsodelege piaca valoszinuleg az irodai desktop pck lesznek, mert jatekra ill egyeb olyan munkahoz, amihez teljesitmeny kell egy darabokbol osszerakott high end cucc lazan verni fogja ..

Udv,
Tybalt

Előzmény: bayzee (101)
bayzee Creative Commons License 2001.10.18 0 0 101
Azért ez nem egészen így van. AMD-re optimalizált progik sincsenek. És az új Athlonokhoz képest az optimalizálás sem előny, mivel azok is jól vágják az SSE-t :)) Majd az új P4-ek (0,13 mikronosak) azok talán, de addig biztosan nem. És eddig sem jelentek meg P4-re optimalizált progik (pedig már majd egy éve itt van a piacon) szóval ez után sem fognak tömegével rendelkezésre állni (szerintem).

Lapkákból meg az Nforce-ra érdemes várni, az elég komolynak néz ki...

Előzmény: Prince Tybalt (99)
Cikasz Creative Commons License 2001.10.18 0 0 100
Irok mán énis ide :)))
Az Abit-ban csalódtam jól.
KT7A-RAID-em volt ,de pl nembirta a kingston ramomat, erre vettem ASUS A7V-133-at és az királyul száguld!! nincs vele probléma.
Az Abit-nak pl baja volt a V7700-as kártyámmal is, soxor nemindult...
Most nincs ez a probléma az asus-al. :)
Az epox meg az MSI sem olyan rossz, bár müködés közben nemnagyon láttam még csak neten teszt leirásban...
Meg az MSI-t nemisnagyon lehet kapni itthon, vagy igen??
Nemolyan ismert mert mindenki az ABIT-ot majmolja hogy húzza a prociját mint állat :)

uff én beszéltem..

Előzmény: Prince Tybalt (97)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!