Keresés

Részletes keresés

epl Creative Commons License 2011.07.11 0 0 891

Elméletileg a tojásrántotta abban különbözik az omlettől, hogy a a tojásfehérjét felverik hozzá, ettől könnyebb lesz egy kicsit. Illetve tesznek bele egy nagyon kevés lisztet is. Szóval amit csináltál az valami omlett szerűség.

 

Előzmény: pint (888)
sasanz Creative Commons License 2011.06.27 0 0 890

Te találtad fel!

Bár ennél fontosabb, hogy te etted meg, és hogy neked ízlett.

Nevezd el!!

Én az omlett nevett adnám neki, de hát nem én főztem, és ki mit főzött...  ugye.

Szoktam én is csinálni, gomba, zöldség, sonka, akármi jó bele. Garay téri piacon van egy hentes, aki maga pácolta füstölt libamellet is árul, minden eddig kóstolt sonkát ver, toronymagasan.

Előzmény: pint (888)
Sárkány Creative Commons License 2011.05.06 0 0 889

:-) Biztos van neve és nem te találtad fel... de jól hangzik. 

Előzmény: pint (888)
pint Creative Commons License 2011.05.01 0 0 888

ma tojásrántottát csináltam úgy, hogy a fehérjét kemény habbá vertem, és ebbe forgattam bele a sóval jól kikevert sárgáját. majd serpenyőben, lassú tűzön, fedő alatt sütöttem, amig az alja aranybarna lett, aztán óvatos megfordítás után a másik oldalt ugyanúgy. a végeredmény lényegében tojásrántotta, de a külseje ropogós, a belseje habos.

 

na mostan ennek van neve? vagy én találtam fel?

Sárkány Creative Commons License 2011.02.07 0 0 886

A jómúltkor láttam vmelyik boltban szarvasgombával ízesített különböző készítményeket. Olaj volt meg vmi dzsem aszem. Használta már ezek közül vki vmelyiket? Érdemes megvenni? Elég borsos az áruk, de ha jól használható és az ízük is átmegy beruházok.

ZsuR Creative Commons License 2011.02.03 0 0 885

Lehet mar nagyon keso - de a szodabikarbona citromlevel peppe keverve csodalatosan tisztit rezet.

Előzmény: griselle (851)
pint Creative Commons License 2011.02.02 0 0 884

felkockázott padlizsánt sütni (mondjuk salátához) nem triviális, ha simán olajra feldobjuk, szikkadt szivacs válik belőle.

 

padlizsánt felkockázunk jó nagy kockákra, mert összeesik. serpenyő aljára kevéske olajat öntünk, rá kb ugyanannyi vizet, majd bele só, bors és pirospaprika, kicsit összelocspocsoljuk, és rá a padlizsán. közepes lángon fedő alatt pároljuk, időnként átkeverjük (vagányok dobálva). amikor már puha, pár gerezd apróra vágott vagy zúzott fokhagymát dobunk rá, jól összekeverjük, és pároljuk további öt percig, de lehet kevesebb is, ha fokhagymásabbra akarjuk csinálni.

 

kihűtve salátába mehet, melegen köret lehet belőle, de akár főétel is mondjuk joghurtos tésztával, vagy mittudomén.

Sárkány Creative Commons License 2010.12.13 0 0 883

Gyakorlat teszi a mestert.... :-)

Előzmény: MáriaMagdolna (882)
MáriaMagdolna Creative Commons License 2010.12.10 0 0 882

 

Köszi Sárkány!

 

Az lehetett, szerintem is színhús volt, mert a szelet másik fele isteni lett.

Összesen sült majdnem vagy 2 órát.

Na majd legközelebb:)

Előzmény: Sárkány (881)
Sárkány Creative Commons License 2010.12.10 0 0 881

Nem tudok erre mit mondani. Lehet hogy öreg volt a disznó... :-) Én már jártam úgy, hogy vettem egybe tarját, de volt pár rész ahol tiszta színhús részek is rákerültek, és az bizony rágós lett. Azért mert kiszáradt. Ahhoz hogy miben sütöd nincs köze hozzá. Szerintem nem kell alá semmilyen zsiradék, csak egy csöpp víz, saját kiolvadt zsírjában kell átsülnie. A lényeg a lassan, kis hőfokon sütés. A lazítás, pácolás rövidíti a sütési időt, jobban át is sül.

