Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 79
Jéééé, itt a Méltóságos Hidegló! Na, mi újság, mi újság? Idetalált Hídlakóságod? :
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 78
Szia Gombperec! :o)

ZP, kár, hogy nem voltam ott, biztos finom volt a svédasztal... nyamm... :o)

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 77
Nem velem kevered ossze? ;o))
Regen lattalak itt :((

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 76
Azért ma délután a Repetában rendesem kapott az index reklámot.
Csak annyit közöltek, hogy átköltöztek, megmutatták az új címlapot és a matekérettségit taglaló topicot.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 75
Az MTI elrontotta: az IDG Hungary Kft ügyvezető igazgatójának neve helyesen Bíró István
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 74
Rigolettikácska (~kécske?) édes, untyulu-puntyulu :-***** :-)))
Melyik tévében? Mert a MTV-ben egy hang sem volt tegnap, a TV2 adott korrekt tudósítást, de abban szerencsére nem látszottam, a TV3 egy másik tudósítás közepén egy félmondattal elintézte Nyírő és csapatát, abban sajnos látszottam, hál'Istennek csak messziről és homályosan. Nem keversz össze valakivel? :-)))))
Csókollak édes! :-***** :-DDDDD
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 73
Zöpike drága, láttalak a TV-ben, milyen csinoska voltál!
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 72
remélem a medián továbbra is vizsgálja h mennyien és mikor nézik az internettót és most újabban az index-t.

(bár nem tudom h mért kell ehhez a median és mit auditált rajta :)

M.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 71
Az ötleted nemes, de sajnos van egy ellenérvem. Ha azt akarod, hogy a másik fórumon soha ne írhasson valaki a te nickeden, akkor jó minden, ahogy van.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 70
Valóban, Diolen Mobi leltára szerintem is ül, és az a konklúzió sem billeg, hogy külön-külön nem ér egyik sem lótüdőt se. Azt hiszem, ezért is született az IDG és Ny:A részéről az a "nullamegoldás", hogy mindenki megkap mindent, és használja békével.

Persze, az IDG, ha igényt tart Keki mester upgrade-jeire (ez most itt a V0.95, azaz messze nincs késznek nyilvánítva), akkor perkálnia kell igen keményen (ha egyáltalán szóba áll velük Keki), az meg, hogy olyan lámák, hogy nem tudják visszatölteni, azon már csak nevetni tudok... :-)))

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 69
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 68
Hatteranyag az elozo hozzaszolasomhoz:
domain regisztracio Magyarorszagon
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 67
Szerintem az IDG-mek mindenki küldjön egy emilt azzal szöveggel, hogy

„Az Internettón az Önök által használt adatbázisból azonnali hatállyal töröljék a nicknevemet valamint minden ahhoz tartozó személyes információt.
Nicknév”

Ha ezt nem teszik meg, az Adatvédelmi Biztos-nál panaszt lehet tenni személyiségi adatok jogosulatlan felhasználásáért. Innen kezdve a nicknevem, jelszavam stb. nem lesz az IDG tulajona. Ha ezeket a nickneveket kitörlik az internettós törzsasztalról, akkor szerintem az egész össze fog zuhanni és nem lesz a régi törzsasztal két példányban fenn a világhálón.

Rossz ötlet, vagy jó ötlet, lehet vitatkozni.

Typo

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 66
Kedves GG (és Mindenki!), a korábban elkészült (és a Második Hullám számára éppen készülő) Törzsasztalos Póló "elavulására" vonatkozó írás véleményem szerint poén volt.
Amennyiben a hétvégén Nyírő Andrással megbeszéltekhez képest változott valami, kérlek, keressetek meg emilben!
ribizli
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 65
Lehet, hogy kicsit OFF leszek, de most hirtelen belemvillant valami. Az elmult oraban mindent osszeolvastam az internetto-index temaban es ugy latszik az agyam mostanra dobott ki egy vegeredmenyt.
1. Olvastam valahol, hogy az index.hu bejegyzese kesik, mert a cegbirosagi papirok (Index Bt.) meg nincsenek meg. (ezek szerint cegnev alapjan akarnak domain-nevet kerni.)
2. Letezett egy Index nevu ujsag, ami mar nem mukodik. Viszont ha egy ujsag meghal, a legritkabb esetben szoktak elvarrni a szalakat, azaz pl. a miniszteriumban bejelenteni, hogy az ujsag megszunt. Tehat jo esellyel a lap meg mindig be van jegyezve, es valakinel van errol egy dokumentum, amivel _most_azonnal_ bejegyeztetheti az index.hu nevet. (Mint idoszaki lap)
Az Index Bt. bejegyzesi kovetelese pedig csak attol a datumtol lesz ervenyes, amikor elkeszul a vegleges cegbirosagi hatarozat.

Szerintetek folyik a hatterben a versenyfutas? Vagy esetleg epp most adtam otletet valakinek?

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 64
Diolen Mobi "leltára" helyesnek tűnik. Ebből az következik, hogy ha az index újraregisztráltatná a felhasználóit akkor senki nem tudna belekötni? Mint már említettem, lehet, hogy más haszna is lenne a dolognak...
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 63
Üdv !

