Keresés

Részletes keresés

tomp Creative Commons License 1999.07.15 0 0 14
Röhej:
az elmúlt két hónapban nem szállhatott fel a magyar légierő mig-29esei közül egy sem, csak kivételes esetben,mondván"vizuális azonosítás esetén" szerb repülőknek nézték volna őket.Miután a leendő válsággócok mindegyikében használnak ilyet ,így minden egyes elkövetkezendő háborút megúszott a magyar légierő...
pancho Creative Commons License 1999.07.15 0 0 13
Úgy érted, honi légvédelem?
Előzmény: DAttis (9)
gvass1 Creative Commons License 1999.07.15 0 0 12
Keresztes,
ezeket most miert nekem cimezted?
Merthogy pontosan ezt mondom en is, hogy nagy marhasag, amit Yoscha javasolt, gyerekes, es nevetseges.

Meg ha lenne valahonnan penzunk most azonnal nyugati technikat venni, egy komplett hadseregnyit, akkor is evekbe tellene az arra valo kikepzes, es a teljes ellatorendszer atallitasa.
Egy hadsereg NEM csak abbol all, hogy veszunk egy csomo modern fegyvert!!!

Előzmény: keresztes (11)
keresztes Creative Commons License 1999.07.15 0 0 11
gvass, DAttis!

A haedrőátalakítás folyamata egy hosszú, és permenens folyamat!
Nagyon sok-sok pénz kell hozzá, ami a jelenlegi állapotban nem adott!
GDP 1,4 %-át tervezik jövőre a haderő fejlesztésére fordjtani, ami 192 milliárd Ft-t tesz ki!
Mindezt egy jelentős létszámcsökkentéssel: az öszzlétszám 50%-os csökkentésével kívánják megvalósítani!
A haerőreform, elodázhatattlan dolod, ahogy a technika fejlesztése is sarkalatos kérdéssé vált!
DAttis!

Jól látod a problémát!

A légierő az egyik legfontosabb fegyvernem!
A múlt kormány legalább kiírta a repülők beszerzésére szóló tendert, amit a jelenlegi vezetés elhalasztott 2002-re!

1999. szeptember végéig a Politikai államtitkár vezetésével létrehoznak egy olyan munkacsoportot, ami a további létszámcsökkentéseket kívánja kidolgozni!
35-40.000 fős hadseregünk várható!
Azt, hogy ez mennyire ütőképes szervezetté válik a jövő kérdése!