Előzmény: MáriaMagdolna (880)
MáriaMagdolna Creative Commons License 2010.12.10 0 0 880

 

Helo,

 

Segítsen valaki, aki profi!

Fokhagymás tarját csináltam régebben serpenyőben, most sütőben.

Fólia alatt, 100-150 fokon. És amikor forrú, akkor nagyon puha a hús, de ahogy kezd kicsit kihűlni, a zsirral átszőtt részek isteniek maradnak, az egybe-zsírnélküli részek ugyanazon a szeleten kicsit rágósak. Étolajban sütöttem, lehet zsírban kellett volna?

Klopfolva és pácolva nem volt.

Sárkány Creative Commons License 2010.12.09 0 0 879

Jól mondod. Pörkölt, gulyás csak zsíros, csontos húsból az igazi. A gyulyáslevest oldalasból szoktam csinálni. Igazából a sült is akkor a legjobb, ha van rajt csont vagy valamennyi zsír. Csirkemellből pökölt gasztronómiai merénylet.

Előzmény: pint (878)
pint Creative Commons License 2010.12.09 0 0 878

ezeket a kajákat imádom, de

 

"Távolítsunk el minden felesleges zsiradékot a húsról"

 

ez szörnyű! másfél óra főzés után az a zsír szépen gazdagítaná a szaftot, ami meg rajtmarad, segíti a megrágást (kenőanyag) :)

 

szoktam marhapörköltet csinálni lábszárból. na azt húsvágó bárddal szoktam veszteségmentesen beleaprítani a fazékba. volt már, hogy 2mm vastag ér figyelt ki az egyik kockából. 4 óra főzés után nemtökmindegy mi van benne?

Előzmény: Sárkány (877)
Sárkány Creative Commons License 2010.12.09 0 0 877

:-) naigen. Nem úgy gondoltam. A fűszerezést lesem csak el.

 

Ez pl. arab kaja, sok fűszerrel:

 

Csípős bárányragu kuszkusszal

 

800 g sovány báránycomb

125 g vöröshagyma felaprítva

2 gerezd fokhagyma felaprítva

0.5 kávéskanál cayenne-i bors

5 cm hosszú fahéjrúd félbetörve

1 kávéskanál őrölt gyömbér

1 kávéskanál pirospaprika

11 szál sáfrány

125 g kimagozott aszalt sárgabarack, negyedekre vágva

175 g sárgarépa kockákra vágva

100 g cukkini kockákra vágva

350 g paradicsom kockákra vágva

2 evőkanál összevágott friss koriander

2 evőkanál összevágott friss petrezselyem

300 g kuszkusz (durumbúzából készült lisztes golyócskák)

fekete bors

 

Marokkó hangulatát idézi ez a kuszkusszal körített, gyümölcsös-zöldséges, fűszeres bárányragu.

Távolítsunk el minden felesleges zsiradékot a húsról, és vágjuk 2,5 cm- es kockákra. Tegyük a húst, a hagymát, a fokhagymát, a cayenne-i borsot, a fahéjat, a gyömbért, a pirospaprikát és a sáfrányt egy nagy lábasba, sózzuk-borsozzuk ízlés szerint, és adjunk hozzá annyi vizet, hogy ellepje. Forraljuk fel, majd fedjük le az edényt, mérsékeljük a lángot, és főzzük csendesen másfél óráig.

Adjuk hozzá a sárgabarackot, a cukkinit, a sárgarépát, a paradicsomot, a koriandert és a petrezselymet, és fedő alatt főzzük további 15 percig.

Közben tegyük a kuszkuszt egy tálba, öntsünk hozzá annyi hideg vizet, hogy éppen csak ellepje, és hagyjuk állni 5 percig, hogy beszívja a vizet.

