Keresés

Részletes keresés

Dusi59 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 66
Köszi a tanácsot! Én még azt is olvastam itt a topikban, hogy citromlével kell locsolni. Kipróbáltam és tényleg szebb leveleket hoz. Gondoltam várok még egy kicsit és teszek fel róla képet, (mármint a régi cserjémről) hogy látható legyen a különbség. Most elég párás a levegő, nem kell olyan sokszor locsolni, meg kb. minden harmadik locsoláskor vizet használok. Persze azért lehet, hogy csak a nyár miatt hoz szebb leveleket. Mindenesetre én örülök annak, hogy szebb a régi! Az új kávémat meg szeretném átültetni, kb. másfél hónapja van nálam, nem látok rajta semmi károsodást, úgy látszik megszokta a helyét. Ahogy számoltam 12 szál növény van a cserépben, gondoltam szétültetem 12 felé. Hátha úgy gyorsabban és szebben fog nőni, ha egyedül lesz egy szál a cserépben!
Előzmény: unartis (65)
unartis Creative Commons License 2008.07.18 0 0 65

Szia!

Érdemes visszább nézni a topikban, de szakkönyvben is olvastam, egy két hasznos jó tanácsot, 1) lágy vízzel kell locsolni(esővíz, vagy forralt víz), 2) Igazi szobanövény, de én árnyékban az udvaron tartom ilyenkor nyáron, fák alatt szépen díszlik, sőt szépen hajt. az a lényeg, hogy tűző nap ne érje. 3) Virágföldbe ültettem, ebben úgy tünik szépen fejlődik. (pennyben vettem a földet)

Előzmény: Dusi59 (63)
Dusi59 Creative Commons License 2008.06.28 0 0 64
az új kávécserjéma régi cserje
Dusi59 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 63

Szia!Én is vettem a Pennyben 499ft-ért kávét jún. elején.Most még gyönyörü, de félek, hogy ez is úgy fog járni,mint amit vagy három éve vettem. Már tudom,tartásihiba miatt szenved(én nem tudtam,hogy savanyú földbe kell ültetni ill. nem szereti a tűző napot stb.).Az új növényemre már odafigyelek és a régit is szeretném rendbehozni, ezért érdekel minden amit a tartásáról tudni kell.Majd képet is teszek fel,ha a lányom megmutatja.Én nemigazán értek hozzá!

Előzmény: unartis (62)
unartis Creative Commons License 2008.04.27 0 0 62

Sziasztok!

Én tegnap vettem egy kávémagonc "telepet" Szegeden a Mérey utcában igen kedvező áron egy virág üzletben(600 Ft-ba került, legalább 12-15 növényke van benne).

Nem vagyok kávé fogyasztó csak az egzotikus növények hódolója, ha valakit érdekel még van néhány cseréppel, boldog tulajdonosa lehet egy Coffea arabica-nak.

Szétültettem mert kicsinek tünt a cserép, egy nagyobb cserépbe kerültek így hagyok némi esélyt a felnövésükre. Sok hasznos infót találtam itt a topikban.

Évi5 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 61

Szia!

Tavaly anyukám is vett ugyanilyen cseréppel, azóta is vígan éldegélnek, szépen nőnek. Már kb. 20-30 cm magasak, szép fényes zöld levelük van. Még mindig ugyanabban a cserépben vannak, ha jól tudom, még nem volt nagy gyökerük, hogy át kelljen ültetni őket. Szerintem így nagyon jól mutatnak, majd kiderül, hogy évek múltán mi lesz belőlük.

 

Előzmény: Nerys (60)
Nerys Creative Commons License 2007.09.23 0 0 60

Sziasztok!

 

A héten az egyik nagyáruházban beszereztem egy cserép kávénövényt. A sok-sok magonc egy csomóba van ültetve egy meglehetősen kicsi cserépbe, épphogy csak megeredhettek, 2-4 levélkéjük van és kb. 10 cm magasak. Persze nagyon szépek így egy csokorban, de attól tartok, gyorsan elpusztulnak majd. Tudnátok tanácsot adni, hogyan óvhatnám meg őket? Megpróbálkozzak a szétültetésükkel? Ha igen, hogyan csináljam és milyen földbe ültessem őket?

