Keresés

Részletes keresés

NemethA Creative Commons License 2003.07.06 0 0 36
linux+openoffice+gimp+... szinte/teljesen ingyér (attól függ, hogy dobozos vagy netes verziót használsz) ez eddig 0 ft és kész :)
a másik verzió: vegyél macintosht (5-8 százezer), itt "értékesebb" irodai, kiadványszerkesztői cuccokat kapsz, de jóval drágább, és még így is lehet m$ cucc a gépen (pl. ie)
Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.06 0 0 35
Újabb tippek?
SaGa Creative Commons License 1999.07.09 0 0 34
Sziasztok!

Én úgy 3 hónapja gyalultam le végleg az utolsó M$ terméket a munkahelyi gépemrďl (itthon még maradt, mert ezek a marha játékírók W9x-re nyomulnak). A felállás: OS/2 Warp 5 Aurora, kliensként használva (ez egyébként szerver). A windows kiirtva alóla. Office-nak StarOffice 5.1, de lehetne Lotus SmartSuit, vagy LaTex és egy Linuxról portolt táblázatkezelď, aminek a nevét nem tudom (talán: Mesa). Ugyanígy megvan rá a Linuxos MySQL port is.

Az utolsó M$ progi, amit ünnepélyes keretek között irtottam ki, az Exchange kliense volt Win-os2-n futtatva, mert a belsď levelezéshez ez kellett (exchange van). A StarOffice ezt is megoldotta.

Ami pillanatnyilag hiányzik, az a magyar nyelvi támogatás a SO-ból (egyébként ezt is azzal írom). Azért gond, mert az OS/2 kódlapja a 852, a dozerbďl kapott irományoké meg a közismert zagyvalék. A doksik konverziója az ékezetektďl eltekintve oda-vissza megoldott, sďt a SO-szal olyan régi doksikat is megetettem, amirďl nem is tudjuk, mivel készült. Csak az ékezetes karaktereket kell makrókkal cserélgetni. Remélhetďleg a magyar SO verzióval megszünik majd a dolog.

Egyébként az Exch. kliens kivételével, már 3 éve (a SO3.1 óta) nem használok M$ office komponenst.

Ha van pénz, akkor szerintem: Warp+Lotus SmartSuit (ezzel a belsď workflow is mehet, mert a Notesre rákapcsolható). Ha kevesebb a many, akkor Warp+SO 5.1(ebben is van workflow, meg scheduler), ha nagyon nincs pénz, de van szakértď, meg türelem, akkor Linux és SO, vagy Applixware.

Azért nem elsďdlegesen a Linuxot ajánlom, mert tapasztalatból tudom, ha a hálózat nem Ethernet, rengeteg a gond vele. Nincs igazán Token-Ring támogatás (talán két kártya tipusra van), ATM meg egyáltalán nincs.

A Merlin 80 ezres árát kéretik a WinNT hasonló árával és gépigényével összemérni. Én 64 mega RAM-mal és P200-as procival dolgozom: CD-t írok, SO-t futtatok, hálózatot menedzselek, routert jatszom az ATM-Token-Ring között, E.T.-t keresek, RC5 proxyzok, meg BBS-t üzemeltetek, az FTP szerver, proxy szerver mellett, ugyanazon az egy gépen, mindezt egyszerre. Próbálja meg valaki NT-vel, ilyen vason, 2-3 hónapos uptime-okkal ugyanezt!

Hali SaGa

Zeller Creative Commons License 1999.07.09 0 0 33
Egy iroda igenis lehet Microsoft-mentes, ahogy barmely gyartotol mentes is, ha zart rendszert alkot.
A kulvilaggal valo kommunikaciohoz -sajnos vagy sem- kell legalabb egy Gate($)-way-t venni... Minekutana a belso dokumentumformatum olyan, amilyennek definialjak, epp ezert lehet pl. rtf, meg Excel 4, vagy 5 (amihez kicsi az esely, hogy makrovirust ragad), kifele pedig mehet ugyanez...
A bejovo cuccokat erdemes belso formatumra hozni, illetve karantenba rakni, mert ugye karikas az ordog szeme, ergo nem alszik.
Sajat megoldasom az, hogy amit doc-kent vissza lehet utasitani bejovo anyagot, azt visszakohogom a kuldonek, hogy rtf-ben legyszives... Amit meg nem, arra ott a SO 5.1. _Mindegy_ milyen platformon. Belso csoportmunkara nagyon jo pl. szerverrol futtatva, illetve telepitve (tobb W*-on pl. egy kozos X: meghajtorol...)
Egyebirant ha jol tevedek a kozigazgatasban vannak, akik M$-mentes irodai kornyezetet hasznalnak, mert ugye a CD-jogtarhoz is van Linux-os felulet...
TaXiN Creative Commons License 1999.07.07 0 0 32
Nekem a Wordview97-ben a WW97 leirasa nem ugy jelenik meg mint word6-ban. Word6-ban szarul csinalja a kereteket.
Nagyobb gond az Excel, mert arra csak 32bites konverter van (a WW97 parja), legalabbis en csak olyat talaltam.
Előzmény: Gorcsev (26)
TaXiN Creative Commons License 1999.07.07 0 0 31
En ugy tudom, hogy az Applix a legjobb.
M$ konverzioban is, bar meg nem hasznaltam a SO 5.1-et.