Tegyük a kuszkuszt egy nagy szűrőbe, és gőzöljük a ragu fölött 15 percig, amíg jól átmelegszik, megduzzad és megpuhul. Sózzuk meg ízlés szerint.

Tálaláskor kanalazzuk a kuszkuszt egy tálalóedényre; szűrőlapáttal emeljük ki a bárányt és a zöldségeket, helyezzük el a kuszkusz tetején, végül hintsük meg a korianderrel és a petrezselyemmel. A ragu levét öntsük egy kancsóba vagy tálba, és külön tegyük az asztalra, hogy az étkezésnél mindenki maga vegyen belőle.

 

 

Előzmény: pint (876)
pint Creative Commons License 2010.12.08 0 0 876

ha indiai marhát csinálsz, én szitává lőlek

Előzmény: Sárkány (875)
Sárkány Creative Commons License 2010.12.08 0 0 875

Jaja valami ilyesmi lesz. Körülnézek azért az indiai és maláj konyhában hátha....

Előzmény: pint (874)
pint Creative Commons License 2010.12.08 0 0 874

nem tudok receptet, de szerintem figyelj ki valami szarvas vagy őzragu receptet, és csináld meg azt marhából.

Előzmény: Sárkány (873)
Sárkány Creative Commons License 2010.12.08 0 0 873

Blogoljál nekem lécci valami fűszeres marharagut.... Az ünnepek alatt szeretnék főzni ilyesmit. Marhahúshoz egyáltalán nem értek, nem főztem még soha. Recepteket kerestem, de a burgundi ragun és vmi currysen kívül nem találtam. Valamelyik angol szakács csinált bazi nagy lábosban, sok fűszerrel ami nagyon jól nézett ki, de azt hiszem nyúlból vagy vmi másból. Mindenképpen belevágok, de lehet hogy csak azt teszem bele ami otthon van. Azt tudom hogy előtte meg kell pirítani a húst, utána sokáig lassan főzni.

Előzmény: pint (872)
pint Creative Commons License 2010.11.15 0 0 872

blog:

 

padlizsánt vízszintesen bevagdalunk a töve felé, 4-5-6 szeletre, de a száránál nem vágjuk át. némi ügyeskedéssel legyezőformára alakítjuk. minden szirmot (legyezőnek szirma? jóvan) megsózunk, és majonézzel megkenjük. tepsibe belemegy. innen elágazik a dolog,

 

- mert lehet vékony paradicsomszeleteket tuszkolni a szirmok közé

 

- vagy csak jól megszórni borssal, pirospaprikával

 

- vagy fantáziaszárnyalás. mozzarella is mehet rá, ha valaki mániás, de én nem javaslom.

 

200 fokos sütőben pirosra sül. kell neki 30-40 perc, de a megfigyelés a helyes módszer.

 

pint Creative Commons License 2010.07.17 0 0 871
blogolgatok még egy kicsit

hagyma olajon megpirul, rámegy: kockára vágott paradicsom, egészen apróra (max 5mm) vágott gomba, zeller, répa, karfiol, zöldbab, fokhagyma, igény szerint csili, de akár cukkíni, patiszon, padlizsán, paprika, borsó is. só, pirospaprika (igény szerint erős). ez a zagyvalék addig sül, amig jó sült lesz. gyakori kevergetést vagy dobálást igényel. közben rizst főzünk (lehet barna is), jól lecsepegtetjük, és a zöldséghez adjuk. pár perc alatt átpirítjuk, és kész.

mi ez? zöldséges rizses egytálétel. a sok zöldség miatt fűszert nem igényel. én így magában ajánlom, aki nem bírja elképzelni a napját hús nélkül, az találjon ki valamit hozzá vagy bele.
pint Creative Commons License 2010.05.07 0 0 870
narancskrém.

joghurtot papír+tésztaszűrő kombinációval savómentesítünk. utána negyed narancs levével, és 1-2 teáskanál mézzel kikeverjük. hűtve a legjobb.

