Keresés

Részletes keresés

Énzotyó Creative Commons License 2023.02.24 0 0 1126

Sziasztok! Valaki tudja, hogy az Adob cs2 win10-re miért nem megy fel?

KeapRitil Creative Commons License 2020.12.18 0 0 1125

Szia!

Feltételezem, a Photoshop-pal tisztában vagy, így a különbségeket írom le, röviden.
A Lightroom az nagyon hasonló (kb. ugyanaz) a Photoshop Camera Raw filteréhez. Ezzel meg tudod vágni a képet, szerkesztgethetsz rajta, főleg színeket. A pixeleket azonban olyan formában nem tudod módosítani, mint Photoshopban; például nem tudsz kivágni se, semmi ennél "bonyolultabb" műveletet végezni.

Az After Effects teljesen más tészta, az előbbi 2 ugyebár fotó, míg ez videovágó/szerkesztő program. After Effects-szel tudsz beállítani a videókra színeket, adhatsz a videókhoz effekteket, speciális effekteket, mint pl. robbanás.

Remélem tudtam segíteni. :)

Előzmény: Rettetatta88 (1124)
Rettetatta88 Creative Commons License 2020.09.18 0 0 1124

Hello!
Nem egészen Advanced Photoshop, de azt szeretném kérdezni, hogy az After Effects és a Lightroom között mi a különbség?
És miért külön appok a photoshophoz képest? Mivel tudnak többet/kevesebbet?
Előre is köszi!

belphnaque Creative Commons License 2013.06.17 0 0 1123

Sziasztok !

Zöld mezőben piros virágok sokszorosítását szeretném elérni.

Meg tudom oldani "S"tamp, "J"Healing Brush tool és hasonló egyszerű eszközökkel, de nem egyenként szeretném, hanem valami olyan megoldást sejtek, ahol a piros színeket külön egyszerre tudom mozgatni egy új rétegen. Hogy ezt színcsatornákon kell-e kijelölni, vagy mi, azt nem tudom. Ehhez nem értek eléggé.

Van ötletetek. Az is érdekel, hogy hogyan lehetne még (ha más ötlet van).

Köszönöm !

Belph.

zsigazsu Creative Commons License 2011.09.10 0 0 1122

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Hogyan tudok egy CMYK képből úgy eltüntetni minden feketét, hogy a többi 3 színbe kerüljün keverődjön bele. Legalábbis úgy tűnjön mintha lenne benne fekete a hatás hasonló maradjon. Meglehet ezt csinálni tudom, de hogyan azt nem sajnos. Nyomdai flexos (címke) előkészítésnél kell ezt megoldanom valahogy. Előre is köszönöm

rukh Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1120
opaque=átlátszatlan (vagy a kissé butuska ember). Magyarul legtöbbször átlátszóságnak nevezik, helytelenül ... ezért a 100% átlátszóság jelenti a teljesen átlátszatlanságot.  
Előzmény: zöldtinta (1103)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 1119
Advanced photoshop nesze neked!
Semmi nagyképűség. Remélem tetszik valakinek :)

ps

Nem nagy munka, de az üveg koszosságát és az azon való tükröződést lehetetlennek véltem megoldani. Hátha valakinek van ötlete erre is.
521478963 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 1118
Próbáltam telepiteni a programot, de a licensz elfogadása után nem ugrik fel a "fejléc", hibaüzenet nélkül leáll a telepités. A másik gépre gond nélkül sikerült,  ezen korrábban fenn volt, talán nem sikerült teljesen kitörölni és ezért nem engeni?
max_headroom Creative Commons License 2008.06.05 0 0 1117
Csatornánként 8 bites, vagy összesen?
Előzmény: Törölt nick (1116)
zöldtinta Creative Commons License 2008.05.06 0 0 1115
Ez van amikor az ember átgondolatlanul ír, be kell látnom nem vagyok hozzáértő :)

Megyek fát vágni :)
Előzmény: szervélszer (1112)
Majdnem Creative Commons License 2008.05.06 0 0 1114
köszi, ez a megoldás!
Előzmény: szervélszer (1110)
Majdnem Creative Commons License 2008.05.06 0 0 1113

és nem látta tartalmaz-e réteget ...

 

mintha kegyes attilával társalognék 

 

köszönöm az eddigieket, léptem, üdv mindenkinek

Előzmény: szervélszer (1112)
szervélszer Creative Commons License 2008.05.06 0 0 1112
"Azért mert a 100 % opacity átlátszó a 0 % opacity az átlátszatlan."

