Keresés

Részletes keresés

NevemTeve Creative Commons License 2000.06.05 0 0 293
A Corel a Debian-Slinken alapszik, és az XFree-3.3.3 van benne (asszem), ami nem kezeli az Ati Rage IIC-t. Frissíts innen: http://www.debian.org/~vincent/
Előzmény: Aty (290)
Aty Creative Commons License 2000.05.31 0 0 292
Koszi,
Valamelyik Comp.Pan. CD-n asszem rajta van...
Aty
Előzmény: micu (291)
micu Creative Commons License 2000.05.26 0 0 291
XF86Setup. Vagy inkább RedHat esetleg Mandrake.
Üdv:Micu
Előzmény: Aty (290)
Aty Creative Commons License 2000.05.26 0 0 290
Sziasztok!

A következő a problémám.
Frissen felinstallált Corel Linuxom nem tölti be a grafikus felületet. A kütyüben ATI Rage IIC van.
Van valami ötletetek, hogyan lehetne életre kelteni. A Corel HCL-en nem találtam...
Aty

Tam Creative Commons License 1999.07.09 0 0 289
lamer kerdesek:
Melyik disztribuciot erdemes feltenni?
Vannak "jobbak"?
Atjarhatok? Pl. egy driver innen, egy masik onnan... Megy?

Az eletbe' meg nem lattam Linux-ot, de
az AIX-al elboldogulok, gondolom, akkor
ez sem fog kifogni velem.

Blackmore Creative Commons License 1999.07.09 0 0 288
A het vicce:
Juni 22:
1. Az en 18. szulinapom
2. NyA linuxot install
ugyaccik mindenki megorult azon a napon <- :P
Fidusz Creative Commons License 1999.07.08 0 0 287
Na, végre előbukkant ez az oldal is! MI van a folytatással?
Előzmény: solti (286)
solti Creative Commons License 1999.07.08 0 0 286
Nyiro Andras:

Ha jol olvastam, senki nem valaszolt arra, miert nem latod a linuxos gepet winbol. A valasz ecceru: /usr/doc/samba es ott van vmi reg file, azt kell beimportalni a win regisztrijebe.

Fidusz Creative Commons License 1999.06.24 0 0 285
Na, mivan ? Mi lett a linuxszal? MInden megy rendben?
Jack Creative Commons License 1999.06.23 0 0 284
Szoli!

Pontosan! Az SMC kártyával van a gond. Én Suse 6.1-en szenvedtem 2 napja. Az Intel Etherexpress mégrosszabb volt, mert lefagyott a gép, ha betöltötte a driverét. Az SMC látszólag működött, csak éppen nem láttam kifele, és a gép sem látszott kintről. A megoldás egy NE2000 kompatibilis kövület-kártya volt. Mellesleg, a gépen előzöleg Redhat volt, és az alatt ment az SMC.

Előzmény: SZOLI (283)
SZOLI Creative Commons License 1999.06.23 0 0 283
Az a győztünk még tényleg messze van. Az X meg szövegszerkesztők, meg játékok nallam is mennek. De egy nyomorult pinget már nem tudok átküldeni
a Lan-on A SUSE a Caldera a RedHat mindenki azt mondja hogy jó a hálókártyám loopbackben ping is. A nyomorult SMC ultra kártyámra gyanakszom. (WIN alól megy). Szóval nállam az lessz a győzelem mikor megtudom pingetni és válaszol. A következő harc a samba lessz, majd a modem. És ha mindezek mennek akkor talán kikiáltom magamat győztesnek.
Most a kiskapu féle Linux hálózatokat nyúzom én is. Nagyon tetszik olyan jó kis fapados vi -os.
kerdojel Creative Commons License 1999.06.23 0 0 282
Az 3-4 ora szvsz 15-20 perc,es a tobbi se veszes, szvsz(foleg kpppvel...).
Nekem vn egy 4 honapos win98am, de meg most se allitanam, hogy jol be van love...

sotetbunkokerdojelbacsi

Előzmény: gyp2 (281)
gyp2 Creative Commons License 1999.06.23 0 0 281
Hat azert a gyoztunk meg *igencsak* messze van... pl az az apro mondat hogy hogyan erhetem el a windowsos gepet linux alol kb harom-negy ora munkat jelent :)) Ugye tul kell esni az elso kernelforditason ha hangot is szeretnel, aztan ha modemes internetelerest azis jo sok munka lesz.... olvasgasd surun a howtokat ( /usr/doc/HOWTO ), nezelodj a http://mlf.linux.rulez.org -on es kerdezoskodj a #linux.hu-n (bar ott a caldera nemtudom mennyire lesz nepszeru, de azert jo hogy nem suset raktal ;)) ) . Szoval a linux mint olyan fent van, de ez meg semmi... en a mostani debianom kb harom honapja raktam fol, de meg mindig nem mondhatom, hogy igen, ez egy tokeletesen beallitott rendszer.... mondjuk azert nem ilyen sotet a helyzet, csak aprobb gondok vannak mar ;). ja es ha csak 16mb ram van, akkor kde helyett inkabb icewmet rakjal... na ezis jo hosszu lett es nagyarcu :) namindegy, pa
kerdojel Creative Commons License 1999.06.23 0 0 280
Ha egyszeru fajlmegosztast szeretnel akkor Samba, de ha beirod, hogy telnet linuxos gep IP cime, akkor bejelentkezhecc rola a wines geprol...