gvass1 Creative Commons License 1999.07.15 0 0 10
Yosha,
figyelj, ekkora marhasagot mondani, mit amit itt kifejtettel, ritkan lattam.
Vagy esetleg poennak szantad?
Előzmény: Yoscha (2)
DAttis Creative Commons License 1999.07.15 0 0 9
Én mint a repülő technika rajongója, sajnálom, hogy a Légierő (magyar) kiselejtezte a Szuhoj 22-es vadászbombázókat. Azért ütőképesebb szerkezetek és fiatalabbak mint a MIG 21 bisz-ek.
Nem beszélve arról, ha a 21-eseket is végleg kivonják marad a 27 db MIG-29, abból is 8-9 db amely hadrafogható lesz a nagyjavitások miatt.
Hogy védik meg légterünket ?
Már rég el kellett volna dönteni melyik nyugati típust választjuk(ák) a 21-esek helyett. Én személy szerint a Mirage 2000-V re tenném le a voksot vagy az F-16-os Falconokra. De hát sajnos nem rajtunk múllik.
Mikor lesz korszerű Magyar Légierő ?
Brumimackó Creative Commons License 1999.07.15 0 0 8
Ki veszi meg? A jelenlegi fegyverzetünk túlnyomórészt olyan tömegtermékek, amelyekkel tele van szórva a világ (MiG-21 stb). Ahhoz, hogy mi legyünk a nyerő ajánlattevők, vagy olcsóbban kell adnunk, mint az anyagár (és le is kell szállítani), vagy bizony sunyítani kéne, és Iraknak vagy Szerbiának passzolni át. Ez viszont már csínytevésnek számít. Jó példa a néhány évvel ezelőtti harckocsimegsemmisítés, amikor csökkenteni akarták a páncélosok létszámát, és szétvágták a kocsikat, mert nem lehetett eladni (t34-esek és 55-ösök voltak). A T-72-eseket viszont nem érdemes eladni, mert az egy jó kocsi, olcsón kaptuk és ami annál jobb, az már nekünk sose lesz (leo 2, Abrams, T-80).
GoldenEye Creative Commons License 1999.07.15 0 0 7
Előre is bocs
OFF
Szia te drága Yosch. Nem az én topicom, de gondoltam üdvözöllek. releváns véleményem sajnos nics.
Azért jó csevegést nektek.
ON
Bendeguz Creative Commons License 1999.07.15 0 0 6
Az a helyzet, hogy ugyan a hadi eszkozeink elavultak, de nekunk nem a NATO ellen kell utokepes hadsereget felallitani. A kornyezo orszagok hadseregehez kell merni a mienket, ilyen modon kell fejleszteni. Ez szerintem nem megoldhatatlan, nem kell hozza lenullazni a jelenlegi eszkoztarat.
sacka Creative Commons License 1999.07.15 0 0 5
A szerbek nem lennének jó vevők.
Nekik a bombázás után is több maradt, ezek jobbak is (működnek).
Marad a kérdés: Kinek kell csepel, vagy zil teherautó, t-55-ös tank, stb.????
irokéz Creative Commons License 1999.07.15 0 0 4
Aha, adjuk el a szajrét a szerbeknek, nekik most úgyis szétbombázták a cuccaikat, ugye.
Yoscha Creative Commons License 1999.07.15 0 0 3
Persze, három Trabantból nem lehet Ferrárit venni, de így talán egy Suzukira futná.. :)
Előzmény: sacka (1)
Yoscha Creative Commons License 1999.07.15 0 0 2
Nulla hadsereggel nem lehet megvédeni az országot, viszont a jelenlegi eszközökkel sem tudjuk megvédeni a jelek szerint, és a NATO várja tőlünk a megigért fejlesztéseket, amire szerintem csak úgy tudnánk pénzt keriteni, ha eladjuk kompletten a felszereléseket, fegyvereket mindent. És amig tart a haderőreform (lázas vásárlások) addig a NATO garantálná a biztonságunkat. Mint ahogy már most is garantálja.
Előzmény: Keynes (0)
sacka Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1
Ne haragudj, de ez olyan, mintha a lerobbant trabantod eladásából akarnál FERRARIt venni.
(Bocs a család 3 db lerobbant trabantján)
Keynes Creative Commons License 1999.07.15 0 0 0
Nulla hadsereggel hogy védjük meg az országot?
Yoscha Creative Commons License 1999.07.15 0 0 topiknyitó
Most tárgyalja a kormány a hadsereg átalakítását. Kisebb, de ütőképesebb hadsereget akarunk. Ugyanakkor kiderült a Szerbia elleni háborúból, hogy a magyar harci eszközök elavultak, és nem alkalmasak az ország védelmére. (Ugyanolyan orosz eszközök mint azok, amiket szerteszét bombázott a NATO.) Pénzünk nincs új eszközökre, a jelenlegiek meg nem NATO kompatibilisek. Viszont ha a jelenlegi felszerelését, és eszközeit tokkal-vonóval eladná a honvédség, akkor a befolyt pénzből 1-2 év alatt lehetne szervezni egy kicsi, és valóban modern hadsereget. Ezen átmeneti idő alatt ugyan csökkenne az ország védelmi képessége, de a NATO tagságunkból kifolyólag valós veszélye úgy sincs egy külső támadásnak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!