Szerintem ez a kijelentésed eléggé megkérdőjelezi a hozzáértésedet...


*vél*
Előzmény: zöldtinta (1103)
zöldtinta Creative Commons License 2008.05.06 0 0 1111
Majdnem ... valami baj van a te lelkeddel, mivel nem vagyok lélekgyógyász ebben
nem tudok segíteni rajtad. Nem hiszem, hogy felülről szóltam, de ha te alulról nézed
akkor tényleg, de ebben nem én vagyok a ludas.......... :)

Továbbá nem azt írtam, hogy nem néztem meg a képedet, hanem, hogy nem láttam, hogy feltett kép egyáltalán tartalmazna réteget ?????????? !!!!!!! nagy különbség..

Nézd meg, ha nincs nyitva a layer ablak akkor F7 ott lehet látni lehet a rétegeket,
ha van. Vagy csak egy képből áll az egész.

A magic wand tol való kijelölés gyakorlatot igényel, a tolarence állításával lehet
szabályozni a vonalon belül a kijelölési terület. (érzékenységet)
Ehhez nagyítani kell a képet.
A Kijelöléshez hozzá lehet adni, a shift lenyomásával és ellehet venni az Alt
gomb lenyomásával. Aztán még ott vannak a tolarrence -től balra kis ikonok amikkel
szintén lehet szabályozni a kijelölést.

Előzmény: Majdnem (1109)
szervélszer Creative Commons License 2008.05.06 0 0 1110
"homogénnek látja az eszközöm"

Persze, mert homogén is, homogén fekete... Csak az átlátszatlanság-változás miatt látod úgy, hogy átmegy szürkébe. Tegyél a layer alá egy fehér fill-layert, majd a Magic Wand Tool-nál jelöld be, hogy "Sample All Layers", és akkor a kijelölés úgy működik, ahogy szeretnéd, már ha jól értem, hogy mit szeretnél...

*vél*
Előzmény: Majdnem (1107)
Majdnem Creative Commons License 2008.05.06 0 0 1109

" Nem láttam képed hány rétegből épül  "

 

nem nézted meg ...  csak egy kicsit magasról osztottál  ... nem baj!  ...  -nekem nem  :)

Előzmény: zöldtinta (1103)
Majdnem Creative Commons License 2008.05.06 0 0 1108
mi van az érzéseimmel? ...  szerintem te mással szoktál parttalan vitát folytatni  :)
Előzmény: szervélszer (1105)
Majdnem Creative Commons License 2008.05.06 0 0 1107

köszi fijjug  ződtintának külön köszi az értékelésemet ...

 

oda kellenene eljutnom, hogy magic wand-al bwlw tudjak hatolni a "vonal"-ba ... de nem ismerek olyan jellemzőt ami a "vonal területen" belül differenciálna a kijelölés folyamán  ... homogénnek látja az eszközöm 

zöldtinta Creative Commons License 2008.05.06 0 0 1106
Nagyon sajnálom, hogy nem értetted, de ez nagyon alapja a photoshopnak.
Aki photoshoppal akar feldolgozni képeket, annak a rétegeket és annak kezelését
alapfokon ismerni kell, ez egy nagyon izgalmas része a programnak.

Javasolnám, hagyd a fenébe a PS-t, ha mégis foglalkozni akarsz vele, eredményeket
akarsz vele elérni akkor javasolnám, vedd meg a Adobe eredeti tankönyvét ebben
a témában. Audidakta módon nagyonszépen meglehet a ps alapjait tanulni.

Sok sikert !!!!
Előzmény: Majdnem (1104)
szervélszer Creative Commons License 2008.05.06 0 0 1105
Bár nem igazán vagyok "gyakorlottabb" PS használó, meg ismerve az irántam táplált érzéseidet, számodra nyilván nem esek a "kedves" kategóriába sem, de szerintem...


"... szeretném tudni mik azok a jellemzői az egy rétegnek ..."

Az "opacity". Feketével van rajzolva, de az átlátszósága (vagy inkább átlátszatlansága, fedőképessége) változik. Ha az Info panelen opacity-t állítasz be mondjuk az egyik, és RGB-t a másik kiolvasási értékre, akkor láthatod is, hogy az átlátszatlanság bizony változik. Ott, ahol nincs RGB (vagy CMYK) érték, ott a réteg teljesen átlátszó (opacity 0%), ahol viszont van érték, ott eltérő mértékben (0% < opacity <= 100%) de fed a fekete szín.

