Keresés

Részletes keresés

landdie Creative Commons License 2007.08.20 0 0 128
A MARSLAKÓK SOHA NEM HITTEK SEMMIBEN! Egy kivétel azonban volt!

A marslakókat kipusztította az ő istenük, aki az Élőhím névre hallgatott. Nem az özönvíz kegyelmét alkalmazta, hiszen a kopoltyús marslakóknak evvel kárt nem okozhatott volna. Egész egyszerűen elfújta a légkört. Volt egy kiválasztottja, egy börtöntöltelék, Jail volt a neve. Biztos ismerősen hangzik a neve, a Jail-Games eposzból. Jail kesergett az akváriumcellájában és szólongatta Élőhímet.
- Blöööö.bl..bl.bl.ööö.-
Élőhím válaszolt néki.
- Blö..ölbb.blöblbl.-
A marspapok lefordították Jail-nek, hogy mit is akar mondani neki Élőhím. Megmondták neki, hogy a légkör elfúvattatik, de ő túlélettetik.
Kiderült, hogy nem is féltek a marslakók a légkör elfúvásától, mivel a víz, a marsi élettér lejjebb van, mint a légkör. Azt is elmondták a papok Jail-nek, hogy miután megszűnik a légkör, Élőhím kilyukasztja az eget, hogy kifollyék a víz a Marsról a Vízútrendszerbe.
A mars papok nagyot kacagtak ezen.
- Blööh..blö..hö..hö.bl!-
Nem hallgattak a marslakók az Élőhím által kinyilatkoztatott dolgokra, és továbbra is együtt paráználkodtak a nőstény és hím kopoltyús marsállatok, kopoltyújuk mögött kuncogva. A szórták a marshalikrát és a marshalpetét össze-vissza, gonoszat cselekedvén Élőhím szavaira nem figyelmezvén. Negyven napon és negyven éjen át fújt a levegő kifelé a Marsról, míg el nem fogyott az. Kacagtak a marslakók és örvendeztek vala, hogy közvetlenül a vízfelszín alól láthatják a csillagokat, szinte mindenkor. Ám az istenük kilyuggalta az eget és a víz is spriccelni kezdett a Vízútrendszer irányába. Fogyott az élettér, a marslakók már nem kacagtak, hanem jajveszékeltek.
-Blöööö!Blööblblblöööö!
Sokan kiestek az égi lyukon és csillagképbe tömörödtek. (Meghal csillagkép)
Megjelent Élőhím a bánkódó Jail ketretzében és szólította őt.
- Bl..ölbbblöblb..ölb.! ( Ehun emez szent dugó, mely tömíté az égi lyuk tátongását befelé!)
Jail többször nekiütötte farokúszóját a ketretznek és megcsóválta oldalúszóit.
- Böllblöb? ( Miként jutok el ó én istenem a lyukig, ha be vagyok ide zárva?)
Élőhím megnyitotta a ketretzet. A Marson már alig volt víz, mikor Jail végre elérte a nagy égi lyukat, aztán betömte azt a dugóval.

Sajnos döbbenten tapasztalta, hogy egyedül maradt a bolygón. Elkeseredésében marskardhalat nyelt, kiontotta saját életét, befejezve a marsi apokalipszist.

Később a dugó meglazult, és azok a vizek, melyek nem tudtak szilárddá fagyni, elfolytak.

lyesmith Creative Commons License 2007.08.14 0 0 126

Nekem ez az egyik kedvencem.

 

http://www.youtube.com/watch?v=neoUi4poCXI

Előzmény: Törölt nick (122)
AAAARGH Creative Commons License 2007.08.14 0 0 125
:DDDDDDDD 5-ös!
Előzmény: miki_ng (120)
AAAARGH Creative Commons License 2007.08.14 0 0 124
Szerinted ez hit kérdése? Nemsoká olyan közel lesz a Földhöz, hogy átmennek az emberek és megnézik.
Előzmény: Törölt nick (119)
miki_ng Creative Commons License 2007.08.13 0 0 120
zsidók

(na megint "kimoderálnak" pár napra...)
(leszállnak a marslakók a földön, két űrhajóval
az egyik ezüst, a másik arany
kérdezik őket:
-az arany űrhajósok a főnökeitek?
-dehogy, nálunk a marson egyenlőség van, nincs főnök
-akkor ők gazdagabbak nálatok?
-dehogy, mi igazságosan osztjuk el a javakat
-akkor miért van az ő űrhajójuk aranyból?
-mert ők zsidók)
békasegge Creative Commons License 2007.08.13 0 0 118
vannakm rá jelek, hogy eltakarták a 7 darab kráter belsejét, mivel a legcsekélyebb árnyalatnyi különbséget sem lehet felfedezni a fekete foltban. Ez némiképpen gyanús, viszont az is tény, hogy egyszerűbben is elmismásolhatták volna, ha bármit titkolnának.
Előzmény: Törölt nick (113)
Szentimentális Paraszt Creative Commons License 2007.08.13 0 0 117
Nem is léteznek marslakók.
bloody rain Creative Commons License 2007.08.13 0 0 115
de ez nem akadályozta meg őket abban, hogy kipusztuljanak.
Előzmény: Törölt nick (114)
békasegge Creative Commons License 2007.08.13 0 0 112
link

Nem tudom, de itt lakhatnak
a NASA eltakarta a Mars egyes darabkáit

Titokzatos lyukak a Marson

Focipálya nagyságú fekete likak tartják izgalomba az amatőr marskukkolókat.