innen lehet fantáziálni, hogy megevésen túl mibe használható fel egy kellemes állagú és gusztusos kinézetű, sima, majdnemfehér narancskrém. nekem egyelőre nincs ötletem, megeszem csak úgy.
pint Creative Commons License 2010.02.26 0 0 869
banán

a banánt meghámozzuk, és megesszük
pint Creative Commons License 2010.01.24 0 0 868
joghurt helyett kókusztejjel autentikusabb. és nekem sose sikerült még igazán indiai ízűt csinálni, de azért finom.
Előzmény: Biga Cubensis (867)
Biga Cubensis Creative Commons License 2010.01.24 0 0 867
ááá ezt kerestem, köszi. nemrég ettem egy zacskós teszkós verziót, egész finom volt, gondolom otthon elkészítve még finomabb lesz.
Előzmény: pint (864)
pint Creative Commons License 2009.12.05 0 0 866
egyszerű de nagyszerű gyümölcssaláta

kell hozzá kiwi, banán, alma, narancs kis darabokra vágva. mézet csurgatunk rá, meglocsoljuk kókuszlikőrrel, és megszórjuk egy csipetnyi frissen őrölt zöld kardamommal. alaposan összekeverjük, és hűtőben fél órát állni hagyjuk.

a zöld kardamomot héjjastul kell megvenni. a magokat közvetlenül használat előtt kiszedjük a héjból, eltávolítjuk a szöszöket és miegymást, majd mozsárban törjük össze.

a gyümölcsösszetétel természetesen variálható.
pint Creative Commons License 2009.08.13 0 0 865
mattar panír

az ember úgy kezd ehhez a rendkívül egyszerű ételhez hozzá, hogy előveszi a panírt. na most ha nincs panír, akkor a recept kezd összetett lenni, mert kell csinálni friss tejből.

erre legújabban azt a módszert fejlesztettem ki, hogy a tejet majdnem forralásig hevítem, majd kihűtöm, és hozzáadok egy pohár joghurtot, aztán két napig hűs helyen hagyom elmélkedni. utána felforralom, és már válik is szét íróra és túróra. a túrót konyharuhán át leszűrjük, majd a ruhát szorosra tekerve a lét kinyomjuk, és pár órára valami nehezet pakolunk rá. ha már unjuk, kibontjuk a ruhából a panírgolyót. hűtőben eláll egy hétig is, mélyhűtőben száz évig.

a panírt szeletekre vágjuk, és aranybarnára pirítjuk kevés olajban. gyakran kell mozgatni, mert hajlamos leragadni. utána kockákra vágjuk.

per fő egy bazinagy paradicsomot, hüvejkujjpercnyi gyömbért és egy zöld csilit pürésítünk.

edényben kevés forró olajban megpirítunk egy tk római köményt, egy darabka fahéjat, egy szem szegfűszeget, egy babérlevelet. ez fél perc.

belemegy a paradicsompüré, másfél vagy két jókora tk korianderpor, fél tk kurkuma, egy tk pirospaprika, csipet só. addig forralgatjuk, amig felére párolódik.

fél pohár víz. jó pohár (2-3dl) zöldborsó. kockára vágott panír (tíz deka mehet). az adagokat úgy kell megválasztani, hogy a borsó és a panír a főtömeg, attól kell jóllakni. lassú tűzön forrogat, amig helyes állagú lesz (nem lötyög rajt híg lé), és a borsó megpuhul.

mivel ez indiai étel, naan vagy roti adható hozzá, de én magában eszem, nekem úgy is elég.
pint Creative Commons License 2009.06.05 0 0 864
navratan korma

felaprítunk egy nagy rakás zöldséget, már amit kell, kb 1cm-es darabokra. (karalábé, karfiol, borsó, zöldbab, répa). ugyancsak apróra vágunk paradicsomot.

veszünk egy csészét vagy kis edényt, beleteszünk fejenként 1tk őrölt koriandert, 1tk garam masalát, fél tk kurkumát, fél tk piros csiliport vagy csípős pirospaprikát, 1tk gyömbérport. kikeverjük annyi vízzel, hogy híg legyen. ha nem szereti valaki a csípőset, akkor édes pirospaprika mehet helyette.