sotetbunkokerdojelbacsi

Előzmény: Nyírő András (268)
lab Creative Commons License 1999.06.23 0 0 279
A virtualis kepernyomeretet a /etc/X11/XF86Config nevu fileban lehet allitani, a screen szekcioban:

Section "Screen"
Driver "accel"
Device "My Video Card"
Monitor "Sony Multiscan 100sf"
Subsection "Display"
Depth 8
Modes "1024x768"
ViewPort 0 0
Virtual 0 0 <== tt van a lenyeg!!
EndSubsection
EndSection

John Zero Creative Commons License 1999.06.22 0 0 278
Nyírő András:
Ja! El is felejtettem mondani, hogy a KDE-ben be lehet állítani azt is, hogy magyar nyelven legyenek a menük, üzenetek.
Na mindegy...
Előzmény: Nyírő András (276)
kaviat Creative Commons License 1999.06.22 0 0 277
ehe az nálam a monitor kikapcs, mivel kimélem a tv-t /régi darab, nincs suspend mode/... na már elő is kerestem a télu dunyhát, mivel látom hogy a lányzó lenyúlta az én takarómat is...

.kav]4t

Előzmény: Nyírő András (276)
Nyírő András Creative Commons License 1999.06.22 0 0 276
Na, elindult a képernyőkímélő is, nincs itt hiba. Jó éjt, szép álmokat, dolgozzanak már most a képernyővédők!
kaviat Creative Commons License 1999.06.22 0 0 275
na mindenkinek szép álmokat, kavi is megy szunyókálni...

.kav]4t

Piszkos Fred Creative Commons License 1999.06.22 0 0 274
Egy Redhat 4.1 volt (nem mai csirke), es a megalomanis mindent akarok opcioval telepult, hogy ne kelljen idot tolteni a szelektalassal, hogy mi kell mi nem :-).
Szerencsere jo gyors volt a vas, mert a legtobb idot igy viszont a progik kitomoritese/masolasa vette el.
Előzmény: Netboy (267)
Nyírő András Creative Commons License 1999.06.22 0 0 273
Közben nézegetem a képernyőkímélőket, egyik szebb, mint a másik, kiválasztom a Blob-ot, de nem történik semmi.
Nyírő András Creative Commons License 1999.06.22 0 0 272
djyangce, nem itthon bűvészkedek. Próbálkozom az XF86Setuppal, de szemmel láthatóan nem akar parancsolni a KDE-nek.
kaviat Creative Commons License 1999.06.22 0 0 271
yangce, szerintem most Andrásék már a sweet home-ban installáltak..

.kav]4t

Előzmény: djyangce (270)
djyangce Creative Commons License 1999.06.22 0 0 270
Jééé! Már azt hittem Lmentetek!
Azt hiszem, inkább mexokom majd a sokképernyős funkciót. Bár lehet, hogy nagyon zavarni fog, akkor majd leveszem.
Ti most tul.képpen bent vagytok még mindig az irodában?

(DJ) Yangce

Filburt Creative Commons License 1999.06.22 0 0 269
András!

Mákos vagy, nekem az első Suse és Caldera installom is csinálta, aztán az utóbbiak meg nem. Akkor zavart, most hiányzik. Ha megtalálod, szólj, mert nekem meg ott kell visszaállítani. B-)

Köszi!

Filburt

Ps: de most tényleg leálltál és kész?!

Előzmény: Nyírő András (264)
Nyírő András Creative Commons License 1999.06.22 0 0 268
Aztán próbálnám látni a windowsos gépem alól (vagyis innen, ni), de nem találom a linuxos gép nevét. Vajon hogy hívják a gépemet? Vagy még kell valami, hogy lássák egymást? És mi kell ahhoz, hogy a linuxos alól lássam a windowsost?
Netboy Creative Commons License 1999.06.22 0 0 267
Yo el tudom hinni, hogy igy volt de Te sem vmi scientific csomagot tettel fel erre komoly penzt tennek! : ))))
Milyen distribucio volt?
Hogy nem debian az tuti mert ott csak a gepeles elvesz 10 percet.. : )
Előzmény: Piszkos Fred (262)
gemini Creative Commons License 1999.06.22 0 0 266
Mintha az xf86config progival be lehetne allitani, hogy legyen-e virtualis desktop... talan. :)
gemini Creative Commons License 1999.06.22 0 0 265
Azert igy utolag is gratula-drakula az uj Linux-os gephez! Ha a csutortoki biokemia szigorlatom is ilyen szepen sikerulne, mint ez az installalas... :-)
Nyírő András Creative Commons License 1999.06.22 0 0 264
Na, nézegetem, hogy mi mindenem lett, de nagyon zavar, hogy a desktop mérete nagyobb, mint a monitorom, és az egérrel állandóan csúsztatni kell. Hol lehet ezt átállítani, próbálkoztam az X86Setuppal, de ott nincs nyoma sem desktopnak, van egy desktop konfiguráló, ott lehet háttérszínt és mindent állítani, de nem méretet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!