Diolen Mobi írta:

> Törzsasztal szerintem az alábbi
> elemekből áll:
> - 1 db ötlet (Andrásé)
> - 1 db márkanév (a laptulajdonosé)
> - 1 db szoftver (vagy kekié vagy az
> idg-é, de egy közepes képességű
> jogász kb. 30 mp alatt megállapítja
> a papírokból)
> - párszázezer hozzászólás (mondjuk > köztulajdon)
> - huszonharmincezer felhasználói
> név és adat

Igen, szerintem ezt igen jól összeszedted. Na most az a vicc, hogy úgy tűnik ezek most több egyén-cég-akármicsoda tulajdonába kerültek szét.

Működni csak akkor tud, ha egy kéz használja őket... az egyetlen működőnek tűnő megoldás ezért tényleg az, hogyha mindegyikük mindet megtarthatja...

***

Azzal viszont, hogy egy jogász 30 mp alatt mi állapít meg, vitába szállnék - nem, nem vagyok jogás.. - azért, mert valszeg NINCSENEK papírok, amiből megállapíthatna valamit..

bye
Sics

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 62

Az internetto nevhez fuzodo jogok kerdeseben ajanlom mindenki figyelmebe a www.netnames.com lapot. Itt rakeresve az internetto szora pontosan 13 db bejegyzett felsoszintu domainnevet kaptam, amik kozul az IDG mindossze 1 db-nak, az internetto.hu-nak a tulajdonosa ! (annak is Nemes Daniel neven)
Igy pl. nem az ovek az internetto.com ill. az internetto.net sem !
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 61
jeges:

NyA tobbek kozott a MUOSz Online tagozatanak elnoke is. A sajtotajekoztatonak nem kellett helyet adni, ugyanis fenti poziciojabol fogva neki a MUOSz szinhazterme automatikusan JAR barmilyen sajtotajekoztatojahoz.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 60
Most függetlenül attól, hogy szeretjük-e Nyírőt és ötleteit, ez az Indexes húzása egy akkora rablás volt, mint egy ház.
A mai sajtóviszonyokra meg az jellemző, hogy egy ellopott újság népszerűsítésére a Magyar Újságírók Szövetségének főtitkára (vagy elnöke) ad helyet és lehetőséget. Ahelyett, hogy az IDG-t és jogait védené, mégha ez a tősgyökeres Törzsasztalasoknak nem is tetszene.
Ez már a szabadrablásos kapitalizmus legfejletteb formája.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 59
Szóval indexre tettek bennünket ;)

Na Sicc->>>

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 58
JT !

Pontosítva : A magány tulajdona. ..

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 57
Off topic!
Még karácsony előtt rendeltem az Internettó áruházból két db Internettó-s pólót, azóta is várom a rendelés teljesítését :(
Ha gyorsabb a postaszolgálat, nem maradt volna a nyakatokon :)
Jelzem, több, mint egy hónapja _befizettem_ a Törzsasztal-pólót (tea, fekete), azt legalább Ribizli megígérte, ha küldeni nem is küldi :(
Tanulság a jövőre: balkézzel adom a pénzt, jobbkézzel elveszem a póló :)
Apropó, az IDG-nek címeztük az utalványokat, ne mondjátok, hogy ottragadt :(
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 56
Nem tudom, van-e értelme ennek a gondolatmenetnek, de kipróbálom. A Törzsasztal szerintem az alábbi elemekből áll:

- 1 db ötlet (Andrásé)
- 1 db márkanév (a laptulajdonosé)
- 1 db szoftver (vagy kekié vagy az idg-é, de egy közepes képességű jogász kb. 30 mp alatt megállapítja a papírokból)
- párszázezer hozzászólás (mondjuk köztulajdon)
- huszonharmincezer felhasználói név és adat (mondjuk a laptulajdonosé, bár megbúbolnám, aki lenyúlja a nicknevemet :))

Ha ezek közül bármelyiket kivesszük, az már nem a Törzsasztal lesz, hanem valami más, rossz esetben egy halom ócskavas. Mivel a komponensek nem ugyanahhoz a tulajdonoshoz tartoznak, kétlem, hogy bárki is elviheti az egészet tokkal-vonóval, és persze azt is, hogy bárki is magának követelheti az egészet.

A mi érdekünk az, hogy a cucc együttmaradjon, és tulajdonképpen mindegy, hogy kinek a neve alatt. Igy, ahogy az áttelepítés történt, szerintem nem volt egészen süti az ügylet. Valakinek fizetnie kéne, különben akkora botrány lesz, hogy összedől az egész fórum.

Diolen Mobi

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 55
NY.A. magantulajdona >:)))
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 54
A Törzsasztal infantilizmusa engem is lefárasztott néha.

Nem bírom, ha más ökörködik. :)))

Diolen Mobi

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 53
És a húszezer olvasó kié volt?
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 52
Akkor remélhetőleg legalább a fogam nem fog fájni. Baljós dolog ez a fogfájás, mindig megérzem vele mások vesztét. Gyorsan fel is húzom a pókszőrmekalapomat, nehogy rontás essen rám :))))
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 51
filozofiai tavlatbol nezve, ezt fogod mondani a halalos agyadon is ;-))))
csak ott, persze, az egyelore kitetelnel, a noverek majd felreneznek es kitorlik a konnycseppet a zemukbol :))
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 50
Ööööö izé... ez lett volna az az ütős sajtótájékoztató? Én csak börlesz-szerű tragikomikus zagyvaságot látok, egyelőre. Olyan értelmetlennek tűnik az egész, már-már műbalhénak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!