serpenyőben vajat vagy ghít olvasztunk, beleöntjük a fűszereket, és 1-2 percig sütjük. majd rámegy az összevágott zöldség, mazsola és kesudió. kis tűzön, gyakran keverve, fedő alatt pároljuk, amig a zöldségek puhák lesznek. ha a leve elfőne, akkor kevés vizet szabad hozzáadni, apránként.

sózzuk, és hozzáadunk 1 pohár joghurtot, valamint 1-1.5 deci tejet. fedő nélkül rotyogtatjuk, néha megkeverve, amig a szaft jól besűrűsödik (sok idő, legalább tíz perc, de lehet húsz is). lezárjuk a tüzet, és maréknyi korianderzöldet apróra vágva hozzáadunk, átforgatjuk. pár perc állás után kész.

rizst vagy rotit/csapatit/naant adunk hozzá.

ha valaki nem tud meglenni hús nélkül (szegény pára), csíkokra vágott csirkét tehet bele. csak nekem ne mondja meg.
griselle Creative Commons License 2009.05.27 0 0 863

Ezt èn is imàdnàm, csakhogy ezentàjt a meggy szinte ismeretlen, nem tudnàm beszerezni.

Az adott cseresznye esetèben magozatlan a gyumolcs, sot a szàràt is rajta hagyjàk, csak fèlig csipik le.

Mèg nem csinàltam, de ettem, szòval nagyon kellemes az egèsz, csak ugy vagy fagylaltot megbolonditva stb,  persze szvsz a meggy hasonlò elkèszitèsèvel messze nem vetekedhet mert a meggy kulonleges savanykàs aromàjàt a cseresznye nem tudja behozni.

 

Lehet hogy pont a savanykàs ize miatt  itt nem termelik/ultetik a fàt.  Itt ami èdes az àltlàban èmelygosen èdes, a tortàktol az akàrmiig. Vannak finom dolgok, pl a tiramsù màr vilàgszerte hòdit, de amugy ha itteni recipèvel sutok, a cukor 1/3-àt elhagyom.

Amugy buknak a sutijeimre meg a tortàimra, mert a tulcukrozàs elnyomja az izeket.

Persze valszeg a meleg èghajlat hagyomànya, hiszen a cukor nagyon jò konzervàlòszer ès règen nem volt frigo....

 

ha meggyhez jutok, kipròbàlom, Anyu mindig tett el rengeteg meggyet, lekinek, lènek, stb. Csak a konyakos variàciòt nem, mert szuleim borzadtak az alkoholtòl, ki tudja mèrt... :-)))

Előzmény: dszysssz (861)
griselle Creative Commons License 2009.05.27 0 0 862

Igen, ezt èn is mèrlegeltem....

A legtobb recipe azonban 90%-os vagy legalàbbis min.70%-os sima alkoholt hasznàl, ami gondolom elèg eros ahhoz hogy kompenzàlja lè-eresztèst. Tobben azt is irjàk hogy 24 òràt szikkadni hagyni a gyumolcsot, hàt ez sztem nem sokat hasznàl.

Előzmény: pint (860)
dszysssz Creative Commons License 2009.05.27 0 0 861

Igaz, hogy meggyszörpöt csináltam: meggyet kimagoztam, megcukroztam - pár napos sűrű kevergetés mellett jó sok levet ereszt. A levet üvegekbe szűrtem, légmentesen lezártam és hűvös helyen tároltam.

 

A megmaradt gyümölcshúst kis üvegekbe nyomkodtam, konyakkal felöntöttem, másnap utána töltöttem és lezárva eltettem. Nagyon alkalmas torták, krémek, pudingok ízesítésére-díszítésére.

 

A szörpből "elloptam" fél litert. Ugyanannyi konyak hozzáadásával 1-2 hetes érlelés után isteni kontyalávalót kaptam.

 

Szerintem ez cseresznyével is elkövethető. "próbacsresznye" :-))

Előzmény: griselle (855)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!