Ankhenam Creative Commons License 2005.12.07 0 0 111
Akkoriban az "ég" nem az Univerzumot jelentette, hanem azt a szférát, amely látszólag elvált a földi világtól és járta a maga útját éjszaka és nappal.
Szeretjük összeboronálni e kettőt, a tudományos megismerés Kozmoszát a régi idők kristályszféráival, de valójában nem ugyanarról van szó. Míg ők hittek abban, hogy az égben lakoznak az égi lények, addig ma tudjuk, hogy ez nem így van.
Előzmény: wainnalahulahafizun (108)
Timna Creative Commons License 2005.12.06 0 0 110
jóóóó :DDD
biztos van más életformáknak is vallásuk, mert kialakulása tulajdonképp logikus. csak az nem logikus, hogy a mi civilázciónk nem akarja elfelejteni már végre :)
Előzmény: hc (-)
elterito Creative Commons License 2005.12.06 0 0 109
Amiképpen egyes bölcselkedők úgy vélik, ha van valahol intelligens élet, az hozzánk hasonlóan felleli a matematikát, úgy szerintem vallásilag is hasonló gondolatok foglalkoztatnák őket. :-)
wainnalahulahafizun Creative Commons License 2005.12.06 0 0 108

Az iszlám szerint biztos, hogy tévedsz: "Hála Istennek, aki az egeket és a Földet teremtette" (Korán, A jószágok című 6. szúra, 1. ája).

Előzmény: elterito (91)
Nuraddin Creative Commons License 2003.10.22 0 0 107
Mi hát akkor meg? Ellentmondásba került valamelyikünk?
Előzmény: elterito (104)
Nuraddin Creative Commons License 2003.10.22 0 0 106
Így van; én állítottam, hogy Isten létezése tudományos módszerekkel éppenannyira van bizonyítva, mint a marslakók létezése. Számomra azonban - a hit oldaláról- Isten létezik, és bár az Isten mibenlétéről való elmélkedést is hasztalan,időtrabló dolognak tartom, a két dolog ebben különbözik, nem hiszem, hogy léteznek földön kívüli értelmes lények.
"Nem is kell a dzsihádról előadni"
Úgy érzem szükség lenne rá, a kérdésből látható, hogy egyikünk biztosan rosszul értelmezi a dzsihád szót, de hosszabb magyarázat híján nem feszegetem.
"elfogadná-e az iszlám (és bármely más vallás) egy fejlettebb, de nem isteni civilizáció létezését "
Nem. Mint írtam, az iszlám tanítása szerint mindent Isten teremtett, tehát nem létezhet nem isteni teremtmény, civilizáció sem., és mivel a tanítás szerint Isten kizárólag az embert ruházta fel az intellektussal, értelemmel, tudattal, ezért más értelmes civilizáció létét az iszlám elvből nem feltételezi.
Utolsó mondatod vége igazolja a dzsiháddal kapcsolatos sejtésemet, nem kívánok offolni, iszlámmal foglalkozó topikokban, linkekben sokszorosan részletezve lett már ez a fogalom.
Előzmény: hc (102)
elterito Creative Commons License 2003.10.22 0 0 105
Isten az emberek szívét vizsgálja, és ez itt a lényeg. A megváltás az egy más dolog. Az segítség arra, hogy megszabaduljunk.
Előzmény: hc (99)
elterito Creative Commons License 2003.10.22 0 0 104
"A Biblia valóban csak a Földről beszél, mégpedig igen korlátosan a Földnek csupán egy adott vidékéről. "

Hát akkor meg?

Előzmény: Nuraddin (94)
elterito Creative Commons License 2003.10.22 0 0 103
Ha ay isyl'm teljesen dogmatikus, akkor ayyal van a baj.
Előzmény: Nuraddin (95)
hc Creative Commons License 2003.10.22 0 0 102
Valahol elhangzott - természetesen a két oldalról külön-külön -, hogy sem a Marslakók, sem isten létezése nincs bizonyítva, tehát nem nemlétező, hanem nem bizonyított dolgok esetleges kapcsolatáról elmélkedünk.
Nem is kell a dzsihádról előadni, csak az volt a kérdés, hogy elfogadná-e az iszlám (és bármely más vallás) egy fejlettebb, de nem isteni civilizáció létezését avagy öngyilkos módon megpróbálná elpusztítani?
Előzmény: Nuraddin (100)
BZoltan Creative Commons License 2003.10.22 0 0 101
"az ember definiciója nem a történelem, hanem a biológia feladata"

azert ez nem ilyen standalone dolog... szukseg van a leletekre es a mult ismeretere, hogy ertsuk a rendszert.