"... meg különben sem értem , ha valaki 100% opacityvel, meg fill-el rendelkezik akkor miért nem átlátszatlan ..."

Mert a teljes rétegre vonatkozó globális átlátszatlanság és a pixelenkénti átlátszatlanság értéke összeszorzódik.


*vél*
Előzmény: Majdnem (1100)
Majdnem Creative Commons License 2008.05.05 0 0 1104
kösz a "tanácsot" de ezeket nem értem én sem ...
Előzmény: zöldtinta (1103)
zöldtinta Creative Commons License 2008.05.05 0 0 1103
Az info nem azt mutatja milyen színrendszerben van a kép, hanem amit beállítunk annak megfelelően mutatja a kurzon helyén a szín miből épül fel. Tehát ha CMYK
látsz akkor látod a kurzor helyén CMYK-ban hogyan épül fel a pont, de az infóban
a pipetárra kattintva beállíthatod RGB, Lab colora grayscale és többire.

Nem láttam képed hány rétegből épül fel, de ha magic wand is egy homogén felületnek látja a szemmel inhomogén felületet akkor nem azon a rétegen vagy ahol az inhomogén felület van.

....meg különben sem értem , ha valaki 100% opacityvel, meg fill-el rendelkezik akkor miért nem átlátszatlan ...

Azért mert a 100 % opacity átlátszó a 0 % opacity az átlátszatlan.
Előzmény: Majdnem (1100)
Majdnem Creative Commons License 2008.05.05 0 0 1102

www.kakuszi.hu/shop   ...  na

 

Előzmény: Majdnem (1101)
Majdnem Creative Commons License 2008.05.05 0 0 1101

jahh a file:  www.kakuszi.hu/shop-ban van

 

Előzmény: Majdnem (1100)
Majdnem Creative Commons License 2008.05.05 0 0 1100

kedves gyakorlottabbak ..

 

va itt egy file ... rajzfilm alap nemzetközi együttműködéssel, én is dolgozom benne  ...  soha nem lehet igazán tudni ki milyen eszközzel mit követett el ..

 

szeretném tudni mik azok a jellemzői az egy rétegnek, amik arra veszik rá az info (F8) eszközt, hogy ne mutasson RGB értéket , illetve stabil CMYK -t mutasson az egész vonal szélességében, annak ellenére, hogy szemmel egészen más látszik

 

nopláne a select eszközök , magic wand is egy homogén felületnek látja a szemmel inhomogén felületet  ...  szal nem tudok hatásosan állítani a kijelölés érzékenységén-szorosságán (tolerance)

 

meg különben sem értem , ha valaki 100% opacityvel, meg fill-el rendelkezik akkor miért nem átlátszatlan ...

 

a fölös alpha csati nélkül is ilyen csalafinta ...

mano- Creative Commons License 2008.05.04 0 0 1099
Nem az a lényeg, hogy a szemmel mi látható, és az hogy jelenik meg a monitoron, hanem az, hogy ennek a tulajdonságnak kell változatni az értékét, amit a tanár ellenőrzésképpen jól megnéz, hogy jót állítottunk-e be. Szóval ne az értelmét keresd, hanem egy hülye feladat megoldását.
Előzmény: zöldtinta (1097)
zöldtinta Creative Commons License 2008.05.04 0 0 1098
Lehet legyártani rossz actions-ket, amik nem azt csinálják amit szeretnénk.
Előzmény: fashion01 (1096)
zöldtinta Creative Commons License 2008.05.04 0 0 1097
Amit mondasz nem sok értelme van, mivel a képi megjelenítő eszközök crt, lcd
monitorok fényessége más és más nem lehet az általad paraméterezhetően állítani.
Valószínűleg ezért sincs photsopban és más fotófeldolgozó programokban ilyenre lehetőség.

Előzmény: mano- (1095)
fashion01 Creative Commons License 2008.05.04 0 0 1096
Köszönöm a segítséget zöldtinta !!

De azt hogy érted hogy az actions nem jó ???
mano- Creative Commons License 2008.05.04 0 0 1095

 

Sajnos nekem az értékek szerint kell beállítani a képeket, nem térhetek el, és nem bízhatom az izlésemre. Ezért gond az, hogy milyen megoldással lehet beállíani a 20.000 lux-ot. Ez a feladat egy terepi méréshez kötödik és egy mért mérési eredmények alapján kell állítani a képkockákat.

Már az is jó lenne, ha valahogy valamilyen képlettel át lehetne állítani a fényerőséget. Lux-ból a PS által használt értékekre.

Továbbra is köszönöm a segítségeteket.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!