Keresés

Részletes keresés

Bateman Creative Commons License 2021.12.28 0 1 3331

ez egy tök felesleges film. addig eljátszadoztam a gondolattal, amit az első felében sugalltak, hogy az első három filmben történtek valójában egy játék és a készítő találta ki az egész sztorit, ami elég jó ötletnek tűnt, de aztán jön a reboot. ami már fárasztó volt. 

0101008 Creative Commons License 2021.12.24 0 0 3330

Nem éri meg a fáradtságot, mert nem viszi tovább a sztorit.

A 3. film vége semmit nem jelent itt, ez max. egy átvezető egy totál epizodikus sorozatba.

Az Egy tetteinek vajmi kevés jelentősége van, a Mátrix minimális finomításokkal ugyanúgy indul újra.

Arra én meg nem vagyok kíváncsi.

Előzmény: kaviat (3329)
kaviat Creative Commons License 2021.12.23 0 0 3329

na, kinek hogy tetszett a 4. ?

12 voltos Creative Commons License 2021.10.19 -1 0 3328

mátrix deja vu * 4 a való életben:D

https://youtu.be/sbS5RLB68bo

Biga Cubensis Creative Commons License 2021.09.22 0 0 3327
Bateman Creative Commons License 2021.09.17 0 0 3326

igen. akkor, ott sokaknak feltűnt, hogy olyan dolgokra képes, amikre Mátrixon kívűl rohadtul nem lehetne. szerintem is valami ilyen irány lesz.

Előzmény: Biga Cubensis (3325)
Biga Cubensis Creative Commons License 2021.09.16 0 0 3325

Ja, kicsit olyasmi lenne, mint a 13. emelet volt...

Valaki azt pedzegette, hogy azért, mert Neo talán a Reload-ban a sentinelekre is hatással volt, pedig az már elvileg a rendes világ volt, de persze ez másképp is magyarázható.

Előzmény: Bateman (3323)
kaviat Creative Commons License 2021.09.16 0 0 3324

jaja, mátrix a mátrixban téma.. nincs erőm visszaolvasni a régi cuccokat, de nem lepődnék meg, ha kiderűlne kb 20 évvel ezelött itt a topic elején ezen sokat filóztunk : ))

amúgy a napokban újranéztem a 3 filmet és továbbra is az első volt a legjobb, a másodikban halál unalmasak a szerintem túlzásba vitt verekedős részek, a harmadik kicsit visszahozza az ívet a jobb akciókkal. mopheus bölcselkedései totál az idegeimre mentek, coelho elbújhatna mögötte, de mindent összevetve nézhető volt még most is mind a 3 film : )

Bateman Creative Commons License 2021.09.16 0 0 3323

az nekem nagyon 'kijön Bobby a zuhanyzóból' típusú csavar lenne.

Előzmény: Biga Cubensis (3321)
Bateman Creative Commons License 2021.09.16 0 0 3322

ez egy elképzelés, ami nem rossz, végülis a Gépeknek jó az, ha van egy kísérleti Neo-juk, akit tudnak figyelni, elemezni, hogy ha az éles Mátrixban egy újabb Neo feltűnne.

Előzmény: kaviat (3320)
Biga Cubensis Creative Commons License 2021.09.16 0 0 3321

elvileg a Revolutions megegyezéssel ért véget, mindenki kapott egy új homokozót. egy jobb Mátrix verziót, ahol kevesebb/nincs lázadás. 

 

én egy olyan merészebb elképzelést hallottam, hogy az eddigi filmekben amikor felébredt, az se a valóság volt, csak egy új Mátrix level. a lázadó típusúaknak készült elpusztult Föld-es sentineles Mátrix :)

elég érdekes csavar lenne, hogy valójában fel se lehet ébredni, illetve nem tudod, hogy mikor ébredtél tényleg fel...

Előzmény: kaviat (3320)
kaviat Creative Commons License 2021.09.16 0 0 3320

arra gondolsz, hogy külön neki gyártották ezt a "homokozót"?

Előzmény: Bateman (3319)
Bateman Creative Commons License 2021.09.16 0 0 3319

egy elképzelés:

 

The New Matrix In Resurrections Is Neo's Prison

 

a furán kimaxolt új Mátrix vizuál is ezt támasztja alá, hogy ez nem az a Mátrix.

Előzmény: Biga Cubensis (3318)
Biga Cubensis Creative Commons License 2021.09.13 0 0 3318

 

Biga Cubensis Creative Commons License 2021.09.13 0 0 3317
Bateman Creative Commons License 2021.09.12 0 0 3316

Early in the trailer for "The Matrix Resurrections," when Thomas Anderson is having a therapy session with a therapist played by Neil Patrick Harris, there is a fast montage of quick shots. Two of those shots appear to reveal what happened in the real world immediately following the events of "The Matrix Revolutions."

 

Biga Cubensis Creative Commons License 2021.09.11 0 0 3315

lehetséges plot, spoilergyanús
https://www.youtube.com/watch?v=t1B7ipLOBp4

röviden

Míg azt gondoljuk, ez egy film reboot, a Mátrix tényleg egy reboot szó szerint, a Revolutions végén a gépek update-elik és újraindítják a Mátrixot, és 60 év telik el. 

Neo kevésbé öregszik az implantjai miatt, úgy gondolja meghalt, az emlékei/flashback-jei az előző életeiből vannak, ezt kezeli a pszichiátere, aki sima álmoknak mondja őket.

Trinity akit Carrie-Anne Moss alakít és először látunk, nem az a Trinity, mert ő meghalt, hanem egy sima Mátrix lakó ugyanolyan testtel, aki nem emlékszik Neó-ra.