Hurra Office2000 !!!

gitaros Creative Commons License 1999.07.07 0 0 30
pontosabban "A Network Solution for Your Office"
gitaros Creative Commons License 1999.07.07 0 0 29
MGperY Creative Commons License 1999.07.07 0 0 28
ok ez, hamar kicsúszott a billenytűkön.
de az úgy volt páromnak muszáj volt írnia ÉS rajzolnia m$-ral kompatibilisan linux alatt, csak az volt otthon neki meg dolgoznia kellett és akkormegnéztem és úgy találtam hogy ha én looseword doksi formátumban akaork menteni aplixból, akkor tölcsem le azt akonvertert ,meg ha csak regisztrálom magam, meg az egész olyan csúnya volt. ha jól emléxem.

a starofice-t jobban tudtuk használni és az első benymások azok a legfontosabbak és többre meg nem volt idő, ergo nekem egy így maradt meg h nem tudtam használni.

a staroficszal is voltak gondok de ezt már írtam.
wp infó kösz, azé megnézem, ha időm engedi
csá.

Előzmény: John Zero (22)
Gorcsev Creative Commons License 1999.07.06 0 0 27
Bocsi, nem figyeltem...
Előzmény: CooCooFooZoo (21)
Gorcsev Creative Commons License 1999.07.06 0 0 26
No igen, és a Word97-es doksikat be lehet olvasni a 6-os Worddel (az importfilterrel - én úgy vettem észre, korrekt, bár nagyon bonyi cuccal nem próbáltam), ami a warpon jobban fut (tényleg!), mint "otthon", a kifelé menőnek meg úgyis jó a 6-os formátum, vagy az rtf, észre se fogják venni :)))
Az alap Warp sajna tényleg drágább, most 80+FA, de lehet alkudni :)))
Előzmény: CooCooFooZoo (21)
Újlaki Creative Commons License 1999.07.06 0 0 23
rm, persze, ha be tudsz lépni. De ha nem?

(választ várok, van másik!)

Előzmény: picur (16)
John Zero Creative Commons License 1999.07.06 0 0 22
MGperY:
A WP 8 Linuxon elegge "betas" allapotban van, gyakran elszall, benazik...
Miert suxx az Applixware amugy?
Előzmény: MGperY (20)
CooCooFooZoo Creative Commons License 1999.07.06 0 0 21
Valaki lentebb kérdezte az OS/2-t és hozzá a cuccokat, ha kifelé nem akarsz nagy MS doksikat cserélgetni (pl. ügyfelekkel, stb), akkor simán megy egy ilyen alapú iroda, más kérdés, hogy mennyibe kerül. Lehet Warpot/Merlint használni NT helyett, asszem van már full Lotus Smart Suite irodai csomag is hozzá (még prezentáció-készítő is van benne, meg a szokásosak) és persze levelezéshez, effélékhez meg a Lotus Notes nagyon jó, én most is használom és ruley. Persze baj is van: kevesen értenek ezekhez a dolgokhoz, emiatt drága az egész. Ha megy, ki lehet számolni, hogy az MS-problémák miatti kiesések, vagy egy ezekhez értő rendszergazda kerül-e többe hosszú távon.

MGperY Creative Commons License 1999.07.06 0 0 20
mi a baj a wp vel linuxon ?
épp most gondolkodom , csak h megnézzem, aplixware sux, a starofice meg nem tudja az a szövszerkben lévőábrákat looseword formában meneteni.
:((
Előzmény: TaXiN (17)
pancho Creative Commons License 1999.07.06 0 0 19
Nálunk se fagynak le, pedig itt is sok program van a gépeken, és sok is fut egyidejuleg (8-10, néha több is). Ellenben az index szervere elég gyakran megadja magát Linux-szal.
X polgártárs Creative Commons License 1999.07.06 0 0 18
Dzsoni66336 polgártárs,
te valamit nagyon félreolvashattál...
xpt
Előzmény: Dzsoni66336 (11)
TaXiN Creative Commons License 1999.07.06 0 0 17
Ha erosen formazott anyagokat kell M$ gepekre vinni, es onnan hozni, akkor jelentos elomunkaigennyel, es sok szivassal eleg egy M$ Office-t futtato gep.
Ha nyomtatott anyag jon megy akkor mindegy.
Akkor a LaTeX is OK.

A terepjaro arra valo, hogy elhagyatott helyen ragadj le.
A M$ Office konverterek is hasonloak. Nem az a kerdes, hogy elcsesznek-e valamit, hanem az, hogy mit, es hol.