"Rosszul tudnám, hogy a megváltás nem Isten minden teremtményére, hanem az emberiségre vonatkozik?"

bocsesz... felreerthetoen irtam.. .szoval a teremtmenyek alatt a teremtett lelkeket, embereket ertettem.

z

Előzmény: Nuraddin (88)
Nuraddin Creative Commons License 2003.10.22 0 0 100
Ez nem értelmezhető kérdés szerintem az elmondottak alapján; nemlétező dolgokról hiábavalóság elmélkedni, mert az nem hasznos dolog.
Fejet hajtani egy valami előtt lehet, szabad, és egyúttal kell; ez pedig Isten. A dzsihádról itt előadást tartani szerintem topikrombolás lenne.
Előzmény: hc (97)
hc Creative Commons License 2003.10.22 0 0 99
Ha jól tudom, akkor valamelyest el kell fogadnia a hitet vagy ha nem, akkor mire való az egész cécó?
Előzmény: elterito (80)
BZoltan Creative Commons License 2003.10.22 0 0 98
"az egész emberiség vajon eggyökerű (Ádám és Éva, és senki más), vagy éltek -e más földlakó emberek Ádám korában."

Nem vagyok kreacionista, igy szerintem nem ertelmezheto szo szerint a Teremtes konyve.

Torteneszek s antropologusok tudjak, hogy a homo sapiens osievel egyidoben eltek fejlettebb emberszabasuak. Hogy a 'lelek' ami az embert emberre teszi pontosan mikor es milyen formaban kerult bele (de hulye kifejezes) az emberbe azt nem tudom, ahogy azt sem tudom, hogy a megtermekenyul petesejtet miert embernek lehet-e nevezni..mert vannak akik annak tartjak es vannak akik nem. neha en is annak tartom..es neha en sem. Nehez kerdesek ezek.

Az ember evolucios kifejlodese szerintem szepen parhuzamba allithato az egyedfejlodessel... ami mondhatni bejarja az egesz evolucios folyamatot.

Az embert nem ugy teremtette a teremto, hogy osszegyurta sarbol Adamot, hanem ugy hogy evmilliokkal az elso homo spaiens megjelense elott elinditott egy folyamatot... hogy mi volt ez az elso teremto tett? Nem tudom... talan az osrobbanas, vagy az elso osrobbanas :) Nem tudom, nem ertek hozza. van persze egy elkepzelesem, de nagyon foghijjas, igy errol nem osztanek eszt :)

"vajon a bűnbeesés kihat -e az egész univerzumra is."

Miert ne hatna ki?

z

Előzmény: elterito (85)
hc Creative Commons License 2003.10.22 0 0 97
Nuraddin:
A felmerülő kérdés: ha a Földre érkező Marslakók technikában és szellemiségben is fejlettebbek, mint mi, akkor az iszlám fejet hajt vagy dzsihadot hirdet?
Nuraddin Creative Commons License 2003.10.22 0 0 96
"Szerintem az iszlám ... csak a földi teremtésről szól,"
Rosszul tudod. Azon túl, hogy egyértelműsíti, hogy Istenen kívül minden más teremtett dolog, a Korán megemlít égitesteket konkrétan is, mint Isten jeleit, bár nem hiszem, hogy ennek ebben a vitában lenne bármi jelentősége, hisz Isten abszolut és egyedüli uralma a világ felett, az iszlám istenfelfogása egyértelművé teszi, hogy Isten hatalma és teremtő ereje nem korlátozható a Földre.
Előzmény: elterito (91)
Nuraddin Creative Commons License 2003.10.22 0 0 95
Hát akkor?
Eldönthető, hogy az iszlámmal van a hiba vagy a józan ésszel?
Előzmény: elterito (93)
Nuraddin Creative Commons License 2003.10.22 0 0 94
A Biblia valóban csak a Földről beszél, mégpedig igen korlátosan a Földnek csupán egy adott vidékéről.
Az uralkodás pedig Isten dolga.
Előzmény: elterito (92)
elterito Creative Commons License 2003.10.22 0 0 93
nem
Előzmény: Nuraddin (89)
elterito Creative Commons License 2003.10.22 0 0 92
"mert az ember lett arra kiszemelve Isten által, hogy használhassa az univerzumot"

Nemde inkább az ember lett kiszemelve hogy uralkodjon a Földön, de nem az egész univerzumban? Ne túlozzunk.

Előzmény: Nuraddin (90)
elterito Creative Commons License 2003.10.22 0 0 91
Szerintem az iszlám (akárcsak a kereszténység és a júdaizmus) csak a földi teremtésről szól, és más bolygókról nem. És amiről nem tudunk, arról beszélni se igen tudunk.
Előzmény: Nuraddin (84)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!