 

Előre is kösz a segítséget

Üdv

 

Nerys

Ezmegaz(HUN) Creative Commons License 2007.07.08 0 0 59

Tudnál küldeni vlm. infót?

 

Előzmény: Napsugár (21)
Ezmegaz(HUN) Creative Commons License 2007.07.08 0 0 58

eseteg vlm e- mail cím?

 

Előzmény: Törölt nick (18)
Pizo_S70 Creative Commons License 2005.11.29 0 0 57

JarJarBinks:

 

Köszi!

 

Visszaolvastam, de azt is láttam, hogy az általad is említett hozzászólások kb. 8 hónaposak, ezért kérdeztem még egyszer.

Előzmény: JarJarBinks (56)
JarJarBinks Creative Commons License 2005.11.28 0 0 56

Szia!

 

Ha 6 (hat) hozzászólást visszaolvastál volna, akkor már a választ is megtaláltad volna (No 47 és 48).

 

Üdv,

JJB

Előzmény: Pizo_S70 (53)
Pizo_S70 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 55
Köszi!
Előzmény: borju (54)
borju Creative Commons License 2005.11.28 0 0 54
Például a Corában van. Tegnap láttam- egy ezresért adják.
De láttam már a New Gardenben is.
Előzmény: Pizo_S70 (53)
Pizo_S70 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 53

Sziasztok!

 

Engem is érdekelne, hogy honnan lehet kávécserjét szerezni, ha a magról nem igazán csírázik?

Ha mégis, akkor magot honnan lehet kapni?

go'be' Creative Commons License 2005.10.27 0 0 52
Hello!
Elég régi már ez a topic, de hátha van aki még olvassa. :-)
Több mint 20 éve van kávécserjém. Azóta szaporítom (magról és dugványról) és már nagyon sokat szétosztogattam az ismerősöknek. Az elsőt kb. 15 éves korában egy erős pajzstetű támadás annyira tönkretette, hogy kidobtam, de akkor már jó nagy volt az utódja. Ez az utód most nagyon szép, már rég a plafonig ér és különleges mert hármasával nőttek ki az ágai(sajnos az utódai közül egyet sem találtam még ezzel a tulajdonsággal). Jelenleg bő termése van (kb. 50 szem :-) , éppen most kezdenek pirosodni. Kávé szemet nem adok mert nem tudják kicsiráztatni, mig nálam csaknem minden szem kicsirázik. Tömbházban (panel) lakik :-) , csapvizzel öntözöm naponta (a forró vizet hagyom kihűlni és azzal) és nyáron kap tápoldatot is. A beáztatott trágya leve volt a legjobb de "szagos", ezért a virágüzletből veszek ujabban.
Mikor már elérte a plafont akkor visszametszettem a fő ágat és azonnal hajtott három újat helyette. Most is mindig a csúcsán próbál új ágakat növeszteni, azokat letöröm és meggyökereztetem, sajnos nagyon gyenge eredménnyel .
Igényli a párás levegőt. Télen mindig vizes edényt tartok a fűtőtesteken.
A most pirulni kezdő szemek majd csak tavaszra érnek be és csak mikor bordóvörösek lesznek, akkor ültetem el őket. A kicsirázás nagyon lassú, kb. 2 hónap szükséges, hogy földbe lehessen ültetni a magoncokat.
Egyelőre ennyi.
Üdv. go'be'
trachycarpus Creative Commons License 2005.03.30 0 0 51
Az en kavem 2 evig vegetalt ,most pedig megfagyott. :) Kihajthat meg gyokerrol? Egesz telen nem csinalt semmit...
JarJarBinks Creative Commons License 2005.03.30 0 0 50

Pénteken is volt még.

Azóta meg nálam is:)

Előzmény: Zamia (48)
Kellicottia Creative Commons License 2005.03.23 0 0 49

Köszönöm!

Rohanok megnézni!