Ja ! Corel WordPerfect8 for Linux-ot ne !!!!
Illetve 486-oson ez az egyetlen Linux-os progi.
+ WingzPro tablazatkezelo.

picur Creative Commons License 1999.07.06 0 0 16
"Off: ha jól rémlik, egyszer hackerek törtek be a Kaka Kola weboldalára, és felraktak valami írást, amit több órán keresztül nem bírtak levakarni"
Had kossek mar bele. Mi az, hogy tobb oran keresztul nem birtak levakarni? rm, oszt jol van, szerintem ennyit meg ott is tudnak. Max nem vettek eszre. De az megint mas kerdes :)
on.
Előzmény: Dzsoni66336 (13)
rahell Creative Commons License 1999.07.06 0 0 15
Nálunk nem fagynak le, pedig gépenként irdatlan mennyiségű program van fönt...
Dzsoni66336 Creative Commons License 1999.07.06 0 0 13
Csak nehogy attól legyen világvége, hogy olyan sok MS van benne... Tudod, hogy fog měxeni ez pld. y2k-kor? Az viszont tuti, hogy a Mac-en nálam minden oké lesz, mert leteszteltem.
Off: ha jól rémlik, egyszer hackerek törtek be a Kaka Kola weboldalára, és felraktak valami írást, amit több órán keresztül nem bírtak levakarni, és azt mondta: Ha tudnád, mit iszol, rájönnél, hogy majom vagy.
Előzmény: Piszkos Fred (12)
Piszkos Fred Creative Commons License 1999.07.06 0 0 12
2050-ben? Azt en nem szeretnem.
Ha 250ben mar a torteneszek sem tudjak mi volt az MS, akkor
a kovetkezo 50 evben valami akkora vilagegesnek kell lenni, ami
megsemmisiti a dokumentumokat, meg mindent.
Mat ne mondjak, 250-ben meg nem lennek en sem olyan nagyon oreg,
es ha meg szenilis sem vagyok, akkor akar en is elmeselhetem
azoknak a szegeny regeszeknek mit talaltak. Rakjuk mar azt a datumot egy kicsit odebb. (Egyebkent egy Pepsi reklamot lattam ugyanilyet, ott a Coca Colas uveget talaltak az ertetlen regeszek.)
Előzmény: Újlaki (3)
Dzsoni66336 Creative Commons License 1999.07.05 0 0 11
Kedves X polgártárs,
ha utálod, hogy vannak, akik - netán saját élményeik nyomán - utálni merészelik St. Gatyesvili áldott jótéteményeit, talán nem muszáj az ilyen topicokat látogatni, olvasgatni. Fô a nyugalom!
Üdv
Dzsoni66336 Creative Commons License 1999.07.05 0 0 10
Meg kéne keresni az IBM szoftvereseit az itteni leányvállalatnál. Az OS/2-vel kapcsolatban valószíněleg sok hasznos dolgot el tudnának mondani. Úgy tudom, a StarOffice vígan fut OS/2 alatt is.
Üdv
Timberwolf Creative Commons License 1999.07.05 0 0 9
Linux + ApplixWare / StarOffice

a PPC-hez milyen Office-csomag van ?

KukacAV Creative Commons License 1999.07.05 0 0 8
Lehet, csak kb. 3x annyiba kerül, mint használtan, és annyit azért nem ér... :)
CaveMaN Creative Commons License 1999.07.05 0 0 7
Jóisaz az Amiga!

Csak tudjál újat vásárolni valahol... Azután uccu neki persze.

Ugh!

Előzmény: KukacAV (6)
KukacAV Creative Commons License 1999.07.05 0 0 6
Le kell győzni az előítéleteket és venni kell egy PPC alapú Amigát. Minden van rá magyarul, (pl. full Office CD 10e alatt - persze NEM M$ Office), oda-vissza kommunikál a pc-vel (hálózat, állománycsere), és a titkárnők fele annyit vesződnek vele, mint a pc-vel. Tudom, több irodát szereltem már fel Amigákkal. Kicsit drágábbak, mint a tucatpc-k, de a plusz ár visszajön a nagyobb teljesítményen és a kb. 0 kiesett munkaórán, amit az érthetetlen lefagyások okoznak.

Uff.

Újlaki Creative Commons License 1999.07.05 0 0 5
Nem tetted hozzá, hogy a világ legszebb és legokosabb embere, Gill Bates, a számítógép, a program, a tápegység és a tápkábel, valamint a melegvíz feltalálója, az internet, a televízió és a könyvnyomtatás megálmodója, aki az ünnepélyes aktuson kijelentette, hogy az ötvenmilliárdodik átadással egyidőben regisztrált százbilliomodik lefagyás nem programhiba, hanem a specifikáció része.
Előzmény: X polgártárs (4)
X polgártárs Creative Commons License 1999.07.05 0 0 4
Ahogy érzed, kedves Újlaki pufajkás elv- és polgártárs :)
vízió 2.
Az Amerikai-Indoeurópai Egyesült Államok Legfelsőbb Tanácsa határozata alapján a Cyberpope szentté avatja - a saját korában is mindenki által imádott "szoftvergurut" - Bill Gatest, az előző héten eladott 50 milliárdodik win2k5 világmentő reformupdateje után.
xpt
Előzmény: Újlaki (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!