Morpheus szintén meghalt a 60 év alatt, akit látunk fiatalabb verzióban, csak egy másolata.

A megöregedett Naobé viszont sejt valamit, és úgy gondolja, hogy valami nem stimmel, hiszi hogy az eredeti Trinity él, visszamennek Zionba és ott újra láthatjuk a Mátrixból ismert piros kapszulát és a tartályokat.

Neo közben kezdi elhinni, hogy Trinity valóban él egy másik testben, amit az eredeti Morpheus tudata mond el neki Zionban, Morpheusnak már nincs teste, csak "Kódexként" hivatkoznak rá. Zionban felébresztik az eredeti Trinity-t.

A pszichiáterről végül kiderül, hogy egy Analyst nevű főprogram, ami végig mindenkit manipulált és Neo-t is kontroll alatt tartja.

Visszatér a Merovingi is, ezúttal a jó oldalon, az Analyst ellenében.

 

:D

 

Bateman Creative Commons License 2021.09.10 0 0 3314

kösz. tehát kicsit bonyolultabban és elvontabban jeleníti meg, mint a Mátrix film az elvágyódást a mesterséges világból? a végkifejlet eképpen azért nem komolyabb, inkább más. ember közelibb, természet közelibb, visszavágyó az eredethez. vagy valami ilyesmi, ha jó értelmezem.c xy»

Előzmény: 12 voltos (3313)
12 voltos Creative Commons License 2021.09.10 0 0 3313

na látom úgyse olvasod el: a könyvön végigvonul, hogy az emberek A VIRTUÁLIS VILÁGBAN egyfajta vallási turmixban hisznek, amiben mindenféle olyan lény van mint pl. "Közbenjáró" meg ilyesmik. és a végén, amikor a virtuális világból kijön a főhős, és öngyilkos akar lenni*, megjelenik neki a Közbenjáró és megkérdezi tőle hogy mi legyen most. és a főhős azt mondja hogy egy kis virág akar lenni egy bolygón ahol mindig süt a nap. és eltűnik az űrhajóról...

 

*ja, az egész arról szól hogy egy űrhajóban van pár tucat ember, és az űrhajó sodródik az űrben, mert valami elromlott benne. ezért az emberek a központi számítógép által csinált virtuális világban élnek, pontosabban mindig generálnak egy új világot, és ezek világok egyre elmebetegebbek, ahogy az űrhajósok is... egyre inkább arról szólnak ezek a világok, hogy kiirtják egymást... ebből lesz elege a főhősnek.

 

na persze ez biztos le van írva a wikin is, úgyhogy minek írtam le? :)

Előzmény: Bateman (3312)
Bateman Creative Commons License 2021.09.10 0 0 3312

ha az egész könyv a Mátrix alapjainak analógiájára épül, akkor talán sok újdonságot nem tartogatna. viszont érdekelne, hogy mi az a komolyságú végkifejlet, amitől más? 

Előzmény: 12 voltos (3310)
12 voltos Creative Commons License 2021.09.10 0 0 3311

hát a mátrix és hasonlók után azért már nem ütne annyira. a "letaglózó csavar" meg nem sokakat hatna meg sajnos

Előzmény: Biga Cubensis (3308)
12 voltos Creative Commons License 2021.09.10 0 0 3310

én csak jót akarok neked :)

de miért nem olvasod el? :)

Előzmény: Bateman (3309)
Bateman Creative Commons License 2021.09.10 0 0 3309

kösz

Előzmény: 12 voltos (3307)
Biga Cubensis Creative Commons License 2021.09.10 0 0 3308

Nekem is az a kedvenc könyvem tőle :)

Ahogy indul egy "szokványos" sci-fi küldetés egy távoli bolygóra, aztán egyre szürreállisabb lesz, azok a feliratos szobák, a Sárkány a válaszokkal, a ráeszmélés, hogy hol vannak, és a végén a letaglózó csavar. 

Ezt megrendezni filmben... nem lenne könnyű, de bírnám, ha valaki megpróbálkozna vele :) 

 

 

Előzmény: 12 voltos (3305)
12 voltos Creative Commons License 2021.09.10 0 0 3307

akkor olvasd el :)

Előzmény: Bateman (3306)
Bateman Creative Commons License 2021.09.10 0 0 3306

Mi vilt az a konolysagu dolog? Nem olvastam a konyvet.

Előzmény: 12 voltos (3305)
12 voltos Creative Commons License 2021.09.09 0 0 3305

annyit azért elmondanék, hogy amikor először láttam a mátrix 1-et, marhára felidegesítettem magam, ugyanis a kedvenc írómtól (dick) a kedvenc könyvem a halál útvesztője, ami miatt ügyebár azt hittem, hogy itt is kifuttatják a dolgot egy olyan komolyságú dologra, mint abban a regényben. de aztán megbékéltem vele, és mindhárom részt nagyon szeretem.

Bateman Creative Commons License 2021.09.09 0 0 3304

igen. a másik kiszállt belőle.

Előzmény: kaviat (3303)
kaviat Creative Commons License 2021.09.09 0 0 3303

igen, már a teaseren is érezni lehetett, hogy sok régi effekt fog visszajönni. ellenben eléggé hátborzongató volt, különösen a zenével együtt.. jól láttam, ezt már csak Lana rendezi a tesók közül?

Előzmény: Bateman (3302)
Bateman Creative Commons License 2021.09.09 0 0 3302

itt is van a trailer. hát ez nagyon más hangulatú film lesz, de ugyanakkor önismétlés is egyben. legalábbis úgy tűnik ebből az előzetesből.

 

https://youtu.be/9ix7TUGVYIo

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!