Zamia Creative Commons License 2005.03.22 0 0 48
Nagytétényben a Fitolandnál is.
kertészboy Creative Commons License 2005.03.21 0 0 47

Az Örs vezér tér közelében levő New Gardenben ma láttam cserepes Coffea arabicát. www.newgarden.hu

 

Előzmény: Kellicottia (46)
Kellicottia Creative Commons License 2005.03.21 0 0 46

Tudja valaki, hogy hol lehet mostanság kávécserjét venni?

Úgy érzem nem élhetek tovább nélküle...

Zamia Creative Commons License 2005.03.17 0 0 45
HA-HA-HA. Szerencsétlen amúgy se nagyon szeret kicsírázni, csak ha marhára sietsz.
kertészboy Creative Commons License 2005.03.16 0 0 44
Hát kávébab legyen a talpán az, amelyik pörkölés után is kicsírázik. Pláne ha Omnia receptúra szerint pörkölik! :-)))
Előzmény: foresc (41)
Zamia Creative Commons License 2005.03.16 0 0 43
Sziasztok!
Egy rövid időre csatlakozom, éppen csak annyira, hogy eláruljam a múlt héten vettem a budaörsi Baumaxban kávémagot (coffea arabica) 10db van benne és 239Ft.
Úgyhogy FUTÁÁÁS!!!
dittácska Creative Commons License 2005.03.16 0 0 42

Szia,

 

Ha még van felesleges kávécserjéd, szeretnék kérni egyet.

Mennyibe kerülne???

 

Köszönöm,

Ditta

Előzmény: hazahord (38)
foresc Creative Commons License 2001.08.03 0 0 41
Sziasztok kerteszek :o).....meg uj vagyok a domeniumba de nagyon kecsegtet a gondolat hogy lenne egy sajat bejaratu kave cserjem......amugyis sok kavet iszom.......nos a keres az volna hogy ..tudna valaki kuldeni nekem egy par szem csirakepeset......probalkoztam az Omniaval de nem csirazott ki :o)..........ja..mindezt ha nem gond hogy Erdelyben vagyok !!!!!1
salamoncs Creative Commons License 2001.01.26 0 0 40
Szia Hazahord,

Kezdő, tehát lelkes és optimista kertész vagyok, vagyis inkább leszek, szóval kimondottan érdekelne ez a kávé... Küldtem e-mailt is, nem tudom, megkaptad-e. Sajnos cserébe most még nem tudok mit ígérni, de lesz mexikói paprikamagom, ha érdekel.
Hogy kicsit off legyek: nincs valakinek véletlenül yerba maté (ilex paraguensis, vagy hasonló) szaporítóanyaga?

Előzmény: hazahord (38)
pireisz Creative Commons License 2001.01.24 0 0 39
Kedves Hazahord!
Kérlek küldj nekem egy ilyen kis kávémagoncot. Előre is köszi. Sajnos az e-mail-t nem sikerült elküldenem. Szívesen adok más cserébe.
Előzmény: hazahord (38)
hazahord Creative Commons License 2001.01.24 0 0 38
Sziasztok!
A '80-as évek közepén vettünk egy kávéfát, eleinte gondoztuk a hozzá adott utasítások szerint aztán nem igazán (sima csapvizes öntözés stb...stb)Többször termett mielott elpusztult, a magjait elültettük, az egyik kikelt és már három-négy éve virágzik, terem, bár ezzel a példánnyal semmi különlegeset nem csinálunk (sima csapvíz, semmi párásítás). A tavalyi termést is elültettük, egy cserépben 10-15 szíkleveles kávémagonc van, ha valakinek kell szívesen adok, nálunk csak igen strapabíró példányok maradnak meg.
barnetto Creative Commons License 2001.01.22 0 0 37
Sziasztok!
Az osszel vettem 1 db 40 cm-es kávécserjét. Hát ez engem kínoz. Majd' az öszes (még 2 van) levelét lehullatta, ami új jön, az rögtön szárad is. Vízes, kavicsos ágyon van a cserepe, lágy víz, fufu, szeretet megvolt. Most már haragszom rá. (el is neveztem G..spiknek)
Szerintetek jót tenne neki a metszés (még görbe is) tavasszal? A fás részig vissza lehet vágni
üdv. barnetto

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!